♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Fantastik Edebiyatın En Genç Yazarı Melodi Baç’ın Anka Serisi “100. Nesil” ile Sürüyor

Anka kuşunun efsanesinden yola çıkarak başlattığı  "Anka" serisiyle, fantastik edebiyat severlerin ilgisini çekmeyi başaran genç yazar Melodi Baç’ın "100. Nesil” adlı yeni romanı Destek Yayınları’ndan çıktı. 

Fantastik edebiyatın iddialı kalemlerinden Melodi Baç, bu romanıyla hayal gücünün sınırlarını daha da zorluyor. 

13 yaşında yayınlanan ilk seri kitabı Yasak ile dikkatleri çeken Melodi Baç, 2. Serisi Anka ile de adından söz ettirmeye devam ediyor. Büyülü gerçekçiliği, fantastik atmosferi ile okurları bir yandan sürükleyen bir yandan şaşırtan Anka Serisi’nin 2. kitabı 100.Nesil’de yazar Crictus adlı fantastik bir gezegendeki ölümsüz iki kardeş arasındaki sonsuz taht savaşını anlatıyor.

Melodi Baç’ın Anka kuşunun efsanesinden yola çıkarak yazamaya başladığı Anka Serisi’nin 2. Kitabı 100.Nesil bir yol hikayesi. Fantastik bir yolculuğu anlatan kitabın kahramanları, vücut değiştirerek hayatlarını devam ettiren Carmen Anka ve Enka Kamilla kardeşler; ihaneti, aşkı, arkadaşlığı, aileyi, fedakarlığı ve cesareti tanıtırken adeta yaşatıyor.

Carmen Anka tahta yeni çıkmıştır ve yabancısı olduğu büyükbir gezegeni idare etmeye çalışmaktadır. Bu sırada ölümsüz kardeşi Enka Kamilla ise yeni bir beden bulmuştur ve tahtına oturmak için hazırlıklarına başlamıştır. Enka ve Anka kardeşler arasındaki güç eşitliği her 100 nesilde bir bozulmakta ve 100. nesline ulaşan taraf çok daha fazla güç elde etmektedir. Bu sefer 100. Nesil Enka Kamilla'dadır. Anka Carmen, halkını ve her iki gezegendeki sevdiklerini korumak için kardeşi Enka Kamilla' yı yenmeli sayısız fedakarlıklar yapmalıdır. Hatta belki de çok daha fazlasını…

21. yaşındaki genç yazar Melodi Baç, “Carmen Anka kendini keşfetmeli, ayakları üstünde durmayı öğrenmeliydi. Serinin ilk kitabı Anka’nın Dönüşü’nden sonra artık Anka'nın kanatlanma zamanı gelmişti. Kitabı yazarken ben de Carmen Anka gibi geliştim, değiştim.” dedi.
Özgün anlatımı ve zengin hayal gücüyle eşsiz bir fantastik dünya kurgulayan Melodi Baç, okuru soluksuz okunacak bir serüvene davet ediyor. 
Artık bir kraliçe olan Carmen, her şeyin yoluna gireceğini düşünürken yanılıyordu. Çünkü ölümsüz kardeşi Enka kendine çoktan yeni bir beden bulmuştu ve onu öldürmek için yola koyulmuştu. Üstelik bu kez Enka 100. Nesil'deydi. 

Carmen'in koca bir gezegeni yönetmesi, 100.Nesil'i yenmenin yollarını bulması ve çok büyük fedakarlıklar yapması gerekecekti. Asıl savaş şimdi başlıyordu...

Destek Yayınları / Edebiyat /368 syf. / 24 TL


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template