♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Vizyona Giren Filmler : 4 Eylül

Üçü yerli yedi filmin vizyona girdiği hafta eğlence ve komedi ağırlıklı... Çizgi roman uyarlaması “Robinson Crusoe & Cuma”, “Çılgın Hırsız”ın sevimli yardımcılarının solosu “Minyonlar”, direksiyon aksiyonu “Taşıyıcı: Son Hız” haftanın öne çıkanları... Genç Kafa ekibinin ilk filmi “Piyasadan Büyük Alacağımız Var”, yerli dram “Karayel Poyraz” ve korku gerilim “Şeytanın Gecesi” de diğer alternatifler... Hacker avı “Ben Kimim?” ise haftanın en iyisi ve kaçırılmaması gerekeni...


Robinson Crusoe & Cuma
Yönetmen: Gürcan Yurt
Oyuncular: Serhat Kılıç, John Nyambi, Beyti Engin, Damla Debre
Konu: Issız adadaki Robinson Crusoe ve Cuma, ada sahiline yanaşan bir gemi görürler. Bu gemiden Viktor isminde bir adam iner. Viktor, gemisine doldurduğu hayvanlarıyla yaşayabileceği yeni bir dünyanın arayışına girmiştir. Üstelik bu adaya yalnız da gelmemiştir. Biri öz, biri evlatlık iki güzel kızı da onunla birlikte bu seyahate çıkmışlardır. Robinson ve Cuma bu konuklarını memnuniyetle adalarına kabul ederler ve yaşamları renklenir.


Taşıyıcı: Son Hız / The Transporter: Refueled
Yönetmen: Camille Delamarre
Oyuncular: Ed Skrein, Loan Chabanol, Ray Stevenson, Gabriella Wright
Konu: Frank Martin, Fransa’nın güneyinde yaşamakta ve sadece bazı çok gizli teslimatlarla ilgilenmektedir. Ancak yaptığı son teslimat başına büyük iş açacaktır. 3 güzel kadına şoförlük yaptıktan sonra, onu ziyarete gelmiş babasının Rus mafyası tarafından kaçırıldığını öğrenir. Babasını kurtarabilmek için Anna önderliğindeki kadınlarla tehlikeli bir işbirliğine girişir.
Dördüncü filme dayanacak kadar malzemesi yok ama inatla sürmesi hayli ilginç... Fragmanı da hiç umut vermiyor, ilk tepkiler de hiç olumlu değil... Yine de siz bilirsiniz tabi...


Piyasadan Büyük Alacağımız Var
Yönetmen: Ekin Akçay
Oyuncular: İzzet Başlak, Ali Yiğit San, Rabia Tutal, Ali Rıza Kara
Konu: Üç arkadaş Tarık, Kadir ve Ediz, tiyatrocu Savaş Usta’nın babadan kalma tiyatro salonunda oyunlar sergilemektedirler. Tiyatronun organizatörü Sadri oldukça başarısız biri olduğundan bir türlü oyunlara seyirci gelmemektedir. Çaresizlik içindeki gençlere bir gün arkadaşları Yönetmen Ertem tarafından teklif gelir. Bir dizi projesi hazırlayacaklar ve televizyon kanallarına satacaklardır.


Minyonlar / Minions
Yönetmenler: Pierre Coffin ile Kyle Balda
Konu: Tek hücreli sarı organizmalar olarak doğan Minyonlar her zaman efendilerin en çılgınına hizmet ederler. Efendilerini elde tutma konusunda sürekli başarısız olan Minyonlar hizmet edecekleri kimseleri kalmayınca büyük bir depresyona girerler. Ama Kevin adlı minyonun bir planı vardır. Genç asi Stuart ve sevimli minik Bob ile birlikte kardeşlerinin izinden gideceği kötü bir patron bulmak üzere işe koyulacaklardır.
Beklentilerin altında ve yaratıcılıktan çok uzak ama yine de bunlar eğlendirmesine engel olmuyor... 


Karayel Poyraz
Yönetmen: Levent İnanır
Oyuncular: Emre Gülcan, Numan Çakır, Buket Gümüş, Hikmet Karagöz, Yüksel Arıcı
Konu: Samsun 19 Mayıs Üniversitesi’nin müzik bölümünde okuyan Emre ve Birtan’ın bir müzik grubu vardır. Bu grubun adı Nazar saz ekibidir. Nazar saz ekibi Samsun’da kafeteryalarda, barlarda ve hatta düğünlerde müzik yapmaktadır. Ekstraya gittikleri tüm müzik aletleri okulun malıdır. Düğünde dayak yedikleri yetmemiş gibi müzik aletleri de parçalanmıştır.


Şeytanın Gecesi / Exeter
Yönetmen: Marcus Nispel
Oyuncular: Kelly Blatz, Brittany Curran, Brett Dier, Gage Golightly
Konu: Bir grup genç, terkedilmiş bir akıl hastanesinde şehirden ve polislerden uzak bir parti düzenler. Gece boyunca her şey yolunda gider fakat sabaha karşı eğlenmek için ruh çağırma seansı düzenleyen grup başına büyük bir bela alır. Gizemli bir güç, içlerinden birinin vücudunu ele geçirir ve kolay kolay bir yere gitmeye niyeti yoktur. İlk başta eğlenceli görünen parti planı, zaman ilerledikçe gençler için kanlı, korkutucu bir kabusa dönüşür.
Konusu bizi neyin beklediğini zaten gösteriyor... Özellikle yerli korkularla iyice bıkar hale geldiğimiz konuda hayli vasat bir film... Yaz boyu salonları boşuna işgal eden korku filmlerinden bir farkı yok.


Ben Kimim? / Who am I
Yönetmen: Baran bo Odar
Oyuncular: Tom Schilling, Elyas M’Barek, Wotan Wilke Möhring, Antoine Monot Jr.
Konu: Ben Kimim?, dünyanın en çok aranan hacker’ı haline gelen bir bilgisayar dehasının macerasını anlatıyor. 25 yaşında bir bilgisayar korsanı olan Benjamin, karizmatik hacker Max’in dikkatini çeker ve onun Clay adlı hacker grubuna katılır. Clay öyle iyi işler ki, Alman Gizli Servisi peşlerine düşer. Bunlar yetmiyormuş gibi karanlık bir hacker grubu da onları tehlikeli bir rakip olarak görecek ve peşlerine düşecektir.
Haftanın en kayda değer filmi ve hacker meselesine dair yapılmış açık ara en iyi film. Lakin meselesi, göndermeleri ve atmosferi bakımından filme bilet kestirmek insanda ilginç bir hissiyat uyandırıyor. Sanki korsan alemde izlense daha iyi olur gibi... Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template