♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Vizyona Giren Filmler : 4 Mart

Üçü yerli altı filmin vizyona girdiği hafta eğlence ve gerilim dolu. Kadrosuyla dikkat çeken yerli komedi “Kaçma Birader”, devam filmi “Ali Kundilli 2”, Beyaz saray saldırısının İngiltere şubesi aksiyon “Kod Adı: Londra” ve distopik roman uyarlaması “5. Dalga” haftanın öne çıkan filmleri olurken, yerli korku gerilim “Ceberrut” ve yılın öne çıkan komedilerinden “Babalar Savaşıyor” da diğer seçenekler.


Kaçma Birader
Yönetmenler: Murat Kaman ile Defne Deliormanlı
Oyuncular: Zafer Algöz, Melek Baykal, Emrah Kaman, Algı Eke
Konu: Yozgat’ta yaşayan ailenin babası şoför Muammer çocuklarından bıkmıştır. Annenin lâkabı Rambo’dur. Abla ve enişte çalışmaktadırlar. Ailenin oğlu Erdinç bütün kızların kendisine ilgi gösterdiğini düşünmektedir. Aileye bakınca, Erdinç’in sevdiği kız için İstanbul – Taksim’e kaçması normaldir. Asıl garipsenecek şey, ailenin çocuklarını bulmak için daha önce hiç gelmedikleri Taksim’e gelmeleridir.


Ali Kundilli 2
Yönetmen: Faruk Aksoy
Oyuncular: Cem Gelinoğlu, Zeynep Aktuğ, Sami Aksu, Ezgi Tombul, Hakan Bilgin
Konu: 8 aylık hamile eşi İlknur’un bitmek tükenmek bilmeyen isteklerini yerine getirmek için seferber olan ve hayal bile edilemeyecek durumlara düşen Ali Kundilli’nin babalık yolundaki macerası. İlknur’un birbirinden ilginç istekleri ve akıl almayan hamile kaprisleri karşısında Ali Kundilli’nin yaşadıkları hem çok tanıdık gelecek hem de sinemaseverleri kahkahaya boğacak.


Kod Adı: Londra / London Has Fallen
Yönetmen: Babak Najafi
Oyuncular: Gerard Butler, Angela Bassett, Aaron Eckhart, Morgan Freeman
Konu: Banning, İngiltere Başbakanının vefatı sonrası, Londra’da düzenlenecek cenaze töreninde, Başkan Asher’ın yakın koruması olarak görevlendirir. Törenin başlamasından kısa bir süre sonra, Londra’da bombalar patlamaya başlar. Tek başına olayların ortasında kalan Banning, Başkan Asher’ın can güvenliğinden sorumlu olmakla beraber bu saldırıları ve kişileri de etkisiz hale getirmek durumundadır.


5. Dalga / The 5th Wave
Yönetmen: J. Blakeson
Oyuncular: Chloe Grace Moretz, Nick Robinson, Ron Livingston, Maggie Siff
Konu: Öldürücü gücü gitgide artan dört saldırı dalgası Dünya’nın büyük bir kısmını kırıp geçirmiştir. Korku ve güvensizliğin hüküm sürdüğü bir ortamda, Cassie umutsuzca erkek kardeşini bulmaya çalıştığı bir mücadele ve koşturmacanın içindedir. Kaçınılmaz ve ölümcül 5. dalgaya hazırlanırken, genç kız kendisinin son umudu olabilecek genç bir adamla işbirliği yapar.


Ceberrut
Yönetmen: Özgür Yelence
Oyuncular: Tolga Demircan, Merve Akaydın, Özgür Yelence, Ayşegül Kaygusuz
Konu: İnternet fenomeni olmak için youtube’da yayın yapan dört üniversiteli bir türlü sonuca ulaşamazlar. Yeni videolar çekmek için araştırma yapan gençler, bir villada yaşanan enteresan bir hikâyeye rastlarlar. Yaşanan trajik hikayenin iyi bir malzeme olacağını düşünen gençler hocalarının da yardımıyla villayı kiralarlar. Birkaç görüntü çekmek isteyen gençler, kendilerini hiç ummadıkları olayların içinde bulacaklardır.


Babalar Savaşıyor / Daddy’s Home
Yönetmen: Sean Anders
Oyuncular: Will Ferrell, Mark Wahlberg, Linda Cardellini, Thomas Haden Church
Konu: Film, karısının iki çocuğuna en iyi üvey baba olmak için çabalayan, ancak çocukların başıboş ve avantacı gerçek babalarının gelmesiyle çıkan zorluklar karşısında çocukların sevgisi için rekabet etmek zorunda kalan iyi huylu bir radyo yöneticisini konu alıyor. Babaların birbiriyle tanışması beklenirken iki zıt kutup birbirinin babalığını alt etmeye kalkışınca durum, komik ve feci sonuçlarıyla tam bir savaşa döner.


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template