♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Genç Caz Müzisyenleri Daha Fazla Çalmalı: 11. Amatör Caz Müzisyenleri Festivali

Tümüyle genç cazcıların katıldığı bu festival Türkiye’de önemli bir boşluğu dolduruyor. Anadolu Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen festival 2003 yılında düzenlenmeye başlamış. 10 yıldır, Erzurum’dan, Antalya’ya, Muğla’dan Gaziantep’e kadar Türkiye’nin dört bir yanından çok sayıda caz grubu ve müzisyen bu festival ile çalışmalarını sergileme imkanına kavuştu. Festival yurt içi ve yurtdışındaki caz çevreleri tarafından takdir görüyor ve takip ediliyor.

Mottosu gayet güzel, ülkede caza ilginin artması için önemli bir etkinlik... Eskişehir'in ve Anadolu Üniversitesi'nin konuya verdiği önemli katkı da alkışlık. 

Amatör Caz Müzisyenleri Festivali, 2003 yılından bu yana Anadolu Üniversitesi Caz Kulübü ve Genç Cazcılar ortaklığı ile Türkiye’nin dört bir yanındaki caz müzisyenlerine sahne imkanı tanıma ve caz müziğini kampüs ortamında öğrencilerle buluşturma mottosuyla 10 yıldan bu yana her yıl Mart ayının 2. Haftası, Eskişehir’de Anadolu Üniversitesi Sinema Anadolu’da düzenlenmekte...

Geçtiğimiz yıl 10. Senesini kutlayan festival; Jehan Barbur, 123, Onur Aymergen, Merih Aşkın, Serhan Erkol, Ediz Hafızoğlu, Meltem Ege, Erdinç Aktuğ, Funda Sezer ve daha pek çok müzisyeni ağırlamış...

12-13-14 Mart 2013’te, yine Anadolu Üniversitesi Sinema Anadolu’da 11. Yaşını kutlayacak olan Amatör Caz Müzisyenleri Festivali, Cenk Erdoğan Trio, Nox Jazz Quartet, Esra Kayıkçı & Take Four, Mauna Kea ve Gülşah Sever, AyçaEzgi Kızıldere, Nilay Tezsay, Esra Kayıkçı ile Su İdil’in ve Boğaziçi Caz Korosu’ndan müzisyenlerin eşlik edeceği Türk Armoni Yıldızları Orkestrası’nı (TÜRKAY) ağırlayacak ve yine kampüs müziğe doyacak. Kaçırmayın derim...Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template