♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Vizyona Giren Filmler : 18 Eylül

Üçü yerli altı filmin vizyona girdiği hafta komedi ve aksiyon ağırlıklı... Sevilen oyunculardan oluşan kadrosuyla dikkat çeken “Kara Bela”, merakla beklenen devam filmi “Labirent: Alev Deneyleri” ve insanın doğa karşısındaki aczini belgeleyen “Everest” haftanın öne çıkanları... Asker kaçaklarının macerası “Can Tertip” ve modern sanata bakışın komedisi “Guruldayan Kalpler” de diğer seçenekler... Müthiş künyesinin yarattığı beklentiyi karşılamak bir yana layıkıyla aşan “Sicario” ise haftanın en iyisi ve kaçırılmaması gereken filmi...


Kara Bela
Yönetmen: Burak Aksak
Oyuncular: Cengiz Bozkurt, Seda Bakan, Erkan Kolçak Köstendil, Cihan Ercan
Konu: Hayatı hep kuralına göre yaşamış Kudret’in düzeni sürpriz olaylarla tepetaklak olur. O da çok sevdiği arabasına atlayıp Antep’e doğru yola çıkar. Hem gider, hem yeni arkadaşlar edinir. Yolculuk boyunca arabasının başına gelmeyen, Kudret ve arkadaşlarının da peşine düşmeyen kalmaz. Kudret yüzlerce kilometre sonunda dostluğun önemini keşfedecek ve kuralsız yaşamın keyfini öğrenecektir.


Labirent: Alev Deneyleri / Maze Runner: The Scorch Trials
Yönetmen: Wes Ball
Oyuncular: Dylan O’Brien, Kaya Scodelario, Thomas Brodie Sangster, Nathalie Emmanuel
Konu: Thomas ve Kayranlı dostları en zorlu mücadelelerini vermek zorundadırlar. “İsyan” olarak bilinen güçlü organizasyon hakkında ipuçlarına ulaşmalıdırlar. Yolculukları onları, tahmin edilemez engellerle dolu ıssız topraklara götürür. Kayranlılar, direnişçilerle birlikte isyanın üstesinden gelmeli ve şok edici planlarını açığa çıkarmalıdır.
Dünyanın peşinden koştuğu çoksatar her şeye benziyor olsa da iyi ilk filmle attığı adımı bozmadan sürdürüyor. Merakla izleniyor, sürükleyici ve serinin hayranlarını tatmin etmeyi başarıyor. 


Everest
Yönetmen: Baltasar Kormakur
Oyuncular: Jason Clarke, Josh Brolin, John Hawkes, Robin Wright, Keira Knightley
Konu: Dünyanın en yüksek dağının zirvesine ulaşma çabasından ilham alan Everest, insanlığın karşılaştığı en sert kar fırtınalarından biriyle sınırlarının ötesinde zorlanan iki farklı seferin şaşırtıcı yolculuğunu anlatıyor. Hayat boyu süren tutkuları nefes kesen bir yaşam mücadelesine dönüşürken gezegenin en acımasız doğa gücüyle azimleri sınanan dağcılar, imkânsıza yakın çeşitli doğal engellerle karşılaşacaklar.
Tipik felaket filmlerinin bir kaç tık üstü... Gişe filmlerinin o bildik gösterişi ve yapaylığından uzak duran Kormakur hikayesini hayli sağlam kurmuş ve yaşanmışı soslardan uzak anlatmış. Keşke ikinci yarıda hız kesmeseymiş... Tam da üç boyutlu seyredilmesi gereken leziz bir şölen...   


Can Tertip
Yönetmen: Burak Kuka
Oyuncular: Ümit Erdim, Volkan Demirok, Tuğba Özerk, Cengiz Küçükayvaz
Konu: Bütün hayatını aylaklıkla geçiren Şakir ve tek hayali askerlik yapmak olan İlyas’ın yolları asker ocağında kesişir. Saf bir Anadolu çocuğu olan İlyas’ın bu özelliğini fark eden Şakir, başındaki büyük beladan kurtulmak için ne yapıp ne edip İlyas’ı kandırırak askerden kaçmaya ikna eder. İkili, komutanları Yüzbaşı Yılmaz’ın makam arabasını gasp ederek askerden kaçarlar. Durumu kendisine yediremeyen Yüzbaşı Yılmaz da onların peşine düşer.


Guruldayan Kalpler
Yönetmen: Ömer Uğur
Oyuncular: Necip Memili, Algı Eke, Devin Özgür Çınar, Tanju Tuncel
Konu: Hayatı boyunca varoşta yaşamış Yaşar, arkadaşları tarafından kandırılıp hırsızlık yapmak için girdiği atölyede yakalanır ama hırsızlık yapmaya gittiği yerin sahibi tarafından işe alınır. Çalışmaya başladığı yer, modern sanat heykellerinin yapıldığı bir atölyedir. Sanattan hiç anlamayan Yaşar, Hülya’nın yanında modern sanat heykellerinin yapılışına yardımcı olurken birbirinden komik ve neşeli olaylar gelişir.
Sanata bakış taşlaması daha çok dizi kokuyor... Çıkış noktası iyi, espriler ve işleyiş de bir yere kadar... Çok şey beklemeden izlerseniz keyif alabilirsiniz...


Sicario
Yönetmen: Denis Villeneuve
Oyuncular: Emily Blunt, Benicio Del Toro, Josh Brolin, Jon Bernthal
Konu: ABD ve Meksika arasındaki sınırda görevli FBI ajanı Kate Macer, Meksikalı kartelin ölüm evini ortaya çıkarınca bu keşfinin hem global hem de kişisel sonuçları olur. Kate, özel ajan Matt Graver ile birlikte Alejandro adındaki Kolombiyalı ajan tarafından gizli operasyonlara alınır. Kate adalet peşinde olduğuna inanmaya çalışsa da kendini acımasız kartellerin, çılgın suikastçıların ve binlerce masumun içinde olduğu gizli bir savaşın içinde bulur.
Başka bir yönetmenin ellerinde klişe olabilecek bir konuyu öyle bir işliyor ki Villeneuve, yönetmenlik nedir sorusunun cevabını veriyor... Haftanın kaçırılmaması gereken filmi...


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template