♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Hiç Batmayacak Bir Geminin Daimi Fareleri Balthazar İstanbul’da!

Dünyanın dört bir yanında hayranlarının kalbini çalmayı başaran yetenekli ve karizmatik solistleri Maarten Devoldere’nin önderliğindeki Balthazar, bu yıl 4.’sü düzenlenen “Avea Escape To Music” konserleri kapsamında 29 Mart’ta Roxy sahnesinde olacak

Avealı’lar, Libération Gazetesi tarafından Rats albümü ile ‘2012’de yayınlanan en iyi albüm’ ödülünü kazanan Balthazar’ın konser biletlerine, internet üzerinden yüzde 20 indirimle sahip olabilecekler

Mitolojik kökeni bir yana hafızamıza özellikle 50'lerin sonunda edebiyat dünyasını kasıp kavuran İngiliz yazar Lawrence Durrell’in kültleşmiş 'İskenderiye Dörtlemesi'yle yerleşen Balthazar, artık yepyeni bir anlam ve dinamikle karşımızda…

Kurulduğu günden bu yana, müziğe verdiği destek ve gerçekleştirdiği konser serileriyle Türkiye'nin ve dünyanın en önemli sanatçılarını müzikseverlerle buluşturan Avea, bu yıl 4.’sü düzenlenen Avea Escape to Music’te Indie pop ve rock dünyasının yeni ve güçlü gruplarından Balthazar’ı ağırlıyor. 

“Rats”  The Music Industry Awards ve Libération Gazetesi tarafından “Yılın En İyi Albümü” seçildi
Dünyanın dört bir yanında hayranlarının kalbini çalmayı başaran yetenekli ve karizmatik solistleri Maarten Devoldere’nin önderliğinde Jinte, Patricia, Simon ve Christophe’dan oluşan Belçikalı Indie pop/rock grubu Balthazar , üçüncü stüdyo albümlerinin müjdecisi olan yepyeni şarkıları Leipzig’i takiben çıktıkları dünya turnesi kapsamında İstanbul’da! 

Grup, 2012 tarihli ikinci stüdyo albümü Rats ile birlikte Indie dünyasındaki yerini sağlama aldı. Rats, yayınlandığı yıl The Music Industry Awards’da ‘En İyi Albüm’ ödülünü kucaklamayı başardı. Daha önce The Strokes ve Devendra Banhart gibi önemli isimlerle çalışmış Noah Georgeson’un miksajını üstlendiği albümün prodüksiyon koltuğunda ise Maarten ve Jinte oturuyor. 

Ünü Belçika sınırlarını kısa sürede aşarak, uluslararası müzik coğrafyasında tanınır hale gelen grup aynı albümle Fransa’nın en prestijli gazetelerinden Libération tarafından ‘2012’de yayınlanan en iyi albüm’ seçildi. 

Rock Werchter, Pukkelpop ve Lowlands festivallerinde sahne aldı
2005 yılında ulusal bir yarışmada kazandıkları dereceyle profesyonel müzik hayatına atılmaya karar veren ekip, bir yıl sonra kendi adlarını taşıyan ilk EP’yi yayınladı. 2007 yılında bazı değişiklikler ve yeni üyelerle son şeklini alan Balthazar, This is a Flirt adlı şarkılarıyla radyolarda fırtına gibi esti. 

Geniş kapsamlı bir dünya turnesini takiben yayınlanan ilk albümleri Applause ve ilk single Fifteen Floors, hem dinleyiciler hem de eleştirmenler tarafından büyük beğeniyle karşılandı. Albümün prodüksiyonunu üstlenen Maarten ise o sıralarda sadece 22 yaşındaydı. Grubun ortaya koyduğu benzersiz sound ve canlı performanslarının büyüleyici atmosferi; onları Rock Werchter, Pukkelpop ve Lowlands gibi dünyanın en önemli festivallerinin sahnelerine de taşıdı. 

Balthazar ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için: 
http://www.balthazarband.be/
https://www.facebook.com/balthazarband

Nea Organizasyonu ile gerçekleşen Avea Escape To Music’in diğer 2014 konserleri yakında açıklanacak. Biletix’ten satışa sunulan konserler hakkında ayrıntılı bilgi için:  
www.aveakonserleri.com 
www.facebook.com/EscapeToMusic 
www.twitter.com/Escape_To_Music 


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template