♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Vizyona Giren Filmler : 8 Ocak

Altı filmin vizyona girdiği hafta birbirinden iyi filmlerle dolu. Quentin Tarantino’nun merakla beklenen yeni filmi “The Hateful Eight”, oyuncu kadrosuyla dikkat çeken “Joy”, “Rocky” efsanesine yeni bir sayfa açan “Creed: Efsanenin Doğuşu” ve 2008 ekonomik krizini yıldızlarla işleyen “Büyük Açık” haftanın öne çıkan filmleri. Hayvanların ana kahraman olduğu çocuklara yönelik animasyonlardan “Sevimli Tilki” ve Fransız işi okul komedisi “Amman Hocam 1” da diğer seçenekler.


The Hateful Eight
Yönetmen: Quentin Tarantino
Oyuncular: Samuel L. Jackson, Kurt Russell, Jennifer Jason Leigh, Walton Goggins
Konu: Kış soğuğu yaşayan Wyoming’den geçen posta arabasında cellat Ruth ve yakaladığı kaçak Domergue vardır. Yolda Warren ve Mannix’le tanışırlar. Tipide yollarını kaybeden Ruth, Domergue, Warren ve Mannix, konaklama yeri olan Minnie’s’e sığınır. Onları dört yabancı, Bob, Mobray, Gage ve Smithers karşılar. Fırtına, konaklama yerini etkisi altına alırken, sekiz gezgin, Red Rock’a varamayacaklardır.
Müzikleri, görüntü yönetimi, çekim formatı (Ultra Panavision 70 mm.) ve Tarantino’nun kurduğu harika olay örgüsü... Beklentileri fazlasıyla karşılıyor. Malum ortamlara düşmesine aldırmayıp gösterime girmesini bekleyenleri ödüllendirecek bir şölen...


Joy
Yönetmen: David O. Russell
Oyuncular: Jennifer Lawrence, Robert De Niro, Edgar Ramirez, Virginia Madsen
Konu: Joy, dört jenerasyondur yükselişe geçen bir ailenin kızı olan Joy’un kişisel rotasını anlatan bir hikâye. Film duygusal yoğunluğun ve insan komedisinin, gerçek bir aile ve şirket patronunun, affı olmayan ticari dünya ile karşılaşmasını konu alıyor. Aile içinde ve dışında, dostların düşman, düşmanların dost olduğu bir dünyada, Joy’un iç dünyası ve hayal gücü onu karşılaştığı bu fırtınalardan sıyırıyor.
İyi film ama çok geveze... İzlemeyi güçleştirecek, filmin temposunu ve albenisini düşürecek kadar geveze. Boğulma hissini peşinen kabul ederek izleyin...


Creed: Efsanenin Doğuşu / Creed
Yönetmen: Ryan Caagler
Oyuncular: Michael B. Jordan, Sylvester Stallone, Tessa Thompson, Phylicia Rashad
Konu: Adonis Johnson, henüz dünyaya gelmeden önce ölen Dünya Ağır Sıklet Boks Şampiyonu olan ünlü babasını hiç tanımamıştır. Yine de, kanında boks olduğuna hiç şüphe yoktur. Bu yüzden, Apollo Creed’in yeni ama sağlam bir boksör olan Rocky Balboa ile efsanevi maçını yaptığı yere, Philadelphia’ya gider. Adonis, Philadelphia’ya vardığında, Rocky Balboa’yı bulur ve kendisinden antrenörü olmasını ister.
Efsane seriyi yeniden diriltmek gibi zor bir işin üstesinden gelen film, klasik formülü uygulayarak yeni bir efsaneyi doğurmayı başarıyor. Bolca nostalji hissi de cabası.


Büyük Açık / The Big Short
Yönetmen: Adam McKay
Oyuncular: Christian Bale, Steve Carell, Ryan Gosling, Brad Pitt, Rudy Eisenzopf 
Konu: Sektör dışından dört kişi ülkedeki büyük bankaların, medyanın ve hükümetin görmekten kaçındığı şeyi, ekonominin küresel çöküşünü gördüğünde akıllarına farklı bir fikir gelmişti: Büyük Açık. Cesur yatırımları, onları her şeyi ve herkesi etraflıca sorgulamalarının gerektiği modern bankacılığın karanlık, hassas noktasına kadar götürmüştü. Film, Michael Lewis’in çok satan kitabına ve gerçek bir hikâyeye dayanıyor.
Dünyayı sarsan ekonomik kriz üzerine, evrenseli yakalayan, konusuna ilgi duymayanları bile kendine bağlayıp sevdiren, iyi oyunculuklarla süslü, tempolu ve çok akıcı bir film... 


Sevimli Tilki / Agent F.O.X.
Yönetmen: Ge Shuiying
Konu: Kanada yapımı filmde Ajan F.O.X.'un Havuç Şehri'nde başından geçenlere şahit olacağız. Yetenekli bir ajan olan F.O.X., Havuç Şehri'ne gittiğinde aklında tek bir amacı vardır: şehrin iyi kalpli dost tavşanlarının arasına sızmış olan yapay bir tavşanı bulmak. Ancak bu sırada başına olmadık terslikler gelecektir.Amman Hocam 1 / Les Profs
Yönetmen: Pierre-François Martin-Laval
Oyuncular: Christian Clavier, Isabelle Nanty, Kev Adams, François Morel
Konu: Üniversite yerleştirme sınavlarında tutturduğu % 12 başarı oranı ile bir kenar mahalle lisesi değerlendirme sonucu o yılın en kötü okulu seçilmiştir. En iyi öğretmenlerin bile başarısız olduğu bu okulda kurumu kurtarmak için kolları sıvayan yetkililer yaratıcı bir fikir ortaya atarlar: En Kötü Öğrenciler vs. En Kötü Öğretmenler. Bu benzersiz stil velileri pek memnun etmese de öğrencilerin ilgisini çeker.


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template