♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

The Corrections Uyarlamasında Başroller Oscarlı Oyunculara!


HBO’nun büyük ses getirmesi beklenen dizisi The Corrections, iki başrolü oscar ödüllü oyunculara vererek çıtayı iyice yükseltti. Dianne Wiest ve Chris Cooper kadroya katılan isimler olarak açıklandı.

Jonathan Frazen’ın aynı adlı ödüllü romanından uyarlanacak aile draması için projenin başına Noah Baumbach getirilmişti. The Squid and the Whale ile oscar adayı olan yönetmen ile rolü kapmak için iletişime geçen isimler de az buz değildi. Rolü en çok isteyen oyuncunun Anthony Hopkins olduğunu belirtelim de gerisini siz düşünün…

“Hannah and Her Sisters” ve “Bullets Over Broadway” ile iki kez oscar kazanan Dianne West’i son olarak Rabbit Hole’da izlemiştik. West’in son yer aldığı dizi ise “In Treatment” olmuştu. American Beauty sonrası kariyerinde büyük sıçrama yapan Cooper ise “Adaptation”daki performansıyla oscar dahil almadık ödül bırakmamıştı.

Noah Baumbach ve Scott Rudin’in başında olduğu “The Corrections”, 2001 yılında basılan parçalanmış aile romanı olarak ses getirmişve prestijli ödüller almıştı. Jonathan Franzen’ın romanı, bir yazarın doğuşunu da simgelemişti. Bizde “Aile Sırları” adıyla yayınlanan roman çoktan tükenmiş durumda.

Enid ve Alfred çiftinin çocukları Chip, Gary ve Denis’den oluşan Lambert ailesinin parçalanma sürecini anlatan roman, birbirinden kopmaları ile hesaplaşmalarını konu alıyor. Cooper ve Wiest’in oynayacakları roller elbette Enid – Alfred olacak. Çocukları canlandıracak oyuncu seçimi ise sürüyor.

Konu için sözü romanın arka kapağına bırakalım…

Elli yıldır bir eş ve anne olarak görevlerini yerine getiren Enid Lambert, tam bir oh deyip biraz keyfine bakacağı sırada kocası Alfred akıl sağlığını yitirmeye başlar. Aile yuvasından çoktan uçan çocuklar kendi sorunlarıyla boğuşmaktadırlar. Yaşamlarına biraz hoşluk ve güzellik getirmeyi amaçlayan Enid, umudunu gerçekleşmesi zor bir hayale bağlamıştır. Son bir kez Noel'de ailesini bir araya toplamak ister... Geçen yüzyılın sonlarındaki Ortabatı'dan. Wall Street'e ve bugünün Doğu Avrupa'sına uzanan Aile Sırları, küçük kentlerin eski moda erdemleri, cinsel baskıları ile günümüz dünyasının mekanik hale gelen aile yaşamıyla, evrensel hırsların şiddetli çarpışmasını gözler önüne seren gerçekçi ve insani bir roman.

Oyuncu seçimleri sürerken, Baumbach ve Franzen senaryo çalışmalarına başladı bile.


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template