♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

İlk Bakış: Now Is Good / Aşk, Şimdi

Jenny Downham'ın “Before I Die / Ben Ölmeden Önce” isimli romanının beyazperde uyarlaması olan “Now is Good”, “Aşk Şimdi” adıyla Nisan ayında gösterime giriyor.

İlk filmi “Imagine Me & You” ile sinemaya giriş yapan ve aynı zamanda “The Best Exotic Marigold Hotel – Hayatımın Tatili”nin senaryosunda imzası bulunan senarist/yönetmen Ol Parker’ın yönettiği filmin başrollerinde Dakota Fanning, Jeremy Irvine, Paddy Considine ve Olivia Williams yer alıyor.

Tessa 17 yaşındadır. Hayata tutkuyla bağlıdır. Kendisine konan ölümcül hastalık teşhisinin ardından, hayatının her anını kullanmaya kararlıdır. Bu yüzden 10 maddelik bir liste yapar. 17 yaşındaki her genç kızın yaşamak isteyeceği şeylerden oluşan bir liste… Listenin en önemli maddesi ise “aşık olmak”tır. Aşk, Tessa’nın ölüme meydan okumasını sağlayacak mıdır?

Ol Parker “Filmde bir kızın ölümcül hastalığa yakalanması sürecini değil, kısa bir süre sonra öleceğini bilen bir kızın hikayesini işledik” diyor. Dakota Fanning “Senaryoyu okuduğumda bu karakteri benim canlandırmam gerektiğini anladım. Farklı bir tecrübe olacağını düşündüm ve oldu da. Tessa benimle aynı yaşta ve amansız bir hastalıkla boğuşuyor. Herkesin hayal ettiği şeyleri o gerçekleştiriyor –arkadaşlarla olmak, içmek, aşık olmak- ve bunların tamamını kalan kısa ömrüne sığdırmaya çalışıyor. Tessa’dan etkilenmemek mümkün değil!” diyor. Tessa ve Adam’ın aşkları filmin en ilginç detayı. Dakota bu aşk için: “Tessa 4 senedir hasta ve bu dönem 13-17 yaşları arasına denk geliyor. O yaşlar erkekleri tanımak için en uygun dönem fakat Tessa bu şansı yakalayamıyor. Hem Tessa hem de Adam bu hikayenin bir sonu olduğunu biliyorlar. Fakat onlar mutlu olmayı tercih ediyorlar” diyor. Tessa’nın annesini canlandıran Olivia Wiliams “İki çocuk annesi olarak hikayeyi okuduğumda gözyaşlarımı tutamadım hatta çekimlerde bile bazen dayanamayıp ağlamaya başladım. Çok etkileyici bir hikaye. Anne olmam bu hikayeden daha çok etkilenmeme neden oldu. Filmin ardından daha önce yapmak isteyip de yapamadığım şeyleri bile gerçekleştirmeye başladım!” diyor.

Konusuna ve kadronun açıklamalarına bakılırsa, tipik bir Nicholas Sparks uyarlaması gibi duruyor. Ölmek üzere olan kızın, yaşamının son günlerinde aşkı bulmak istemesi gibi bir klişeye yaslanan film, ergenlere aşk masalı anlatmak üzere geliyor. Parker’ın tam dişine göre bir öykü bulduğu ve başarıyla aktaracağına şüphe yok... Fanning’i kısacık saçlarla görmekte hoş... Jeremy Irvine’ın da çıkıştaki yıldız adayı olduğu düşünülürse kadro da gayet iyi... Aralarındaki kimyanın tutup tutmayacağını da göreceğiz... Müziklerin de iyi olduğunu dipnot olarak geçmeli... Fragmandan görünen orjinal herhangi birşey olmayınca, harcayacak boş zamanımız varsa öldürmek için ideal gibi görünüyor... Merakla beklemek ve sinemaya koşmak için fazla klişe...
  


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template