♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Üstüngel Arı’dan Yeni Roman: Y.Ü.K.

2014 yılında yayımlanan ilk romanı “Hikayesi Olan Ölüler” ile okurlara iyi bir tanışma yaşatan Üstüngel Arı’nın yeni romanı “Y.Ü.K.” Mylos Kitap etiketiyle raflarda.

Alt kültür romanı “Hikayesi Olan Ölüler” üslubu ve iyi kurgusuyla vasatı aşan romanlardan biri olarak dikkat çekmişti. İlk roman için fazlasıyla iyiydi. Aynı cümleleri tekrar tekrar kurarak pekiştirme çabası gibi bir defosu vardı. Romanı sevmiş ama iyi bir editörün elinden geçse daha iyi olacağını düşünmüş ve ikinci romanını merak ettiğim yazarlardan biri olduğunu belirtmiştim o zamanlar. Neyse ki araya fazla uzun tutmamış Arı, beklediğim gibi yeni romanı ile dozu arttırmış. Yazarla ilk kez tanışanların ilk romanı es geçmemesini de önererek pası basın bültenine atayım. 

İlk romanı "Hikâyesi Olan Ölüler"le edebiyat dünyasına sıkı bir giriş yapan Üstüngel Arı, yeni romanı "Y.Ü.K."le dozu artırıyor. 

"Yeni, genç bir yazarın kitabıyla karşılaştığınızda ondan istediğiniz şey bundan önce okuduklarınızla benzerlik kurması, hatta beklentilerinizi biraz daha yukarı taşımasıdır genellikle. Oysa kitapların böyle bir derdi yoktur ve yazarlarından bağımsızdırlar. Yazarlarının diliyle, kurgusuyla şekil alsalar da kendi maceraları için özgürlüğü ve dik kafalı olmayı seçeceklerdir. Böyle romanlar yazarlarını inkâra bile kalkışabilir. 

Üstüngel Arı, herkesin mutlaka ömrünün bir döneminde yaşaması gereken olağan bir aşk hikâyesini anlatırken prizmayı kırıyor ve kitabın tüm ana dokusu bu kırılganlıktan nasibini alıyor - her şeyin çehresi değişiyor.

Alt kültürün hiç de uzakta boy atmadığını, gerçeğin yanı başımızdaki asıl gölgesi olduğunu hissettiriyor. Hepimiz tehlikeliyiz. Hepimizin hayalleri, planları bir dakikada alt üst edilebilir. Kimin katil, kimin tecavüzcü, kimin yalancı, kimin doğru, kimin depresyonda olduğu belli değil. 

Hatta belki de bu kitabı okuduktan birkaç dakika sonra bir cinayete bulaşabilir, hapse veya mezarlığa doğru yolculuğa çıkabilirsiniz. Aksini kim garanti edebilir? 

Y.Ü.K. pozitif, akıcı ve sorgulayıcı diliyle sizi bir olaylar çemberine sokacak; uzun bir baş dönmesiyle de başlangıç noktasında indirecek.

Kütüphanenizde bu kitaba yer açmanızın iyi bir yüzleşme olacağından zerre kuşku duymuyorum." (küçük İskender)

Y.Ü.K. / Üstüngel Arı
Mylos Kitap
Sayfa Sayısı: 308
Etiket Fiyatı: 25,00 TL


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template