♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Vizyona Giren Filmler : 5 Şubat

Üçü yerli beş filmin vizyona girdiği hafta eğlencenin dozunu arttırıyor. Yerli mafyöz komedi “Hep Yek”, Bülent Üstün’ün efsanevi çizgi roman karakterinin beyazperde uyarlaması “Kötü Kedi Şerafettin” ve dövüş sanatlarını şiirsel dille anlatan serinin devam filmi “Ip Man 3” haftanın öne çıkan filmleri... Popüler isimlerle bildik bir macera sunan yerli komedi “Temel ile Dursun İstanbul´da” da eğlence alternatifi olarak seyirci bekliyor. Haftanın en iyisi ve kaçırılmaması gerekeniyse 6 dalda oscar adayı da olan Todd Haynes başyapıtı “Carol”...

Hep Yek
Yönetmen: Ali Yorgancıoğlu
Oyuncular: Fırat Tanış, Gürkan Uygun, Gökhan Yıkılkan, Denise Capezza, Tuna Orhan
Konu: Cevat, Türkiye´nin nam salmış Kabadayılarından birinin şehvet düşkünü oğludur; uluslararası şöhrete sahip manken Camilla´yı tutkulu aşkı sonucunda kaçırmaya karar verir. Bu kaçırma operasyonunu Cevat adına bir başka suç makinesi Ziya Baba üstlenmiştir. Ziya Camilla´yı kaçırır ve Camilla´yı bir paket içinde Cevat´a götürme görevini Şahin´e verir. Ancak Şahin, Cevat´a götürdüğü paketin içinde ne olduğunu bilmemektedir. Şahin paketi İzmir´den, İstanbul´a getirecektir. Şahin yola çıkarken Gürkan ve Altan adında iki bela paratoneri ile yolu kesişmiş, onlar yüzünden Cevat´a götüreceği paketi kaybetmiştir. Bu sebeple Şahin hayatının en zor 48 saatini yaşamak zorunda kalacaktır. Üçlünün Cevat´ın korkusuyla paketi ararken yaşayacağı komik olaylar ve kolpalar mizahın sınırlarını zorlayacak.

Kötü Kedi Şerafettin
Yönetmenler: Mehmet Kurtuluş ile Ayşe Ünal
Konu: Babalar ve oğullar dışında ameliyatla sincap olmak isteyen fare Rıza, romatizmaları yüzünden rutubetten uzak durmaya çalışan martı Rıfkı, intikam ateşiyle yanıp kavrulan Çizer, Şero´ya rağmen veresiye defterini doğrultmaya çalışan bakkal Şemistan, paragöz ev sahibi Hasene, muhabbet tellalı Cemil ve daha nice karakterlerle, çok tanıdık bir hikaye. Kötü Kedi Şerafettin, Beyoğlu´nda yaşayan; hayvanlıklarını koruyan hayvanlarla, insanlaşan hayvanların hikayelerinin anlatıldığı Türkiye´de yetişkinler için yapılmış ilk uzun metraj animasyon filmi.

Ip Man 3 / Yip Man 3
Yönetmenler: Wilson Yip Wai Shun ile Yuen Wo Ping
Oyuncular: Donnie Yen, Mike Tyson, Lynn Xiong, Max Zhang
Konu: 1950’li yılların sonlarında, sakin bir hayat yaşayan Ip Man, küçük oğlunu okuldan almaya gittiği sırada, Cheung Tin – Chi isminde, kendi gibi Wing Chun sporuyla yakından ilgilenen bir adamla tanışır. Tesadüfi karşılamaları sonrasında iki baba arasında farklı ve değişik bir dostane ilişki oluşur. Bu esnada Sang isimli bir çete lideri mahalledeki tüm mülkleri ele geçirmeye başlar. Ip Man kendi öğrencileri ile birlikte mahalleyi koruma görevini üzerine alır.

Temel ile Dursun İstanbul´da
Yönetmen: İhsan Taş
Oyuncular: Wilma Elles, Alay Cihan, Hülya Polat, Tahsin Taşkın, Metin Yıldırım
Konu: Dursun’un yalanlarına inanan Temel İstanbul’a gelir. Burada Temel’i büyük sürprizler beklemektedir. Fakat durum hiçte Dursun’un anlattığı gibi değildir. Temel karısı Fadime’den korktuğu için bir daha memleketine dönemez ve Temel’in büyük umutlarla geldiği İstanbul macerası komediye dönüşür.

Carol
Yönetmen: Todd Haynes
Oyuncular: Cate Blanchett, Rooney Mara, Kyle Chandler, Sarah Paulson
Konu: 1950’lerin New York’unda geçen filmde bir mağazada tezgahtarlık yapan ve daha güzel bir hayat düşleyen Therese, yürümeyen evliliğinden bunalmış çekici Carol ile tanışır. Birbirlerine bağlanan iki kadın için eski hayatlarını geride bırakıp her şeyden uzaklaşmak kolay olmayacaktır.


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template