♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Fatih Akın’ın “The Cut”ından İlk Fragman

Fatih Akın’ın merakla beklenen yeni filmi “The Cut”ın ilk fragmanı görücüye çıktı...

Tahmin edildiği üzere “The Cut”ın galasının Venedik Film Festivali’nde yapılacağı açıklandı. Festivalin en merakla beklenen filmlerinden biri olan ‘The Cut’ hakkında, “Tahar Rahim’in oynadığı karakterin film boyunca tek bir kelime söylemediği, biraz Charlie Chaplin biraz da tıpkı Sergio Leone gibi tipik batı karakteri olduğu” dışında pek bir şey bilinmiyordu.

Dün çıkan ilk fragman sayesinde, biliyoruz ki kahramanımız bir soykırımdan kurtulduktan sonra ikiz kızlarıyla yeniden buluşmanın arayışları içinde... 

1915 Mardin: Bir gece, Türk Jandarma Kuvvetleri tüm Ermeni erkekleri yerlerinden sürer. Genç demirci Nazareth Manoogian ailesinden ayrılmıştır. Soykırım dehşetinden kurtulduktan yıllar sonra kızlarının yaşadığı haberini alır. Ve ayak izlerini takibe başlar. Mezopotamya çöllerinden, North Dokota’nın ıssız, çorak ovalarına sürüklenir... Güçlüklerle dolu bu yolculuğunda yardımsever, melek gibi karakterlerden şeytanın insan formuna, çok değişik insanlarla karşılaşır.

Zorlu bir drama gibi görünen, aynı zamanda Akın Gazi, Simon Abkarian, ve George Georgiou‘nun da rol aldığı filmin senaryosunda Akın’a ek olarak Mardik Martin’in de imzası bulunuyor... Almanya, Küba, Kanada, Ürdün ve Malta'da çekilen filmin görüntü yönetmenliğini de iki kez oscar adayı olan Rainer Klausmann üstlenmiş... Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template