♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

hep kitap’tan “Mimarlığın Kısa Öyküsü”


Sanatın Kısa Öyküsü, 50 Art Ideas [50 Sanat Fikri], How to Survive Modern Art [Modern Sanattan Nasıl Sağ Çıkarız?], Why Your Five Year Old Could Not Have Done That: Modern Art Explained [Neden Beş Yaşındaki Çocuğunuz Bunu Yapamadı: Açıklamalı Modern Sanat] ve 50 Art Nouveau Works of Art You Should Know [Bilmeniz Gereken 50 Art Nouveau Eser] gibi çoksatar kitapların yazarı, mimarlık tarihçisi ve ressam Susie Hodge bu kez Mimarlığın Kısa Öyküsü ile okurlarıyla buluşuyor.

Piramitlerden katedrallere, tapınaklardan gökdelenlere ve metro istasyonlarına kadar mimarlık tarihinin 50 önemli yapısını inceleyen Mimarlığın Kısa Öyküsü, bu yapıların kimin tarafından yapıldığını, yapımında hangi malzeme ve tekniklerin kullanıldığını ayrıntısıyla inceliyor. Mimarlığın neden geliştiğini, yeniliklere kimlerin katkıda bulunduğunu ve bu yeniliklerin hangi coğrafyalarda, hangi kültürlerin etkisi altında gerçekleştiğini de ortaya koyan kitap, Antik Mısır’dan bugüne mimarlık tarihine rehber oluyor. 

Mimarlık dünyasının büyüleyici, heybetli dünyasına eşsiz bir giriş olan Mimarlığın Kısa Öyküsü, 5 Kasım tarihinden itibaren hep kitap logosuyla raflarda yer alacak.

Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template