♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Dinozor Genç’in yeni kitabı “Felsefi Fabllar” ile büyük-küçük herkes, eğlenceli ve kolay anlaşılabilir bir felsefe yolculuğuna çıkıyor!


Özellikle gençler için yazdığı romanlar ve felsefe kitaplarıyla tüm dünyada çok ilgi gören Fransız yazar Michel Piquemal’ın Felsefi Fabllar’ı, Dinozor Genç’ten çıktı! Küçük yaştan itibaren herkesin felsefeye eğlenceli ve takip edilebilir bir yolla ulaşmasını sağlayan Felsefi Fabllar, adalet, bağımsızlık, dayanışma, mutluluk, ölüm gibi konuları 60 fabl üzerinden ele alıyor. Her fablın sonunda yer alan kısa atölye çalışmaları ise okurları gündelik hayata dair felsefi tartışmalara yönlendiriyor. 

Ayrıntı Yayınları’nın ilk gençlik kitapları markası Dinozor Genç, Michel Piquemal’ın her yaştan okuru eğlenceli ve kolay anlaşılır bir felsefe yolculuğuna çıkaran Felsefi Fabllar’ını Türkçede yayımladı.
 
Basit ve ilgi çekici hikâyelerden oluşan fabllar, çok eski zamanlardan beri değerlerin, fikirlerin ve derin düşüncelerin anlaşılmasında ve iletilmesinde kilit rol oynamıştır. Bu geleneği takip ederek, sorular, referanslar ve anahtar kelimelerle düşünmeyi ve tartışmayı teşvik eden Felsefi Fabllar, çocuklarda zaten bulunan büyük sorular sorma, “felsefe yapma” hevesinin ve yeteneğinin keyifle yeşerebileceği verimli bir toprak sunuyor.

Felsefi Fabllar’da batı felsefesi, mitoloji ve doğu bilgeliklerinden alınan anlamlı ve basit 60 fabl, felsefe atölyesinin kapısını aralamanın ve gelecek yıllarda ileri düzeydeki felsefi sorulara daha cesurca yaklaşmanın önünü açıyor.

Murat Erşen’in Fransızcadan dilimize çevirdiği Felsefi Fabllar, raflarda ve internet satış sitelerinde!

Felsefi Fabllar / Michel Piquemal
Orijinal Adı: Les Philofables
Çevirmen: Murat Erşen
Dinozor Genç, 2023
144 Sayfa
100 TL

Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template