♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Robert Dugoni’den Yeni Korku : Son Kanıt

Tüm dünyada çok konuşulan Kardeşimin Mezarı kitabının yazarı Robert Dugoni’nin yeni romanı Son Kanıt Altın Kitaplar etiketiyle raflardaki yerini aldı. 

“Akıllara durgunluk veren bir gerilim romanı. Korku öğesinin her notu büyük bir uyum içinde açılıyor. Dugoni eşsiz bir yazar.”  Providence Journal

Kız kardeşinin katilinin yeniden yargılanmasının yarattığı büyük yankılar bittikten sonra, Tracy Crosswhite cinayet masasındaki görevine yeniden döner. Fakat yaşadığı acı olayların yaraları kapanmadan, bu kez hem mesleğini hem de yaşamını tehlikeye atacak bir soruşturmanın içinde bulur kendini.

Bir seri katil, Kuzey Seattle’ın ucuz motellerinde dansçı genç kızları öldürmekte ve geride hiçbir ipucu bırakmamaktadır. Tracy, onu katile ulaştıracak anahtarın eski bir soruşturma dosyasında olduğunu fark ettiğinde işi kolaylaşmak yerine daha da zorlaşacaktır; çünkü bu soruşturmayı yürütüp sonuçlandıranlar aslında birçok kanıtı da hasıraltı etmişlerdir. 

Cinayetler sürerken Tracy de tehdit altındadır. Katili yakalayabilecek kanıtın peşinde, şüpheler, çelişkiler, çıkmazlarla dolu bir av sahasında her şey pamuk ipliğine bağlıdır. 

Robert Dugoni, New York Times’ın olumlu eleştirilerini alan ve çok satan David Sloan dizisinin yazarıdır. Bu dizideki The Jury Master, Wrongful Death, Bodily Harm, Murder One ve Conviction adlı romanlarının yanı sıra çok satan Damage Control adlı bağımsız romanın da yazarıdır. Eş yazarı olduğu belgesel The Cyanide Canary da eserleri arasındadır. Dugoni’nin kitapları Scott Turow’s ve Nelson DeMille’in eserlerine benzetilmiş, Providence Journal dergisi tarafından “hukuk/gerilim romanlarının kralı” olarak kabul edilerek John Grisham’ın vârisi ilan edilmiştir. Bodily Harm ve Murder One 2010-2011 yıllarında en iyi beş gerilim romanı olarak seçilmiştir. Murder One 2012 Harper Lee En İyi Hukuk Romanları finalisti olmuştur. Dugoni’nin en önemli romanlarından biri sayılan Kardeşimin Mezarı yayınevimizce yayımlanmıştır. 

Web sitesinde (www.robertdugoni.com) ve Twitter’da @robertdugoni ve Facebook’da www.facebook.com/AuthorRobert Dugoni adreslerinde onu ziyaret edebilirsiniz. 

Son Kanıt / Robert Dugoni
Her Final Breath
Çevirmen: Süleyman Genç    
Sayfa Sayısı: 408
Etiket Fiyatı: 28 TL

Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template