♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Vizyona Giren Filmler : 22 Ocak

Dördü yerli sekiz filmin vizyona girdiği haftayı yine komediler abluka altına almış durumda. Güldür Güldür ekibinden “Dedemin Fişi” ve devam filmi “Şevkat Yerimdar 2: Bizde Sakat Çok” haftaya ağırlığını koyarken, “Karlar Kralı Norm” ile “Köstebekgiller 2: Gölge'nin Tılsımı” da yarı tatili sevincini sinemada çıkarmak isteyenler çocuklara göz kırpıyor. 12 dalda Oscar adayı “Diriliş” ve Paolo Sorrentino imzalı “Gençlik” haftanın ağır topları olurken, De Niro’lu aile komedisi “Çılgın İhtiyar” ve baba oğul hikayesi üzerinden sistem eleştirisi yapan “Şafakla Dönenler” de diğer seçenekler.


Dedemin Fişi
Yönetmen: Meltem Bozoflu
Oyuncular: Onur Buldu, Alper Kul, Erdem Yener, Onur Atilla, Meltem Yılmazkaya, İrem Sak
Konu: Malatyalı Çirci Ailesi’nin kahkaha dolu serüveni, beyin ölümü gerçekleşmiş aile reisi Salih Çirci’nin fişinin çekilmesine karar vermek üzere tüm aile üyelerinin buluşmasıyla başlar. Dört bir yana dağılmış, her biri küçük hesaplara, büyük hayallere, saflıkla kurnazlık arasında sıkışmış vicdanlara sahip Çirçi’lerin daha fiş çekilmeden ortaya çıkan miras kavgaları birbirinden komik olaylara sebep olur.


Diriliş / The Revenant
Yönetmen: Alejandro G. Inarritu
Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Tom Hardy, Domhnall Gleeson, Will Poulter
Konu: Film, Hugh Glass adındaki efsanevi bir tuzakçının, bir boz ayı tarafından ölümcül bir biçimde yaralandıktan sonra, kendi ekibi tarafından ölüme terk edilmesini anlatıyor. Hayatta kalma mücadelesinde Glass, çok güvendiği John Fizgerald tarafından uğradığı ihanet sebebiyle büyük keder içerisindedir. Sert bir kışı atlatmalı ve intikamını almalıdır.


Şevkat Yerimdar 2: Bizde Sakat Çok
Yönetmen: Bülent İşbilen
Oyuncular: Özgürcan Çevik, Başak Parlak, Mustafa Bilgin, Aslı İnandık, Cezmi Baskın
Konu: Şevkat, düğün yapmak için dedesinden kalan evini satmak üzere Ankara’ya gider. Niyeti evi satıp hemen dönmektir fakat talihsiz aşık Sarper arabasının önüne atlayınca Şevkat’in planları altüst olur. Şevkat, kız tarafından dayak yiyen Sarper’in hesabını sormak için kahveyi basar ve macera başlar.


Karlar Kralı Norm / Norm of the North
Yönetmen: Trevor Wall
Konu: Kutup ayıları için çok şey söylenebilir ama Norm için tipik bir kutup ayısı denemez. Şu sıralar tek derdi, yaşam alanı olan kutupları, turistik bir mekân olmaktan kurtarmaktır. Kendi halinde yaşayan Norm’un yaşam alanına lüks bir otel yapmaya kalkan çılgın bir iş adamıyla olan maceralarını izleyeceğimiz bu filmde, Norm ve arkadaşları New York’a gelerek iş adamını durdurmak için binbir maceraya atılır.


Köstebekgiller 2: Gölgenin Tılsımı
Yönetmen: Kudret Sabancı
Oyuncular: Janset, İnci Türkay, Ali Nuri Türkoğlu, Asena Keskinci
Konu: Vaktiyle, yaptığı kötülükler yüzünden, ağaca dönüşen Gölge’yi, Köstebekgiller’den Köstan Amca, iyi bir insan olması sözüne karşılık kurtarmıştır. Fakat Gölge sözünü tutmamış ve çalışmakta olduğu müzayede salonundan, Kraliçe Sora’nın tılsımlı olduğu söylenen elbisesini çalmıştır. Elbiseye dokunur dokunmaz da, içinde olan kötülükle birlikte, Köstan Amca’nın önceden yaptığı ağaç tılsımı harekete geçmiştir. Gölge yeniden ağaca dönüşmeye başlamıştır. Onu ormanda değerli taşlara ve kürklere düşkün avcı Şahane Postum bulur. Şahane, Sora’nın elbisesini görür görmez ona hayran olur ve almak ister. Ancak, elbiseye geçen Köstan Amca’nın tılsımı, elbisenin sayesinde, Şahane’yi de geyiğe dönüştürmeye başlar. Gölge bu durumdan kurtulmak için Köstan Amca’ya gitmeleri gerektiğini söyler. Ancak Köstan Amca, çoktan Köstebekya’ya doğru yola çıkmıştır.


Çılgın İhtiyar / Dirty Grandpa
Yönetmen: Dan Mazer
Oyuncular: Robert De Niro, Zac Efron, Zoey Deutch, Julianne Hough
Konu: Avukat Jason Kelly, sevgili babaannesi öldüğünde, düğün hazırlığının son safhalarındadır. Büyük güne bir hafta kalsa da, herkes 40 yıllık evliliğinin ardından ilk kez yalnız kalan dedesi Dick için endişelenmektedir. Cenazeden sonra Dick, Jason’dan ertesi gün kendisini, kaybettiği eşinin yasını tutmak için Florida’daki eve götürmesini ister. Jason dedesinin isteğini kabul etmek zorunda kalır ve yola çıkarlar.


Gençlik / Youth
Yönetmen: Paolo Sorrentino
Oyuncular: Michael Caine, Harvey Keitel, Rachel Weisz, Paul Dano
Konu: Fred ve Mick, İsviçre Alpleri’nde bir otelde uzunca bir tatile çıkar. Fred, emekliye ayrılmış ünlü bir besteci ve orkestra şefidir. Mick ise son filminin senaryosu için bir grup gençle yoğun bir yazım sürecindedir. Yaşlanma ve gençliğin çarpışmasını bu iki insanın dünyasından perdeye taşıyan film, bu büyük otel ve nevi şahsına münhasır birçok misafiriyle izleyenlerini her daim canlı tutarken bir Sorrentino klasiği olarak büyülü bir atmosfer yaratıyor.


Şafakla Dönenler
Yönetmen: Murat Eroğlu
Oyuncular: Mehmet Ünal, Kadir Selçuk, Gürkan Korkmaz, Emre Kentmenoğlu
Konu: Şafakla Dönenler’de Erdal ve oğlu Merdan’ın bir gecelik hikâyesi anlatılıyor. Baba ve oğul gecenin acımasızlığı ve soğuğun sertliği karşısında işe koyulurlar. El arabaları ile büyük dükkânlardan yeşillik alarak karanlık duvar dibinde satmaya çalışırlar. Seyyar satıcılık yaptıkları için Belediye zabıtalarınnın baskısı ile karşılaşırlar. Gece boyunca zabıtalardan kaçarak mal satmaya çalışırlar. El arabaları çalınır. Şafak vakti geldiğinde el arabalarını bulabilecekler midir?


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template