♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Chris Cornell’in Akustik Turu Songbook Albüm Oluyor

Seattle soundunun önemli vokallerinden Chris Cornell, herkesi şaşırtan son albümü Scream sonrası özüne dönmüş görünüyor. O tuhaf pop albümünden sonra geçen yılı Soundgarden’le geçiren ve grupla birlikte bir toplama albüme imza atam Cornell, bu yılı da solo akustik turneyle geçiriyor.

Soundgarden, Temple Of The Dog, Audioslave derken birçok albüme ses verdikten sonra üç solo albüme imza atan Chris Cornell, tüm bu hareketli günlerden sonra tek gitarla seyircilerin karşısına çıkarak sade bir performans sunmaya başlamıştı. 2009 ve 2010 yıllarında birkaç Los Angeles performansıyla beğenilen akustik performansını tura dönüştüreceğini bu yılın ilk günlerinde açıklayan Cornell, 1 Nisan’dan itibaren solo akustik şovuna başlamıştı. Amerika ve Kanada’yı kapsayan kapalı gişe şovun adı da “Songbook” adını almıştı.

Gelen olumlu eleştiriler üzerine turnenin uzamasının sevincini yaşayan Cornell, bu özel turneyi albüme dönüştüreceğini açıkladı. Turne ile aynı adı taşıyacak albümde 16 şarkı bulunacak ve 21 Kasım’da yayınlanacak. Albümü tanıtım çalışması içinse, iki adet EP yayınlanacak. 1 Kasım’da yayınlanan ilk E.P. “Songbook E.P. 1”i 15 kasım’da yayınlanan ikincisi takip edecek. Bu E.P.’de yayınlanan şarkılar online dinlemeye de açılmış durumda. İşte albümün şarkı listesi ve yayınlanan şarkılar…

1. As Hope and Promise Fade
2. Scar On The Sky
3. Call Me A Dog
4. Ground Zero
5. Can't Change Me
6. I Am The Highway
7. Thank You (Led Zeppelin)
8. Cleaning My Gun
9. Wide Awake
10. Fell On Black Days
11. All Night Thing
12. Doesn't Remind Me
13. Like A Stone
14. Black Hole Sun
15. Imagine (John Lennon)
16. The Keeper


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template