♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Dijital Yayıncılık Eğitimine Davetlisiniz!

Britanya’da yayıncılık alanında uzman olan David Taylor (Wales Newport Üniversitesi) ve Peter Buckley’nin (Dijital Yayıncı, DK ve Rough Guides) yapacağı konuşmaya davetlisiniz. 

eYayıncılık’a giriş
24 Mayıs, Perşembe 12:00-18:00
Kadir Has Üniversitesi, Cibali Salonu

Tarih, felsefe ve elektronik yayıncılık pazarının bugün ne durumda olduğuna dair konuşacaklar ve bu alanda yer alan popüler formatlarla, en yeni kitap okuma teknolojilerini tanıtacaklar. Oturum, aynı zamanda yayıncılığın büyüyen dijital ayağının gelecekte alacağı yön ve geleneksel yayıncılık yöntemleri (dağıtımdan satış kanallarına, bütçeden pazarlamaya ve üretime) üzerindeki etkisi hakkında genel bir bakış sunacak.

*Oturum ücretsizdir ve herkese açıktır. İngilizce - Türkçe simultane çeviri yapılacaktır.
*İlgilenen kişiler 24 Mayıs 2012 tarihine kadar buradan başvurabilir: www.britishcouncil.org.tr

eYayıncılık atölye çalışması
25 Mayıs Cuma - 27 Mayıs Pazar, 10:00-18:00
Kadir Has Üniversitesi

Bu 3 günlük atölye çalışması, elektronik kitap yayıncılığının esaslarına daha ayrıntılı bir biçimde bakmayı sağlayacak. Katılımcılar, elektronik kitap ve dergi gelişimi için gerekli araçları kullanarak elektronik yayıncılığı daha iyi anlayacak ve deneyimleyecekler; elektronik kitapların etkili pazarlama ve satış yöntemleriyle tanışacaklar ve üretim sürecinde bütçe yönetimi konusunda bilgi alacaklar. 

Katılımcılar, EPUB ve MOBI formatındaki elektronik kitapların (Apple Pages ve Adobe InDesign kullanarak), iBooks ve ebooks’un (Apple Pages ve Apple iBooks Author kullanarak) ve iPad Tablet elektronik dergilerinin (Adobe InDesign 5.0/5.5 kullanarak) yapımıyla ilgili bir çalışma gerçekleştirecekler. Dersi Britanya’da yayıncılık alanında uzman olan David Taylor (University of Wales Newport) yürütecek. Eğitime katılanlara program sonunda sertifika verilecek.

*Katılım ücretsizdir, başvuranların yayıncılık alanında en az 2 yıl deneyimli olmalı gerekmektedir. 
*İlgilenen kişiler 24 Mayıs 2012 tarihine kadar buradan başvurabilirler : www.britishcouncil.org.tr
*Derslerin dili İngilizce olacağından adayların iyi derecede İngilizce bilmeleri gerekmektedir.

Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template