♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Vizyona Giren Filmler : 1 Ocak

Üçü yerli altı filmin vizyona girdiği hafta yeni yılı komedi ve dramla karşılıyor. Sevilen kitabın uyarlamasının devam filmi yerli komedi “Kocan Kadar Konuş: Diriliş”, sincaplarımızın yeni macerası “Alvin ve Sincaplar: Yol Macerası” ve yerli korkuyu dünya standartlarına yaklaştırdığı söylenen “Baskın: Karabasan” haftanın öne çıkan filmleri. Moby Dick uyarlaması “Denizin Ortasında”, yerli dram “Sadakat” ve Altın Palmiye ödüllü “Dheepan” da diğer seçenekler.


Kocan Kadar Konuş: Diriliş
Yönetmen: Kıvanç Baruönü
Oyuncular: Ezgi Mola, Murat Yıldırım, Hümeyra, Nevra Serezli
Konu: Geleneksel Türk kızı kalıplarına ve nesiller boyu devam eden “ne derler korkusuna” meydan okuyan, evin güzel kızı Efsun, hayatının aşkı Sinan’a evlenme teklif eder ve düğün süreci başlar. Ancak, her genç kızın kâbusu aileler, Efsun ve Sinan’ın hikâyesine de gölge eder. Kendi doğruları ve değer yargılarıyla yüz yılların evlilik adetlerine ve geleneklerine meydan okuyan Efsun ve Sinan’ın cesaretinin komediyle buluştuğu hikâyesi.


Alvin ve Sincaplar: Yol Macerası / Alvin and the Chipmunks: Road Trip
Yönetmen: Walt Becker
Konu: Bir dizi yanlış anlaşılmanın sonrasında sevimli sincaplarımız Alvin, Simon ve Theodore, Dave’in yeni sevgisilisine New York’ta evlenme teklifi edeceğini düşünmeye başlarlar. Şimdi önlerinde Dave’i bu kararından vazgeçirip arkadaşlarını kaybetmeyi ve berbat bir üvey kardeşe sahip olmasını önlemek için sadece üç günleri vardır.


Baskın: Karabasan
Yönetmen: Can Evrenol
Oyuncular: Ergun Kuyucu, Görkem Kasal, Fatih Dokgöz, Muharrem Bayrak
Konu: Baskın, 5 polisin gece devriyesi sırasında gelen yardım çağrısı üzerine gittikleri terk edilmiş tarihi bir Osmanlı karakolunda başlarına gelenleri konu ediyor. Hikâye, 5 polisin bir gece gizemli bir kabus ağının içine düşmesini anlatıyor. Gece devriyesi esnasında gelen acil yardım çağrısı üzerine destek için gittikleri yerde, kendilerini dış dünyayla iletişimleri kesilmiş bir şekilde eski bir Osmanlı karakolu harabesinin karşısında buluyorlar.


Denizin Ortasında / In the Heart of Sea
Yönetmen: Ron Howard
Oyuncular: Chris Hemsworth, Benjamin Walker, Cillian Murphy, Tom Holland
Konu: 1820 kışında, New England balina gemisi Essex kimsenin inanamayacağı bir şeyin saldırısına uğradı: Neredeyse insanlara özgü bir intikam dürtüsüne sahip, dev cüsseli bir balina. Gerçek bir deniz felâketi olan olay Herman Melville’in Moby Dick’ine ilham kaynağı olacaktı. Ama roman hikâyenin yalnızca yarısını anlattı. Denizin Ortasında filmi bu karşılaşmayı takip eden dehşet verici olayları konu alıyor.


Sadakat
Yönetmen: Kamil Koç
Oyuncular: Ahmet Saraçoğlu, Melih Selçuk, Ayfer Dönmez, Haldun Boysan
Konu: İbrahim, eşi Zeynep ve İbrahim’in arkadaşı Salih karakterlerinin bir olayı bu üç karakterin kendi bakış açılarından izleyiciye farklı bir dille aktarılmasını konu ediyor.


Dheepan
Yönetmen: Jacques Audiard
Oyuncular: Antonythasan Jesuthasan, Kalieaswari Srinivasan, Claudine Vinasithamby
Konu: Filmde, üç mülteci üzerinden sığınmacıların çektiği zorluklar ele alınıyor. Sri Lanka’da sona eren iç savaştan kaçabilmek için Dheepan, bir kadın ve bir kız çocuğuyla bir aileymiş gibi davranarak mülteci olarak Fransa’ya gider. Bir toplu konuta yerleştirilen üçlü, bir yandan göçmen olarak kültür çatışmasını aşmaya çalışırken bir yandan da ailevi meselelerle uğraşmak zorunda kalacaktır.


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template