♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

The CW'den Süper Kahraman Dizisi: Green Arrow

Gençlik dizileri kanalı olarak bildiğimiz, The CW süper kahraman hikayesini diziye dönüştürmeye hazırlanıyor. DC Comic karakteri Green Arrow’dan yapılacak uyarlama dizi, kanalda Smallville’in bıraktığı boşluğu dolduracak.

Smallville sonrasında kanal başkanı “doğru bir proje yakalarsak önümüzdeki yıl bir süper kahraman dizisi daha gelebilir” demişti. Bu sözün ardından başlayan proje arayışı “Green Arrow” üzerinde sonuçlanmış görünüyor.

1941 Kasım’ında başlayan Green Arrow, suç ve kötülüklerle savaşan, oklarıyla Robin Hood’u anımsatan bir kahraman. Aslında milyarder olup servetini bu yönde harcamasıyla da Batman’i anımsatıyor. Hiçbir süper güce sahip olmayan kahramanımız, okçuluk yeteneği dışında bir özellik taşımıyor. Justice League’de de yer almış olan kahraman, Smallville’de de karşımıza çıktı.

Gelen haberlere göre, dizi uyarlaması tamamen çizgi romana bağlı kalmayacak, orijinal bir hikayesi olacak ve farklılık taşıyacak. Bir başka çizgi roman uyarlaması “Green Lantern”de çalışmış olan Greg Berlanti ve Marc Guggenheim, senarist ve idari yapımcı olarak uyarlamanın başsorumluları… Pilot bölüm yönetmenliği içinde David Nutter, en güçlü aday konumunda.

Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template