♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Vizyona Giren Filmler : 29 Ocak

İkisi yerli beş filmin vizyona girdiği hafta komedi, aşk ve macera dolu. Yüksel Aksu’nun Cem Yılmaz’lı komedisi “İftarlık Gazoz” ve yerli romantik “Her Şey Aşktan” haftanın öne çıkan filmleri. 3D tarihi macera “Zor Saatler”, Almanya'nın Yabancı Dilde En İyi Film Oscar adayı “Yalan Labirenti” ve 6 dalda Oscar'a aday olan “Spotlight” da diğer seçenekler…

İftarlık Gazoz
Yönetmen: Yüksel Aksu
Oyuncular: Cem Yılmaz, Berat Efe Parlar, Ümmü Putgül, Yılmaz Bayraktar
Konu: 1970’ler Türkiye’sinin Ege kasabalarından birinde ailesiyle yaşayan 5. sınıfı yeni bitirmiş olan çalışkan bir çocuktur. Adem yaz tatilinde Gazozcu Cibar Kemal Usta ile çalışmak ister. İzni koparan Adem gazozcu çırağı olarak çalışmaya başlar. Ramazan ayının başıdır, küçük olduğu için oruç tutmasına izin vermeyen ailesinden gizli niyet eder. Fakat Ege yaz sıcağında, bir yandan da gazoz satarken oruç tutmak hiç de kolay değildir.

Her Şey Aşktan
Yönetmen: Andaç Haznedaroğlu
Oyuncular: Hande Doğandemir, Şükrü Özyıldız, Mithat Can Özer, Hakan Meriçliler
Konu: Bir alışveriş merkezinde çalışan Pelin hayatının aşkı, aynı zamanda çapkın olarak tanınan İlker tarafından evlilik hazırlığındayken aldatılır. Bir anda Pelin’in dünyası başına yıkılır. Zavallı Pelin’e yaşadığı hayal kırıklıkları ve intikam dolu serüveninde, yakışıklı bir rock davulcusu olan Burak yol arkadaşlığı yapacak ve hayatını değiştirecektir.

Zor Saatler / The Finest Hours
Yönetmen: Craig Gillespie
Oyuncular: Chris Pine, Casey Affleck, Ben Foster, Eric Bana
Konu: 18 Şubat 1952’de New England’da sert bir fırtına çıkar ve doğu sahil şeridindeki kasabaları vurmaya başlayarak her şeyi paramparça eder, buna 150 metrelik iki petrol tankeri de dahildir. SS Pendleton ve SS Fort Mercer adlı tankerler fırtınada ikiye bölünmüşlerdir ve mürettebatları denizde mahsur kalmıştır. Webber ve üç adamı motorlu bir ahşap tekneye binerek Pendleton’ı bulurlar, kasırganın ortasında kalan mürettebatı dalgaların arasından geri getirirler.

Yalan Labirenti / Im Labyrinth Des Schweigens
Yönetmen: Giulio Ricciarelli
Oyuncular: Alexander Fehling, André Szymanski, Friederike Becht, Johannes Krisch
Konu: 2. Dünya Savaşı’nın ardından dünyanın Auschwitz’teki soykırıma ve ne tür bir vahşet yaşandığına dair en ufak bir fikri yoktur. Toplama kamplarıyla ilgili binlerce gizli belge mevcut olsa da, Nazi otoriteleri ve kamptan kaçmayı başaran esirler sessiz kalmış veya buna zorlanmıştır. Yıllar sonra genç savcı Johann, tesadüf eseri bazı kanıtlara ulaşır ve tek tek sorgulamaya başlar.

Spotlight
Yönetmen: Tom McCarthy
Oyuncular: Mark Ruffalo, Michael Keaton, Rachel McAdams, Liev Schreiber
Konu: Yeni atanan genel yayın yönetmeni Marty Baron 2001 yazında Globe’un başına geçmek üzere Miami’den geldiğinde Spotlight Araştırmacı Gazeteciler ekibini, 30 yıl boyunca düzinelerce çocuğa cinsel istismarda bulunmakla suçlanan yerel bir rahip hakkındaki bir makaleyi takip etmekle görevlendirir. Böylece, Kilise’nin bu tür rahipleri sistematik olarak koruyuşunun hiçbirinin hayal bile edemeyeceği büyük ölçüde olduğu anlaşılır.


Share this:

2 yorum :

  1. üzerine ne kadar film yapılsada Auschwitz kampı, yeni senaryolara hala ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Yalan Labirenti ilginç geldi izleyeceğim.

    YanıtlaSil
  2. İftarlık gazoz kesinlikle tavsiye edilir. Cem yılmaz'ın en sempatik filmlerinden biri olmuş :)

    YanıtlaSil

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template