♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Vizyona Giren Filmler : 18 Kasım

Üçü yerli yedi filmin vizyona girdiği hafta büyü ve aşk dolu… Özcan Deniz ile Nurgül Yeşilçay’ı yeniden bir araya getiren “İkinci Şans”,  J.K. Rowling’in sihirli düşüncesinden uyarlanan büyülü macera “Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?” ve ilk filmin öncesini anlatan “Ölüm Alfabesi: Kötülüğün Başlangıcı” haftanın öne çıkan filmleri. Beyaz Futbol ekibinin komedisi “Adam mısın!”, animasyon “Ayı Kardeşler 2: Büyülü Kış”, yerli komedi “Bir Şey Değilim” ve Cristian Mungiu imzalı güzellik “Mezuniyet” de diğer seçenekler…İkinci Şans
Yönetmen: Özcan Deniz
Oyuncular: Nurgül Yeşilçay, Özcan Deniz, Mesut Can Tomay, Afra Saraçoğlu
Konu: Birbirinden taban tabana zıt iki yalnız insanın yolları kesişir. Biri matematik öğretmeni Yasemin, diğeri karizmatik gurme, Cemal. Cemal, ele avuca sığmayan, karizmatik bir adamdır. Yasemin ise geçmişte yaptığı yanlış bir seçimin yaralarını sarmaya çalışan, kalın kabukları olan, yaşayacağı her şeyi matematiksel hesaplar yaparak kararlaştıran, ürkek, korumacı bir kadındır. İkilinin ortak yanı her ikisinin de ikinci bir şansa ihtiyacı olduğudur.
Nefretle başlayan aşk hikâyesi klişesi vasatı aşamasa da iyi formüle edilmiş ve sıkılmadan izletiyor kendini…Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? / Fantastic Beasts and Where to Find Them?
Yönetmen: David Yates
Oyuncular: Eddie Redmayne, Ezra Miller, Colin Farrell, Ron Perlman
Konu: Film, 1926 yılında Newt Scamander’ın küresel çapta gezisini tamamlamasının ardından başlıyor. Newt Scamander kısa bir mola için New York’a gelir. Jacob adındaki Büyüdışı kişi ile karşılaştıklarında yanlış yerde bir büyücülük vakası gerçekleşir ve Newt Scamander’ın fantastik canavarlarından bazıları kaçarak New York’u karıştırırlar.
Harry Potter fanatiklerinin ısrarıyla yazılan hikâye oldukça vasat… Bunca ısrardan sonra hayal kırıklığı yaratıyor… Ölüm Alfabesi: Kötülüğün Başlangıcı / Ouija: Origin of Evil
Yönetmen: Mike Flanagan
Oyuncular: Elizabeth Reaser, Lulu Wilson, Annalise Basso, Henry Thomas
Konu: Los Angeles’ta bekâr bir anne olan Alice Zander, sahte ruh çağırma işini desteklemek için seanslarına yeni bir numara ekler. Merhametsiz ruh, küçük kızı Doris’i ele geçirdiğinde bu küçük aile, kızı kurtarmak ve için akla gelmez korkularla yüzleşir. Kocasının ölümünden bir buçuk yıl sonra, finansal olarak çıkmazda olan Alice, kendini 15 yaşındaki kızı Paulina ile 9 yaşındaki Doris’i tek başına yetiştirirken bulur.
Bildik konusuyla gerilim ve heyecan yaratmaktan çok uzak… Türün hastaları dışında kalanlar iki kere düşünsün…Adam mısın!
Yönetmen: Emir Khalilzateh
Oyuncular: Ahmet Çakar, Sinan Engin, Abdülkerim Durmaz, Ertem Şener
Konu: Televizyon ve futbol takipçilerinin çok yakından tanıdığı futbol yorumcuları Ahmet Çakar, Sinan Engin, Abdülkerim Durmaz, Rasim Ozan Kütahyalı ve Ertem Şener’i beyazcamdan beyazperdeye transfer eden filmde Beyaz Futbol ekibi bir sponsor tarafından organize edilen bir tatile davet edilirler ve hep beraber yola çıkarlar. Fakat kafa dinleyip eğlenmeyi planladıkları bu tatilde başlarına hiç beklemedikleri çeşitli tuhaf ve komik olaylar gelir.
Tv’de yaptıkları şovu sinemaya taşıyan ekip ucuz bir geyikle fanatiklerini mutlu edecek formülü bulmuş… Fragmanın her saniyesinden bayağılık fışkırıyor ama sevenleri çok…Ayı Kardeşler 2: Büyülü Kış / Boonie Bears: A Mystical Winter
Yönetmenler: Din Liang ile Fuyuan Liu
Konu: Kristal Tepeler, bembeyaz karla örtülmüştür. Fırtınadan sonra gizemli bir hayvan tepelerde dolaşmaya başlar. Çok geçmeden bu gizemli hayvanın peşine düşen ödül avcıları, Kristal Tepeler’in altını üstüne getirir. Ayı Kardeşler ve Oduncu Vick, kasabalarını tehdit edenlerden kurtulmak için iş birliği mi yapacaklardır, yoksa aralarındaki kavgayı sürdürecekler midir?
Çin'in en popüler çocuk çizgi filminden uyarlamasının ilk halkası Şubat’ta gösterime girmiş ve yüz bin kişi tarafından izlenmişti. Kötüydü ama devamı geldi… Sadece çocuklara hitap ediyor ama onları da pek memnun edemiyor…Bir Şey Değilim
Yönetmen: Muharrem Özabat
Oyuncular: Münir Can Cindoruk, Bihter Dinçel, Ferzan Hekimoğlu, Ahmet Saraçoğlu
Konu: Mahmut, genç bir tiyatro oyuncusudur. Zor günler geçirmektedir. İkinci sınıf sinema filmine çağrılır. Kötü adam karakterini oynayacaktır. Acemi de olsa oyunculuğunu gösterir. Filmin Jön’ü Mahmut’un tiyatrocu olmasını kıskanır ve kovulması için üstüne gider. Mahmut yaşayabilmek ve karnını doyurabilmek için itilip kakılmalara istemeden tepkisiz kalır. Yapımcı Azmi, kötü adam karakterini iyi adama dönüşerek yarım kalan film tamamlayacaktır.
Konu güzel, kadro da iyi, fragman da… En azından umut veriyor…Mezuniyet / Bacalaureat – Graduation
Yönetmen: Cristian Mungiu
Oyuncular: Adrian Titieni, Maria Victoria Dragus, Rares Andrici, Lia Bugnar
Konu: Romeo Aldea, Romanya’da yaşayan doktor bir babadır ve kızı Eliza 18 yaşına geldiğinde, onu yurt dışında okutma idealiyle büyütür. Eliza İngiltere’de psikoloji okumak için burs kazanır. Tek yapması gereken lise bitirme sınavlarını geçmektir. Başarılı öğrenci Eliza için sınavlar yalnızca bir formaliteden ibarettir. İlk yazılı sınavından bir önceki gün, Eliza tüm geleceğini riske atan bir saldırıya uğrar.
Dünya prömiyerini 69. Cannes Film Festivali'nde yapmış, eleştirmenlerden tam not almış ve Mungiu’ya en iyi yönetmen ödülünü kazandırmıştı. Bunun üzerine biz daha ne diyelim… Haftanın en iyisi ve kaçırılmaması gerekeni…Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template