♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Vizyona Giren Filmler : 28 Ağustos

Biri yerli sekiz filmin vizyona girdiği hafta sinemaseverleri yaz sezonunun rehavetinden kurtaracak örneklerle dolu... Yerli komedi “En Güzeli”, aynı adlı ajan dizisinden uyarlanan “Kod Adı: U.N.C.L.E.”, siyasi çatışmaların ortasında kalan ailenin kabusu “Kaçış Yok” ve künyesiyle dikkat çeken “American Ultra” haftanın gözdeleri... Zac Efron’lu “Aşkın Ritmi”, Isla Fisher’li gerilim “Geçmişin Laneti” ve Beach Boys efsanesinin yaratıcılarından Brian Wilson’un öyküsü “Aşk ve Merhamet” de diğer seçenekler... Korku filmleri festivallerinin gözbebeği olarak yıla damga vuran “Şeytanın Gözleri” ise sadece bu haftanın değil yılın en iyilerinden biri ve türün fanatiklerinin kaçırılmaması gereken bir şölen...


En Güzeli
Yönetmen: Mustafa Uğur Yağcıoğlu
Oyuncular: Erkan Can, Mehmet Özgür, Osman Karagöz, Cem Kılıç
Konu: Şafak, Doğan ve Güneş asker arkadaşıdır . Doğan ve Güneş Şafak’a göre daha fırlama ama bir o kadar da aylak tiplerdir. Şafak ise sessiz ve sadık bir karakterdir. Şafak´ın Şef isimli bir abisi vardır ve bu üç arkadaşın Şef´in yanına gitmesi ile hayatları bir anda değişir.


Kod Adı: U.N.C.L.E. / The Man From U.N.C.L.E.
Yönetmen: Guy Ritchie
Oyuncular: Henry Cavill, Armie Hammer, Alicia Vikander, Hugh Grant
Konu: 1960’ların soğuk savaş ortamında geçen film, CIA ajanı Solo ve KGB ajanı Kuryakin’e odaklanıyor. Hep karşı karşıya çarpışmış olan bu iki isim, uluslararası bir suç örgütünü çökertmek için takım olarak çalışmak zorunda kalırlar. İkilinin elindeki tek ipucu, suç örgütüne ulaşmak için bulmaları gereken Alman bir bilima damının kızıdır. Böylece dünyayı bir felâketten kurtarmak için zamanla yarışmaya başlarlar.
Üst üste gösterime girdikleri için casus filmlerinin albenisi pek kalmadığını en başta kabul edelim. Senaryosunun basitliği ve tahmin edilebilirliğini de ekleyelim. Geriye kalanla eğlendirmeyi mümkün kılmak da Ritchie’nin işi ve başarmış...  


Kaçış Yok / No Escape
Yönetmen: John Erick Dowdle
Oyuncular: Owen Wilson, Lake Bell, Sterling Jerins, Claire Geare, Pierce Brosnan
Konu: Amerikalı bir iş adamı ve su mühendisi olan Jack Dwyer’ın ailesiyle birlikte Güneydoğu Asya’ya yerleşmesinin ardından siyasi çatışmalar ve halk ayaklanması gelir. Ayaklanmanın sebebi ülkedeki su dağıtımını Amerikalı şirketin almasıdır. Jack Dwyer, eşi ve çocuklarıyla birlikte uçakta gelirken yeni tanıştıkları, gizemli bir adamın da yardımıyla önce şehirden, sonra ülkeden kaçmanın yollarını ararlar.


Geçmişin Laneti / Visions
Yönetmen: Kevin Greutert
Oyuncular: Isla Fisher, Anson Mount, Gillian Jacobs, Jim Parsons
Konu: Geçirdikleri trafik kazası sonucunda küçük bir çocuğun ölümüne sebep olan Eveleigh ve David çifti, yaşadıkları travmanın etkilerini üzerinden atmak için küçük bir kasabaya yerleşir. Eveleigh, bir süre sonra evin etrafında korkutucu sesler duymaya başlar. Kasabada yaşayanların anlattıkları ile onu dehşete sürükleyen ipuçlarını birleştirerek bir cevap bulmaya çalışan Eveleigh, ölümcül bir labirente sürüklendiğinin farkında değildir.


American Ultra
Yönetmen: Nima Nourizadeh
Oyuncular: Jesse Eisenberg, Kristen Stewart, Connie Britton, Walton Goggins
Konu: Mike ile sevgilisi Phoebe küçük bir kasabada son derece sakin bir hayat sürerken sıkıcı buldukları hayatları olağanüstü bir macerayla şenlenecektir. Çift her şeye rağmen hayatlarından memnundur, hatta Mike yakın zamanda sevgilisine evlilik teklifinde bulunmayı planlamaktadır. Ancak Mike’ı tanıyan kimsenin bilmediği bir sır her şeyi altüst edecektir: Mike esasında hükümet için çalışan bir gizli ajandır.
Fragmanında nasıl görünüyorsa tam da öyle bir film... İyi yazılmış, yönetilmiş ve oynanmış... Temposu eksilmeyen, aksiyonu ve eğlencesi bol bir kaçıklık!


Aşkın Ritmi / We Are Your Friends
Yönetmen: Max Joseph
Oyuncular: Zac Efron, Emily Ratajkowski, Wes Bentley, Shiloh Fernandez
Konu: Hollywood’da geçen film, büyük bir yıldız olmak isteyen 23 yaşındaki yakışıklı DJ Cole’un hikâyesini konu alıyor. Cole’un hayatı, DJ James ile tanışmasıyla karmaşık bir hal alır. Çünkü Cole, James’in güzel kız arkadaşına aşık olmaya başlar. Yasak ilişkisinin derinleşmesi ve arkadaşlarıyla arasının eskisi gibi olmaması Cole’u aşk, dostluk, sadakat ve gelecek arasında seçim yapmaya zorlayacaktır.


Aşk ve Merhamet / Love & Mercy
Yönetmen: Bill Pohlad
Oyuncular: Elizabeth Banks, John Cusack, Paul Giamatti, Paul Dano
Konu: Film, Beach Boys grubunun kurucularından olan şarkıcı ve söz yazarı Brian Wilson’un hayatının 30 yılından fazlasını anlatıyor ve Wilson’un başa çıkmaya çalıştığı akıl hastalığı ve ilaç bağımlılığını gün yüzüne çıkarıyor, terapisti Eugene Landy gözetimi altında geçirdiği yılları ve Melinda Ledbetter ile yaşadığı kurtarıcı ilişkisini gözler önüne seriyor.
Efsane grubun öyküsünü bildiğimiz adamı beyazperdeye de aynı ışıkla yansımış. Bir karakteri iki oyuncunun bu kadar iyi canlandırdığı filme uzun zamandır denk gelmemiştik. Şöhret ve paranın avantajıyla çok trajik bir öykü olmadığı için vasatlarda seyreden bir film olmaktan kurtulamıyor. Kurtarıcı olarak müziğe daha fazla sarılmama tercihi de pahalıya patlamış... Böyle önemli müzisyenlerin filmlerinin müziğe de doyurması şart...


Şeytanın Gözleri / Starry Eyes
Yönetmenler: Kevin Kölsch ile Dennis Widmyer
Oyuncular: Alex Essoe, Amanda Fuller, Fabianne Therese, Noah Segan
Konu: Hollywood’un hırs ve rekabet dolu dünyasında genç ve hevesli bir oyuncu olan Sarah iyi bir rol kapıp başarılı bir film yıldızı olmak için eline gelen her fırsatı değerlendirmektedir. Bir gün karşısına çıkan gizemli bir film yapımcısı ile bir anlaşma yapar. Bu anlaşmanın ardından Sarah kendisini hem gizli bir Hollywood tarikatının hem de geri dönüşü olmayan, esrarengiz, acılı ve lanetli bir yolculuğun içinde bulur.
Lynch ve Cronenberg'in buluşması nitelemesi boşuna değil... Yılın en iyi korku/gerilim filmi olarak türün fanatiklerine şölen yaşatmak üzere vizyonda... Yaz sezonunu şahane bir filmle kapatma fırsatını kaçırmayın...Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template