♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

İlk Bakış: Million Dollar Arm / Yetenek Avcısı

Beyzbol aşkına adanmış biyografik drama “Million Dollar Arm”ın ilk fragman ve afişi görücüye çıktı...

Gerçek hikayeye dayanan öyküyü senaryolaştıran isim “The Station Agent” ile tanışıp sevdiğimiz Thomas McCarthy... “The Visitor” ve “Win Win”in de senarist ve yönetmeni olan McCarthy, Disney ile dirsek temasına “Up” ile başlamıştı... Yönetmen koltuğunda oturan Craig Gillespie ise aynı yıla iki film birden sığdırarak karıştırmıştı kafamızı... “Mr. Woodcock” ve “Lars and the Real Girl” ile ilk iki filmine 2007 yılında imza attıktan sonra “United States of Tara” dizisiyle devam etmişti yoluna... “Fright Night”ın yeniden çevrimiyle vasatı aşmış görünen Gillespie, üç yıl aradan sonra koltuğuna dönüyor... “Mad Men”in yıldızı Jon Hamm başrolde yer alırken, ona Bill Paxton, Lake Bell, Alan Arkin, Bar Paly, Aasif Mandvi, Suraj Sharma, Al Sapienza ve Autumn Dial eşlik ediyor.

Filmin konusuysa, farklı uygulamalarla yıldız keşfetmeye çalışan bir adamın öyküsü... Jeff Bernstein sporcuların menajerliğini yürüten başarılı bir isimdir. Rinku Singh ve Dinesh Patel isimli kriket oyuncularını Hindistan’daki bir televizyon programında keşfetmiştir. Bernstein elindeki bu yıldızlar ile alışıla gelmişin dışında bir uygulamaya gider ve onların Basketbol Birinci Lig’inde oynaması için var gücüyle uğraşmaya başlar.

Hindistan’ı keşfeden Amerikan sinemasının farklı kültürlere de kendimizden bir parça sokuşturuveririz, filmlerle beyzbolu iteleriz ne olacak sanki düsturunun yansıması film, iyi bir senarist ve oyuncu kadrosu içeriyor... Yine de amaç çok kokuşmuş beya... Fragmanda görebildiklerimizin de bir albenisi yok... Amerikalıların çok sevdiği ata sporu beyzbol, ne kadar uğraşsalarda yıllardır öğrenemediğimiz kuralları bir yana hem sıkıcı, hem de saçma bir spor... Hal böyle olunca pas geçelim biz... 16 Mayıs’ta Amerika’da gösterime girecek filmin ülkemizdeki akibeti henüz belirlenmedi ama Disney faktörüyle çok geçmeden vizyon görmesi olası...

Güncelleme: Filmin "Yetenek Avcısı" adıyla 11 Temmuz'da gösterime gireceği açıklandı... Ülkesinde seyircisini memnun eden film, gişede çok iyi gitmese de bütçesini çıkarmış durumda... Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template