♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Holden’in #Kuytu Dizisinin 3. Kitabı "Aşçı" Çıktı!


Holden Kitap, geçen ay iki kitapla başlattığı Kuytu dizisinin üçüncü kitabıyla okur karşısında. İlgi çeken dizinin yeni kitabı hakkında çok şey bilinmeyen gizemli yazar Harry Kressing’in sıra dışı metni “Aşçı”. John Fowles'ın övgüsüyle tanıtımı yapılan romanı merakla bekliyoruz. Holden sağ olsun, her zaman olduğu gibi yine Kitapyurdu’nda stoklarla sınırlı % 50 indirim kampanyası olduğunu da hatırlatayım. Fırsatı kaçırmayın diyerek pası bültene atıyorum.

Yaklaşık iki metre boyunda, sıska ve siyahlar içindeki aşçı Conrad, Cobb isimli kasabaya gelir. Buraya iki büyük bir aile hükmetmektedir. Conrad bu ailelerden birinin yanında işe başlar ve sunduğu yemeklerle herkesin aklını başından alır. Seçici, disiplinli, kültürlü ve istediğini elde etmek için hem nazik konuşmayı hem diş göstermeyi bilen Conrad getiren usta bir manipülatördür aynı zamanda. Kiminle karşı karşıya gelse onu ekarte edebileceği bir zaaf bulur, bunu da adaletin kantarına uygun hale getirmeyi başarır. Yaptığı yemeklerle zayıfları şişmanlatır, şişmanları zayıflatır. 

20. yüzyılın en sıra dışı metinlerinden biri olan Aşçı, insanın güç hırsına ve bitip tükenmez açlığına dair çok çarpıcı bir roman. Kuytu dizimizin diğer kitapları gibi kıyıda köşede kalmış, hak ettiği ilgiyi görmemiş bir eser. 

"Aşçı'yı çok beğendim, çünkü Şeytan’ı çok severim. Bay Kressing'i başarısından dolayı tebrik ederim." –John Fowles

Aşçı / Harry Kressing
Orjinal Adı: The Cook
Çevirmen: Emirhan Burak Aydın
Roman, Nisan 2024
Sayfa Sayısı: 248
Etiket Fiyatı: 188 TL

Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template