♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Sisi delip geçen bir ışık görmeye çalışmak: Göz Güneşe


Bellek, hatırlama, unutma gibi temaları işleyen Göz Güneşe'nin başkahramanı yaşlı bir kadın; bir bakımevinde ölüm kalım savaşı verirken unuttuğu anılarının yerine yenilerini yaratarak hayata tutunuyor. Anı kırıntıları ve çağrışımlara bakımevinde yaşananların eklemlenmesiyleserimlenen bu çok katmanlı romanında Reyhan Karaarslan, "Nasıl varlığa geliriz?" ve "Nasıl varlıktan çekiliriz?" gibi zorlayıcı meseleleri irdeliyor.

Pencerenin önündesin. Dışarıya bakıyorsun. Hiçbir şey göremiyorsun. Kurşuni bir sis etrafı kaplamış. İnsanların, evlerin, ağaçların siluetlerini arıyorsun. Bulamıyorsun. Sisi delip geçen bir ışık görmeye çalışıyorsun, o da yok. Şaşırıyorsun.

#yaşlılık #bakımevi #unutma #hatırlama #gerçeklik #varoluş #ölüm

Göz Güneşe'ye ilgi duyanlar için ek öneriler: Müge İplikçi: Kül ve Yel; Murat Gülsoy: Nisyan; Ayfer Tunç: Aziz Bey Hadisesi; Aziz Gökdemir: Yangından Sonra; Neslihan Önderoğlu: Mevsim Normalleri

REYHAN KARAARSLAN 1973'te İstanbul'da doğdu. Marmara Üniversitesi Fransız Dili ve Eğitimi Bölümü'nden mezun oldu. İlk romanı Vanilya 2013'te yayımlandı. İstanbul'da yaşamaktadır.

Göz Güneşe / Reyhan Karaarslan
Dizi: Can Çağdaş
Tür: Roman
Sayfa sayısı: 136
Fiyat: 22 TL  
 

Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template