♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Cem Akaş’tan yeni roman: Zamanın En Kısa Hali


Noktanın Kesişimleri Antolojisi” ve “7” ile doksanlı yılların hazine yazarlarından Cem Akaş’ın yeni romanı “Zamanın En Kısa Hali” Can Yayınları etiketiyle raflarda. Her kitabında dil ve üslup denemelerine girişen, okurunu da yükselten önemli yazarlardan biri benim için Akaş. “7” en sevdiğim romanlardan. Haliyle yeni romanı da merakla bekliyor, şevkle tavsiye ediyor pası da bültene atıyorum.

Bellekte hangi anılar nasıl saklanır? İnsan kendi hayatını nasıl hatırlar? Bir yığın şüpheli anının içinden hangileri neden parlar?.. Cem Akaş’ın yeni romanı Zamanın En Kısa Hali bir tür kolaj; tüm parçaların yan yana gelmesiyle anne-kız ilişkisi, aşk, cinsel kimlik, akışkan cinsellik ve sanat dünyası üzerine etkileyici, benzersiz bir hikaye çıkıyor ortaya.

Annesiyle el ele tutuşmuş, caddenin karşısına geçecekler. Annesi yürümeye başlayınca o da yoğun trafikli caddeye adım atıyor, atmasıyla da annesinin onu kolundan sertçe geri çekmesi bir oluyor. Sağına soluna bakmadan, araba gelmediğinden emin olmadan karşıya geçmeye kalktığı için azar işitiyor annesinden, eli hala onun elinde. Ama sen de geçiyordun, diye itiraz edecek oluyor; Bana ne bakıyorsun, diyor annesi, Ya seni öldürmeye çalışıyorsam? Önünde açılan bu yeni ve derin ufka sessizce bakakalıyor.

#bellek #anı #aşk #toplumsalcinsiyet #cinsellik #akışkan #sanatdünyası #anne

Bu kitaba ilgi duyanlar için ek öneriler: Paul Auster: Görünmeyen; Julio Cortázar: Seksek; Yasmina Reza: Babil; László Krasznahorkai: Seiobo Orada, Aşağıdaydı; Murat Gülsoy: Nisyan

CEM­ AKAŞ,­1968’de ­Mannheim, ­Almanya’da ­doğdu.­ İstanbul’da ­yaşıyor. ­Başlıca ­yapıtları: ­Noktanın Kesişimleri Antolojisi­ (1990), ­7 ­(1992),­ Suç ve Ceza ­(1992),­ Gizli Hava Müzesi­ (1995), ­Olgunluk Çağı Üçlemesi (2001),­Gitmeyecekler İçin Urbino­ (2007), ­19­ (2009),­ Tekerleksiz Bisikletler ­(2012),­ Sincaplı Gece ­(2016), ­Y ­(2018).­ 

Zamanın En Kısa Hali / Cem Akaş
Dizi: Can Çağdaş
Tür: Roman
Sayfa sayısı: 176
Fiyat: 23,00 TL

Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template