♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

İlk Bakış : Jack Ryan Shadow Recruit

1 Ekim’de hayatını kaybeden Hollywood’un önemli esin kaynağı da olan yazarlarından Tom Clancy’nin ünlü karakteri “Jack Ryan” dördüncü kez beyazperdeye geliyor… “Jack Ryan: Shadow Recruit” adını taşıyan filmin ilk fragmanı yayınlandı.

Tom Clancy’nin yarattığı roman karakteri Jack Ryan, daha önce karşımıza, Harrison Ford (Patriot Games, Clear and Present Danger), Alec Baldwin (The Hunt for Red October) ve Ben Affleck (The Sum of All Fears) olarak çıkmıştı… İlk kez kendi adını taşıyan filmde izleyeceğimiz Jack Ryan’ı bu kez Chris Pine canlandırıyor. Beşinci uyarlamanın künyesi bu kez öncekilere göre çok daha iyi… Adını ilk kez duyduğumuz Adam Kozad ve sadece adını söylesek yeterli olacak David Koepp senaryoyu kotarmış. Yönetmen koltuğundaysa Shakespeare uyarlamalarıyla gönlümüzü fetheden Kenneth Branagh oturuyor… On üçüncü uzun metrajını çeken Branagh, “Thor” ile birlikte gişe filmlerine yaptığı geçişe devam ederek bizi şaşırtmayı sürdürüyor… Anlaşılan para lazım… Yönetmekle de kalmamış Branagh, kamera karşısına da geçerek Viktor Cherevin karakterini canlandırmış… Pine’a eşlik oyuncu kadrosundaysa Keira Knightley, Kevin Costner, Colm Feroe, Gemma Chan, Nonso Anozie, Karen Shenaz David yer alıyor…

Üç filmlik bir seri olması planlanan “Jack Ryan: Shadow Recruit” artık kabak tadı veren ABD’ye karşı girişilen terör tehdidini önleme çabasını anlatıyor. Yayınlanan resmi özet şöyle;

Bir Rus milyarder için malı danışmanlık yapan Jack Ryan, kendini bir anda teröristlerin hazırladığı bir planın içinde bulur. Şimdi yapması gerekense ülkesinin ekonomisini çökertecek olan bu komployu durdurmaktır.

Koep ve Branagh’ın iyi bir öykü anlattığını tahmin etmek zor değil… Kadro iyi gibi görünse de, Pine’ı henüz kabul etmeyen bünyelere sahibiz… Konu aşırı derecede bildik ve bayık, artık Amerikan ekonomisinin çöküşünü önleme çabasını yemeyiz… Beyazperde de aksiyon krizimiz gelmedikçe pek katlanılabilecek bir filme benzemiyor kısacası… Yine de meraklıları için belirtelim, 25 Aralık’ta Amerika’da gösterime girecek film, fazla bekletmeden 10 Ocak’ta sinemalarda olacak…Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template