♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

İlk Bakış: Aşk Kırmızı

Nurgül Yeşilçay, Tayanç Ayaydın ve Ezgi Asaroğlu’nun başrollerini paylaştığı, Osman Sınav’ın sarsıcı yeni filmi “Aşk Kırmızı”; aşk, sadakat ve çaresizliği “Aşk Kırmızı… Sadakat ne renk? Rengini sen seçemezsin, aşk seçer” diyerek yüzlere çarpıyor! “Aşk Kırmızı”nın çok konuşulacak fragmanı, 14 Şubat’ta sinemaseverlerle buluştu!

Bu iddialı söylemle fragmanı yayınlanan filmin senaryosu ve yönetmenliğini Osman Sınav üstleniyor. Yine alıntılayalım; “15 Mart’ta vizyona girecek filmin fragmanı; ilk aşkına olan tutkusu ile çok sevdiği karısına olan aşkı arasında kalan bir adamın çaresizliğini “Aşk kırmızı… Sadakat ne renk? Rengini sen seçemezsin, aşk seçer” cümlesiyle beyazperdeye taşırken, “Bu aşk var ya, dünyada cennete gittiğini sanıp cehenneme yürümek gibi bir şey…” cümlesiyle de dikkat çekiyor.” Aşk Kırmızı, soru soracakmış bol bol...  “İki kişiyi seviyorsan hangisine sadık olacaksın?”, “Bir adamın ilk aşkıyken, ‘öteki kadın’ olabilir misin?” ve “Seninle aynı adamı sevdiği için onu suçlayabilir misin?” gibi cümlede ağır ama sinematografide bir o kadar zor sorular... Hepsi aşk ve sadakat kavramlarını yeniden sorgulamamız için...

Nurgül Yeşilçay, Tayanç Ayaydın ve Ezgi Asaroğlu’nun başrollerine Teoman Kumbaracıbaşı, Sait Genay, Şebnem Dilligil, Renan Karagözoğlu, Güneş Çağlar, Serdar Yeğin, Sertaç Boztepe, Ceren Mertadam, Irmak İpek Altın, Özlem Hasgül, Tuğçe Karabacak ve Murat Bezek eşlik ederken, usta oyuncular Ayda Aksel ve Burak Sergen de konuk oyuncu olarak yer alıyor. 

Nazlıgül, Zeynep ve Ferhat’ın iç içe geçen aşk hikayesi, daha fragmanından hayli çiğ duruyor... İyi fikir olabilir itirazımız yok ama dünya sineması bu konuyu çoktan işledi ve neredeyse anlatılmadık şey bırakmadı... Festivallerde eşcinsel aşk üçgenlerine dair filmleri izledikten sonra, bizim halen yolun başında olduğumuzu görmek zaten facia... Sınav’ın iyi bir anlatıcı olduğunu biliyoruz ama, o gişe yokmu o gişe... Gişe uğruna oynanacak tribün şovları yüzünden hayli çiğ bir örnekle karşılaşmamız olası... Ne de olsa tavır işi bunlar... En basiti, Demirkubuz’un Masumiyet’inde görmüştük hem daha yıkıcı ve yakan bir üçgen... Uzatmayayım, sorgulamak için çok geç kaldık, nerden başlasak kâr desek bile iddalı sevişme sahneleri çok ucuz duruyor yahu... Yeşilçay öblek öblek bakıyor, üzerinde yapay bir sexilik hali... Çocukluğumuzun “9.5 Hafta”sından esinlenme duvara dayamalar falan olmamış... 

“Bu aşk var ya, dünyada cennete gittiğini sanıp cehenneme yürümek gibi bir şey…” diyen “Aşk Kırmızı” 15 Mart’ta vizyonda...Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template