♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Steve Jobs'ın "Öteki" Kızı Olmak : Gençlik Hatası


Gençlik Hatası, Lisa Brennan-Jobs'ın sıra dışı ama kusurlu iki aile arasında mekik dokuyarak geçen çocukluğuna dair dokunaklı bir anlatı, Steve Jobs mitolojisi için de ciddi ve insani bir eleştiri.

Bir çiftlikte doğan ve annesi Chrisann Brennan ile babası Steve Jobs'ın bir tarlada isim verdiği Lisa Brennan-Jobs, ilk gençlik adımlarını hızla değişime uğrayan Silikon Vadisi'nde atar. Hayatında nadiren yer alan babası onun için mitolojik bir karakter gibidir. İleriki yıllarda kızıyla daha fazla ilgilenmeye başlayan Steve Jobs, Lisa'yı malikâneler, lüks tatiller ve özel okullarla dolu bir dünyaya sürükleyecektir. Gösterdiği ilgiyle Lisa'nın başını döndürmesine rağmen mesafeli, eleştirel ve öngörülemez biridir. Lisedeyken annesiyle arası giderek bozulan Lisa babasının yanına taşınmaya karar verir ve her zaman hayallerini süsleyen babaya sonunda kavuşacağını umut eder.

"Brennan-Jobs gerçekten yetenekli bir yazar… İç dünyasını öyle incelikle betimliyor ki böylesi bir kitabı başka kimsenin yazabilmesi mümkün değil. Etkileyici, edebî ve çarpıcı." The New York Times Book Review

"İfşa niteliğinde." Entertainment Weekly

"Hayranlık uyandırdığı kadar hayrete de düşürüyor… Ciddi bir edebî yeteneğin ürünü." The New Yorker

"Yürekleri sızlatan bir anı kitabı… Kabahatleri ve kusurlarıyla sahip olduğu babaya dair, zekice, düşünceli ve sevgi dolu bir portre." The Seattle Times   

LISA BRENNAN-JOBS, Brooklyn'de yaşıyor. Gençlik Hatası ilk kitabıdır. Makaleleri Vogue, O Magazine, Southwest Review, Massachusetts Review, Harvard Advocate ve Los Angeles Times'ta yayımlanmıştır.

Gençlik Hatası: Steve Jobs'ın "Öteki" Kızı Olmak / Lisa Brennan-Jobs
Çevirmen: Ayşe Başcı
Tür: Anı
Sayfa sayısı: 392
Fiyat: 47,50 TL

Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template