♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Bazı Sırlar Asla Çözülemez: Romanov Komplosu / Glenn Meade

Çarlık Rusyası’nın en trajik olayı Romanov Hanedanı’nın acı sonuydu. Çar’ın en küçük kızı Prenses Anastasia’nın öldüğüne inananlar da var, kaçırıldığına ya da kimlik değiştirdiğine de. Glenn Meade bu sırdan yola çıkarak Kızıl Devrim sonrasında gelişen, soluk soluğa okunacak bir macera yaratıyor. Fonda devrim sonrası Rusya ve benzersiz bir aşk hikâyesiyle...

Dr. Laura Pavlov, 20. yüzyılın en büyük muammalarından birine ışık tutacak bir gizemi çözmek üzeredir. Rusya’nın Yekaterinburg şehrinde yapılan bir kazı sırasında, son Çar ve ailesinin 1918 yılında infaz edildiği bölgede, buz  içinde bozulmadan kalmış bir ceset bulunur.

Bu yeni bulgu, Romanov ailesinin ortadan yok olmasıyla ilgili yeni ipuçları sağlar. Ailenin, özellikle de kızları Prenses Anastasia’nın ölümü, ardında bir sürü soru işareti bırakmıştır. Bu keşif Pavlov’u, yıllardır saklı kalmış bir gizli görevin peşinde; sırların, yalanların ve aldatmacanın girdabı içinde geçmişe doğru bir yolculuğa çıkarır.
Ülkemizde de geniş bir okur kitlesine sahip olan Glenn Meade, tarihsel gerçeklere dayanarak yazdığı Romanov Komplosunda, savaşın zor koşullarında, temelinde tarihin en çarpıcı olaylarından birinin olduğu, aşkın ve dostluğun sınandığı, nefes kesici bir hikâye anlatıyor.

“Çok heyecanlı ve gerilimli. Indiana Jones ve Dan Brown’ın kesişme noktası.”
—Midwest Book Review

“Meade’in araştırmaları çok derinlikli, ancak göze batmıyor, öyle ki zaman zaman okuduğunuzun tarih değil de kurgusal bir romanolduğunu unutmanız mümkün.”
—The Washington Post

14 Ocak’ta bütün kitabevlerinde


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template