♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Clooney “The Monuments Men”in Çekimlerine Başladı!

Columbia Pictures ve 20th Century Fox’un yaptığı açıklamada: “George Clooney’nin  yönetmen koltuğuna oturduğu ve  başrolünde oynadığı  “The Monuments Men”  filminin çekimlerine Almanya’nın Berlin şehrinde başladıkları açıklandı.  

Robert M. Edsel ve Bret Witter’ın kitaplarının sinemaya uyarlaması George Clooney ve Grant Heslov tarafından yapıldı. Filmin başrollerinde: George Clooney, Matt Damon, Bill Murray, Cate Blanchett, Jean Dujardin, Bob Balaban, Hugh Bonneville ve John Goodman  yer alıyor. 

Tarihin en büyük hazine avının gerçek bir uyarlaması olan “The Monuments Men”,  İkinci Dünya Savaşı döneminde yedi müze müdürünün sanat eseri hırsızlığı yapan nazilerden  başyapıtları alarak gerçek sahiplerine ulaştırmaları konu ediliyor. Alman ordusunun  ve savaş kaosunun karşısında pek de şansları olmayan yedi  adamın  hayatlarını tehlikeye attıkları bu hikaye aslında insanoğlunun en büyük kazançlarından biri olacaktır. 

Clooney’in The Monuments Men filmi için kurduğu kadroda; görüntü yönetmenliği koltuğuna Phedon Papamichael, Oscar’a aday gösterilen prodüksiyon tasarımcısı Jim Bissel, Oscar ödüllü kurgucu Stephen Mirrione, kostüm tasarımcısı Louise Frogley ve 5 kez Oscar’a aday gösterilen besteci Alexandre Desplat yer alıyor. 

Almanya ve İngiltere’de çekimleri devam edecek olan film, ülkemizde 2014’de vizyona girecek.

Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template