♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Vizyona Giren Filmler : 7 Ağustos

Biri yerli altı filmin vizyona girdiği hafta her zevke göre filmlerle dolu... Süper kahramanların sinema salonlarını işgali “Fant4stik” ile sürerken, gülmek isteyenlere “Eski Sevgiliyi Unutmanın 10 Yolu”, gerilmek isteyenlere de “Vahşet Geçidi” haftanın öne çıkan filmleri. Animasyon “Kaptan Cingöz Macera Peşinde” ve spor draması “Son Şans” da diğer seçenekler. Vasat filmlerle dolu haftanın en iyisiyse festivallerde övgülerle ödüllere boğulan “Aç Kalpler”...


Fant4stik / Fant4stic
Yönetmen: Josh Trank
Oyuncular: Miles Teller, Kate Mara, Michael B. Jordan, Toby Kebbell
Konu: Marvel’ın en uzun soluklu süper kahraman takımı olan Fantastik Dörtlü, yaşam tarzı aykırı dört gencin, alternatif ve aynı zamanda tehlikeli bir boyuta ışınlanmasıyla, olağanüstü bir fiziksel değişime uğramalarını konu alıyor. Karmakarışık olan hayatlarını yoluna sokup, yeni edindikleri yeteneklerini kullanarak bir takım olarak hareket etmeyi öğrenmeli ve dünyayı tehdit eden eski dostlarına birlikte karşı gelmelidirler.
Marvel’in yeniden doğurmaya çalıştığı serinin hatıralarımızda pek yeri de yoktu esasen... Haliyle hiç özlememiştik. Yapılan gençlik aşısının hiç tutmadığı daha filmin yarısında anlaşılıyor. Çooooook sıkıcı bir süper kahraman filmi... Fantastik facia! 


Eski Sevgiliyi Unutmanın 10 Yolu
Yönetmen: Biray Dalkıran
Oyuncular: Atılgan Gümüş, Orçun Kaptan, Serhat Özcan, Tuğçe Sarıkaya
Konu: Senaryosu bilimsel aşk araştırmalarına dayanılarak yazılan yılın en komik filmi birbirini seven ve evlenmek üzere olan Alper ile Zehra’nın hikâyesi. Zehra’nın babası bu evliliğin olmasını istemez. Alper ise Zehra’yı sevmektedir fakat evlenecek olduğunun ciddiyetine düğün salonunda varacaktır. Birbirinden komik sahnelerin yer aldığı filmin can alıcı sahneleri Alper’in düğün salonundan kaçmasıyla başlar.


Vahşet Geçidi / Lemon Tree Passage
Yönetmen: David Campbell
Oyuncular: Jessica Tovey, Nicholas Gunn, Tim Phillips, Pippa Black
Konu: Gerçek olaylardan ilham alınarak çekilen filmde Oscar ve Geordie; Amelia, Toby ve Maya’yı kasabalarındaki hayalet motorcu efsanesinin peşine düşmeye ikna ederler. Efsaneye göre, Limon Ağacı Geçidi’nde geceleri bir hayalet belirmektedir. Gençlerin geçitte şahit oldukları olaylar, bu yolculuğu bir kabusa dönüştürür. Gençler kasabada mahsur kalacaklar ve dehşet verici, korkunç olaylara şahit olacaklardır.


Kaptan Cingöz Macera Peşinde / Albert
Yönetmen: Karsten Kiilerich
Konu: Zeki bir çocuk olan Albert, muziplikleri ve sakarlıklarıyla kasaba halkını canından bezdirmiştir. Bir gün kazara kasabanın en büyük gururu ve simgesi olan ünlü balon kaptanı Leopoldus’un heykelini kırar. Kasaba halkının bu duruma çok üzüldüğünü gören Kaptan Cingöz hatasını tamir etmek üzere kasabayı terk etmeye karar verir. Herkesi gururlandıracak bir balon kaptanı olmadan geri dönmeyecektir.


Son Şans / Southpaw
Yönetmen: Antoine Fuqua
Oyuncular: Jake Gyllenhaal, Forest Whitaker, Naomie Harris, Curtis Jackson
Konu: Billy Hope, güzel ve sevgi dolu bir eşe ve harika bir kız çocuğuna sahiptir. Yaşayacağı, geri dönüşü olmayan bir trajediden ve ayrıca eski arkadaşı da olan menajerinin kendisini bırakmasından sonra Hope dibe vurur ve yaşadığı yerdeki küçük bir spor salonunda tekrar geri dönmek için çalışmaya başlar. Emekli antrenör Willis’ın yönlendirmesiyle kaybettiklerini geri kazanmak için zorlu bir mücadele içine girer.
Klişe bir öykü anlatıyor ama seyirciyi etkiliyor Fuqua... Oyunculuklar iyi, görüntüler iyi... Uzun zamandır hissedilen iyi boks filmi ihtiyacını fazlasıyla karşılıyor...


Aç Kalpler / Hungry Hearts
Yönetmen: Saverio Costanzo
Oyuncular: Alba Rohrwacher, Adam Driver, Roberta Maxwell, Al Roffe
Konu: Jude ve Mina, New York’ta tesadüf eseri tanışıp evlenirler. Bebeklerinin dünyaya gelmesiyle çiftin ebeveynlik konusunda birbirlerinden çok farklı düşündükleri ortaya çıkar. Mina ağır bir diyet yapmaktadır. Üstelik bu diyeti bebeğine de uygulamaya çalışmaktadır. Bebeğin büyüme sorunlarıyla karşı karşıya kaldığını gören Jude, duruma müdahale etmeye çalışır ancak bu bir ölüm kalım savaşına dönüşecektir.
Vegan meselesi üzerine harika bir film... Bebeğinin adına karar veren anne ile ondan gizli işler çeviren baba arasında kalacak ve üzerine bolca tartışacağınız düşüncelere dalacaksınız. İyi oyunculuklar da cabası. Kaçırmayın...


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template