♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Vizyona Giren Filmler : 15 Ocak

İkisi yerli beş filmin vizyona girdiği hafta eğlence vaat ediyor. Murat Boz fanlarının merakla beklediği “Kardeşim Benim”, Gani Müjde’nin yıllar sonra devamını getirdiği komedi “Bizans Oyunları: Geym of Bizans” ve Pixar’ın oscar adaylığından dönen animasyonu “İyi Bir Dinozor” haftanın öne çıkan filmleri. Pablo Larraín'in Berlin Film Festivali’nden Jüri Büyük Ödülü’yle dönen filmi “The Club” ve kadın hakları hareketi güzellemesi “Diren: Zamanı Geldi” de diğer seçenekler.


Kardeşim Benim
Yönetmen: Mert Baykal
Oyuncular: Burak Özçivit, Murat Boz, Aslı Enver, Ferdi Sancar
Konu: Hakan 30 yaşında alternatif müzik yapan ünlü bir sanatçıdır. Sakin ve gizemli bir karaktere sahiptir. Her ne kadar magazinden uzak durmaya çalışsa da kardeşi Ozan’la olan küslükleri magazinin ilgisini çekmektedir. Ozan ise 28 yaşında ünlü bir pop yıldızıdır. Abisinin tersine dışa dönük, neşeli, konuşkan ve sosyal biridir. İki kardeş yıllardır küstür ancak babalarının vasiyeti her şeyi değiştirir.Bizans Oyunları: Geym of Bizans
Yönetmen: Gani Müjde
Oyuncular: Tolgahan Sayışman, Murat Dalkılıç, Gonca Vuslateri, Gürkan Uygun
Konu: Güney Amerika’nın sıcağından gına gelen Mayalar, Anadolu’ya göç edip Bağcılar civarına yerleşirler. Mayalar, zamanla gösterdikleri üstün başarı ile komşuları olan Bizans’ın dikkat ve nefretini üzerlerine çekerler. Her ne kadar Bizans’ın dost canlısı ve barışsever Kralı 3. Klitor gerçek bir Maya hayranı olsa da, karısı ve kardeşi Muhteris, Mayalar’ın gelişme ve yükselişini durdurmak için haince bir plan yaparlar.İyi Bir Dinozor / The Good Dinosaur
Yönetmen: Peter Sohn
Konu: Dünyadaki yaşamı değiştiren asteroid dünyaya çarpmasaydı ve dev dinozorların nesli tükenmeseydi ne olurdu? Pixar Animasyon Stüdyoları, yeni filminde seyirciyi Arlo isminde bir Apatosarius ile bir insanın oldukça imkansız görünen dostluğunu konu alan epik bir yolculuğa çıkarıyor. Zorlu yollarda ilerlemeye devam ettikleri sırada, Arlo korkularıyla yüzleşip kendi potansiyelini keşfetme fırsatı bulacak.
Bolca örneğini izlediğimiz kahramanın yolculuğu senaryosunu leziz görselleştirerek keyifli bir izlencelik yaratmış Pixar. Aşırı tahmin edilebilir, mesajları da çok net ama sonuç iyi...


The Club
Yönetmen: Pablo Larrain
Oyuncular: Roberto Farias, Alfredo Castro, Antonia Zegers, Marcelo Alonso
Konu: The Club, geçmişte işledikleri suçlar nedeniyle kilise tarafından küçük bir sahil kasabasında sürülen ve gözlerden uzak bir evde zorunlu inzivaya çekilen dört rahibin hikâyesini anlatıyor. Rahiplerin inziva evindeki hayatı, çok katı kurallarla düzenlenmiştir. Fakat beşinci bir rahibin eve gelmesiyle bu hassas düzen bozulur. Rahiplerin geride bıraktıklarını düşündükleri geçmişleri yüzlerine vurulurken, araftaki bu günahkârların sırları açığa çıkmaya başlar.
Son dönemin en iyi yönetmenlerinden biri Larrain... Yine muhteşem bir filme imza atmış. Karanlık ve tekinsiz atmosferini harika bir mizah tonuyla harmanlayarak hayranlık uyandırıyor.


Diren: Zamanı Geldi / Suffragette
Yönetmen: Sarah Gavron
Oyuncular: Carey Mulligan, Helena Bonham Carter, Anne-Marie Duff, Meryl Streep
Konu: Maud, sık sık yaralanmalara rastlanan bir çamaşırhanede 7 yaşından beri çalışmaktadır. Aynı çamaşırhanede çalışan George ile evlenen Maud’un hayatta en büyük dayanağı oğlu Sonny’dir. Bir paketi teslim etmeye giderken eylem yapan kadınlar arasında kalan Maud, kendisiyle aynı çamaşırhanede çalışan Violet’ı görür. Violet, onun da kadınların oy hakkı savunma davasına destek vermesini ister.
Konusu güzel, direnişine gurban... İçimizdeki direniş ateşini tazelemek için biçilmiş kaftan...


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template