♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Sanatta Görünürlük Festivali 25-29 Nisan Tarihleri Arasında Gerçekleşiyor

Sahne ve kamusal alan arasında üretim odaklı geçiş sağlamak adına gönüllü dans öğrencileri ve bağımsız koregrafların inisiyatifi ile hayata geçen Sanatta Görünürlük Festivali’nin ilki 25-29 Nisan tarihleri arasında yapılacak.

Amacını, üretilen eserlerin seyirciyle buluşmasını sağlamak, kitleyle doğrudan etkileşime geçmek olarak açıklayan Festival, 29 Nisan Dünya Dans Günü’nü de gündeme taşıyacak. Disiplinler arası niteliği ile birçok farklı gösteriyi ve sanatçıyı biraraya getiren Festival’de Ann Van den Broek, Ayhan Karaağaç, Aslı Bostancı, Ayrin Ersöz, Barbaros Kayan, Berk Şenöz, Budalasultan Kolektif, Can Kandara, Ekin Tunçeli, Ezgi Bilgin, Ferhat Güneş, Filiz Sızanlı, Gamze Yaman, Gasia Papazyan, Gizem Aksu, Hilal Sibel Pekel,Işıl Derya Bıçakçı, İlyas Odman, Jennifer Salk, KeKeÇa, Koç Üniversitesi Tiyatro Kulübü, Metehan Kayan, Motto Dans Kolektif, Mustafa Kaplan, Orçun Okurgan, Ozan Akgün, Serenay Oğuz, Tuğçe Tuna, Ufuk Şenel,Yusuf Aydemir ve tüm ÇASD öğrencileri yer alacak.

1. Sanatta Görünürlük Festivali 25-29 Nisan tarihleri arasında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Bomonti Yerleşkesi, Şebnem Selışık Aksan Sahnesi ve Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde MSGSÜ Devlet Konservatuvarı Çağdaş Dans Anasanat Dalı öğrencilerinin organizasyonu ve anasanat dalının desteği ile yapılacak.

ETKİNLİKLER ÜCRETSİZDİR

25 Nisan Cuma / İstiklal Caddesi
15:45-16:45  "TuzlaBuz" Tuğçe Tuna   Galatasaray Lisesi Önü 
17:00-17:30 "x" Gasia Papazyan  / "x" Ozan Akgün  Tünel Meydan 
18:30/20:00  Şebnem Selışık Aksan Sahnesi
"TalDans TalDans’ı anlatıyor" TalDans 
20:15/21:00 "Gizli Özne" Hilal Sibel Pekel
"O Ruhlu Bir Kaç Kadın" Ezgi Bilgin  
21:15 Çağdaş Dans Anasanat Dalı Repertuvar Sunumu Jennifer Salk  

26 Nisan Cumartesi / İstiklal Caddesi 
15:30/15:45  "Sütun" Berk Şenöz  Akarsu sk.
16:00/16:30 "Maybe We Are The Real Monsters" Aslı Bostancı
Çapanoğlu sk.
16:35/16:45 "Do" Ekin Tunçeli  Kartal sk.
Şebnem Selışık Aksan Sahnesi
19:00/19:30 "Hücre" Tuğçe Tuna 
19:45/20:15  “SUS” Can Kandara 
20:15/20:45  “BirMayısgünününbalad’ı” Gamze Yaman

27 Nisan Pazar / İstiklal Caddesi, Beyoğlu
17:00/17:30  
"Kandilli Türbe Çıkmazı" BudalaSultan Kolektif
Tophane-I Amire
“İnsanlar,Hayvanlar,Hayaletler” Barbaros Kayan Fotoğraf sergi
Şebnem Selışık Aksan Sahnesi
19:00/19:10  "Hipnoz" Ahmet Şahin
19:10/19:35  “YÜKleniyor” Serenay Oğuz
19:40/20:00  "symbiosis" Motto Dans Kolektif
20:15/20:45  "By The Way" Orçun Okurgan
20:45  “Kendi Kendimi Çalıyorum” KeKeÇa

28 Nisan Pazartesi / Şebnem Selışık Aksan Sahnesi
14:00/17:00 "Hayaletlerin Ziyafeti" Gizem Aksu Atölye Çalışması
20:00/21:30 "Balkon" Koç Üniversitesi Tiyatro Bölümü

29 Nisan Salı / MSGSÜ Bomonti Yerleşkesi
13:30/13:50 "Bir Daha Söyle" Budalasultan Kolektif ve ÇASD öğrencileri
14:00/14:15 "Enine" Metehan Kayan
14:15/14:25 “(isimsiz)” Yusuf Aydemir 
Şebnem Selışık Aksan Sahnesi
16:00/16:15 “Heli” Ayhan Karaağaç
16:35/16:45 "PePPuk" Ferhat Güneş
16:45/16:55 “İçimdeki Ben” Gamze Buğdacı
17:00/17:30 "M.A.S.K." Işıl Derya Bıçakçı
19:00/19:20 "Bir cumartesi akşamı ve geri kalan bazı günler için" Ufuk Şenel
19:25/20:10 "Oggi Niente" İlyas Odman
20:20/ 20:30 "Bir Daha Asla" Ayrin Ersöz
20:35/21:00 "Variations" Ann Van den Broek
21:00/21:10 
Ayşem Sunal (International Principal Dancer Royal Ballet Flanders, Het National Ballet)
Berk Sarıbay (İstanbul Devlet Opera Balesi Başdansçı)
Bale “SYNC” (Nils Christe)


Share this:

Yorum Gönderme

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template