♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Vizyona Giren Filmler : 4 Aralık

Üçü yerli altı filmin vizyona girdiği haftaya damgayı merakla beklenenler vuruyor. Gişe rekoru kıran filmin heyecanla beklenen “Düğün Dernek 2: Sünnet” ve övgü yağmuruyla gümbür gümbür gelen “Macbeth” vuslatı sona erdirmek üzere vizyonda haftanın öne çıkanları. Anton Corbijn’in James Dean’li biyografisi “Life”, oyuncu kadrosuyla dikkat çeken mücadeleci dram “Aşka Özgürlük”, Tolga Karaçelik’in gemiyi mesken tutan draması “Sarmaşık” ve yerli dram “Dolanma” da diğer seçenekler. 


Düğün Dernek 2: Sünnet
Yönetmen: Selçuk Aydemir
Oyuncular: Ahmet Kural, Murat Cemcir, Rasim Özdekin, Devrim Yakut
Konu: İzleyici rekorları kıran Düğün Dernek macerası devam ediyor. İlk filmde oğlunu evlendiren İsmail, ikinci filmde torununu sünnet ettirme telâşına giriyor. Eski takım bir araya geliyor, başını olmadık belâlara sokuyor, sünnet düğünü şehir çapında bir hadise halini alıyor. Selçuk Aydemir yazıp yönettiği Düğün Dernek 2: Sünnet seyirciyi bir an kahkahasız bırakmayacak. İşler karışacak, acele düğüne aşk bile karışacak ve o sünnet illâ ki yapılacak.


Macbeth
Yönetmen: Justin Kurzel
Oyuncular: Michael Fassbender, Marion Cotillard, Elizabeth Debicki, Sean Harris
Konu: Gösterime girdiği ülkelerde övgülere boğulan Macbeth, korkusuz bir savaşçının hırs, ihanet ve ihtiras dolu hikâyesini anlatıyor. Shakespeare’in en önemli eserlerinden birinin başkahramanı olan Macbeth, karısının ihtirasları ve engelleyemediği hırsının etkisiyle, Kral Duncan’ı öldürerek tahta geçer. Eline geçen güçle gitgide yalnızlaşan kral, iktidarına engel gördüğü herkesi ortadan kaldırmaya kararlıdır.


Life
Yönetmen: Anton Corbijn
Oyuncular: Robert Pattinson, Dane Dehaan, Joel Edgerton, Alessandra Mastronardi
Konu: Life, 1955 yılında Magnum fotoğrafçısı Dennis Stock’un ünlü Life Dergisi için yeni ünlenmeye başlayan oyuncu James Dean’in fotoğraflarını çekmekle görevlendirilmesini ve zamanla aralarında gelişen dostluklarının hikâyesini anlatıyor. 26 yaşında olmasına rağmen yaşıtlarına göre kendisini çok daha yıpranmış hisseden Dennis Stock’un muhafazakâr hayatına, popüler kültürü değiştirecek ve gençlerin kalbini hızla attıracak James Dean girer.


Aşka Özgürlük / Freeheld
Yönetmen: Peter Sollett
Oyuncular: Julianne Moore, Ellen Page, Michael Shannon, Steve Carell
Konu: New Jersey polis teşkilatında görevli olan teğmen Laurel Hester ve partneri Stacie Andree´nin mutlu birliktelikleri Hester´a kanser teşhisi konulmasıyla alt üst olur. Hester´ın son isteği tüm varlığının Andree´ye kalmasıdır. Ancak o yıllarda pek de kabul görülmeyen ilişkileri nedeniyle, devlete ve önyargılara karşı omuz omuza verip mücadele etmeye karar verirler.


Sarmaşık
Yönetmen: Tolga Karaçelik
Oyuncular: Nadir Sarıbacak, Kadir Çetin, Hakan Karsak, Osman Alkaş
Konu: Sarmaşık gemisi yük aldıktan sonra tahliye limanı olan Angola’ya gidecektir. Sefer devam ederken geminin armatörü iflas eder ve ortadan kaybolur. Gemi Mısır’a geldiğinde armatörün liman parasını ödemediği anlaşılır, geminin üstünde haciz vardır. Liman yetkilileri gemiyi kimsenin uğramadığı demirleme alanına çekerler. Sarmaşık bu altı adamın yiyecek ve içecek kıtlığıyla gemide geçirdiği 120 uzun günün hikâyesidir.


Dolanma
Yönetmen: Tunç Davut
Oyuncular: Muhammet Uzuner, Defne Halman, Baran Şükrü Babacan, Murat Kılıç
Konu: Kemal ve Cemal, Batı Karadeniz’deki bir köyün dışında, babadan kalma evde yaşayan mevsimlik orman işçisi iki kardeştir. Kadro alamamaları onları belirsiz bir geleceğe sürüklemektedir. Yeni bir yaşam kurma umuduyla Kemal’in peşine takılıp gelen Nalân kısa sürede evi sahiplenir. Nalân’ın varlığı, annelerinin ölümüyle sarsılan Cemal’e huzur verirken Kemal’in kaygılarını artırır.


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template