♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Filozoflarla İstanbul’da : Modernizm konferansı 18-19 Nisan'da

Bakırköy Belediyesi’nin öncülüğünde MonoKL (Mono Kurgusuz Labirent) Yayınları tarafından 18-19 Nisan tarihlerinde düzenlenecek Filozoflarla İstanbul’da: Modernizm konferansına hukuk ve siyaset teorisi alanındaki yapıtları dünyada büyük yankı uyandıran ünlü İtalyan filozof Giorgio Agamben, yeni mekan ve melez gerçeklikler anlayışı ile ün yapan Alman filozof Peter Sloterdijk, teknik ve farmakoloji alanındaki yapıtlarıyla tanınan Fransız filozof Bernard Stiegler ve Hermeneutik Komünizm projesinin sahiplerinden İtalyan filozof Gianni Vattimo katılacak.

Katılımın ücretsiz olduğu ve Bakırköy Belediyesi Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek etkinlik süresince simültane tercüme de yapılacak. Konferansa ayrıca Volkan Çelebi ve Ahmet Soysal konuşmacı ve moderatör olarak katılacak.

Etkinlikte 18 Nisan Cumartesi “Modernizm ve Nihilizm”, 19 Nisan Pazar günü de “Modernizm ve Devlet Sorusu” konulu iki açık oturum düzenlenecek.

Modernizm konferansında modernizm, nihilizm, devlet ve iktidar sorusu, modernizme inancın krizi, modernizmin krizi çağında teknobilimsel evrim, metafiziğin son dönemi olarak nihilizm konuları soruşturulacak. 2015’te modernizmi bahis konusu yapan felsefi, teknobilimsel ve hukuksal boyutlar filozofların sunumları ve açık oturumlarda ele alınacak.

Konferansın programı, katılımcıların özgeçmiş bilgileri ve konferans için her iki gün gidiş ve dönüş olmak üzere [sabah-akşam] Beşiktaş, Kadıköy ve Bakırköy’den kaldırılacak servisler ve konferans merkezine ulaşım güzergahları için modernizm.monokl.net adresine bakılabilir ya da remirosmanoglu@monokl.net adresi ile temasa geçilebilir.

Servisleri kullanmak için gün ve güzergah bilgileriyle rezervasyon yapılması gerekmektedir.

Servis ve afiş için iletişim: remirosmanoglu@monokl.net | modernizm.monokl.net

Etkinlik yeri: Bakırköy Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi

Etkinlik başlangıç ve bitiş saatleri: 14.30 – 20.30


PS: Blogger dostları bu kaçırılmayacak konferansın duyurusuna katkı yapmaya çağırıyorum... Sizde kendi blogunuzda yayınlayın ve sosyal medya hesaplarınızda bol bol paylaşın...


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template