♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Luca Albanese ve Mauro Falchetti'den “Kafka- Kayıp Kişinin Günlüğü”, Karakarga Yayınları etiketiyle tüm kitapçılarda!


Ağustos’un en güzel haberlerinden biri Karakarga’dan geldi. Kafka’nın biyografik çizgi romanı “Kafka – Kayıp Kişinin Günlüğü” raflarda yerini aldı. Merak ve heyecanla bekliyor, pası bültene atıyoruz.

Büyük Çek asıllı yazar hakkında meraklı ve tutkulu olan herkesin okuması gereken  mükemmel bir biyografi…

Dönüşüm, Duruşma, Şato, Kayıp Şahıs, Çukur yapıtlarıyla tarihe geçen Franz Kafka’nın  Mauro Falchetti  tarfından yazılan ve Luca Albanese tarafından çizilen bu çizgi romanında kronolojik olarak da bu başlıklar takip edilir. 

Falchetti senaryosunu yazdığı “Kafka - Kayıp Kişinin Günlüğü” ile bu büyük yazarın biyografisi ile eserleri arasındaki eşzamanlılığı görmemizi ister. Senaryo, Albanese'nin çizimleriyle öylesine mükemmel bir şekilde birleşir ki, roman tek bir kişinin elinden çıkmış gibidir.

Kafka - Kayıp Kişinin Günlüğü, Karakarga Yayınları  etiketiyle tüm kitapçılarda . 

Arka Kapak Yazısı:
İşte o, Franz...
Mavi giysileri içinde incecik vücutlu, çocuksu yüzlü Franz. Gülümseyen, nevrastenik, geç kalan, iyi arkadaş. Nadiren ve az miktarda yiyen, hastalık hastası ve doktordan hazzetmeyen Franz. Bir lokmayı yüz kez çiğneyen takıntılı Franz. Hayalperest ve suçlu Franz. Mazoşist, bütünlükten korkan, tembel, mükemmeliyetçi. Şekil değiştiren, yanlış hizalanmış ve yalıtılmış, pasif ve asalak Franz. Ebedi ve sadist erkek arkadaş Franz. Geceleri dört duvar arasında yok edilmeyeni arayan melek ve vampir. Makine dünyalarının yaratıcısı, avukat Kafka, usta bir baba tarafından yaratılan golem Kafka, Yahudi Kafka. Başkalarının günlerini nasıl yaşadığını anlamak için geceleri yazan gözlemci Franz Kafka. 

Kafka - Kayıp Kişinin Günlüğü / Luca Albanese & Mauro Falchetti
Orijinal Adı: Kafka-In Diario Di Un Disperso
Yayınevi: Karakarga Yayınları
Türü: Çizgi Roman
172 Sayfa
Fiyatı: 210 TL

Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template