♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Vizyona Giren Filmler : 21 Ağustos

Yedi filmin vizyona girdiği haftanın menüsünde aksiyon ve eğlence ağır basıyor. Merakla beklenen gerilim “Lanet II”, aynı adlı oyunun uyarlaması “Hitman: Ajan 47” ve video oyunları dünyasını sokaklara taşıyan “Pixels” haftanın öne çıkan gişe canavarları. Çocukların eğlenceliği Fransız işi animasyon “Minik Kuş”, çoktan eskimiş gerilim “13 Günah” ve Al Pacino’nun sürüklediği diyalog ağırlıklı dram “Hayallerimdeki Kadın” da diğer seçenekler. Albert Camus'un kısa hikayesinden yola çıkan “İnsanlıktan Uzakta” ise haftanın en iyisi ve kaçırılmaması gerekeni...


Hitman: Ajan 47 / Hitman: Agent 47
Yönetmen: Aleksander Bach
Oyuncular: Rupert Friend, Zachary Quinto, Hannah Ware, Ciaran Hinds
Konu: Hitman: Ajan 47, üst düzey yeteneklere sahip bir ölüm makinesidir. Benzeri görülmemiş bir güç, hız ve zekaya sahip olan Ajan 47’nin yeni görevi kendisinin gizemini çözüp aynı formül üzerinden bir katil ordusu yaratmaya çalışan bir mega şirkete karşı harekete geçmektir. Genç bir kadının yardımıyla köklerini keşfedecek ve epik bir savaşın içine dahil olacaktır.
Sevilen oyunun atmosferine sadık uyarlama neredeyse oluyormuş. Seyri keyifli bir aksiyon ama tekrara düşüyor ve klişelerden besleniyor ama kendini bir şekilde izlettiriyor. Seyircisine sıkılmak için fırsat bırakmayan film, özellikle oyunun fanatiklerini mutlu edecek.


Pixels
Yönetmen: Chris Columbus
Oyuncular: Adam Sandler, Kevin James, Michelle Monaghan, Peter Dinklage
Konu: Uzaylılar, klasik video oyunu yayınlarını yanlış anlayarak, kendilerine karşı bir savaş açıldığını düşünürler ve Dünya’ya saldırırlar. Bu durumda Başkan Will Cooper, 80’lerin video oyunu şampiyonu olan ve şimdilerde evlere sinema sistemi kurmakla uğraşan çocukluk arkadaşı Sam Brenner’ı aramak zorunda kalır. Sam’in görevi video oyunları oynayanlardan oluşan bir takım kurup uzaylıları yenmek ve dünyayı kurtarmaktır.


Lanet II / Sinister II
Yönetmen: Ciaran Foy
Oyuncular: Shannyn Sossamon, James Ransone, Nicholas King, Tate Ellington
Konu: Aynı mit üzerinden yepyeni bir öykü anlatan filmde bir şerif, ölen arkadaşı Ellison Oswalt’ın çözemediği seri cinayetleri çözmek için davayı üstlenir. Yaptığı araştırmalar sonucu bir kasabada yeni bir aileyle tanışır. Genç bir anne ve ikiz oğulları şehir dışındaki bu bölgeye yeni taşınmışlardır. 9 yaşındaki ikizler evde korkunç görüntülerin olduğu bir kutu film makarası bulurlar. Bu filmleri açmalarıyla ortaya çıkan korkutucu lanet evi saracaktır.
İlk film kadar başarılı olmasa da beklentileri karşılayan bir korku gerilim... Aynı şablonu kullanması dolayısıyla şaşırmayacak ama o sevdiğiniz atmosfere gireceksiniz...


Minik Kuş / Yellowbird
Yönetmen: Christian De Vita
Konu: Minik Kuş, yuvasından dışarıya hiç çıkmamış, tek arkadaşı bir uğur böceği olan kimsesiz bir kuştur. Yıllardır sıcak bir yuvanın özlemini çekmektedir. Bunu bilen uğur böceği, Afrika’ya göç eden bir sürüye, yolu çok iyi bildiğini, kendilerine onun liderlik edebileceği yalanını uydurur ve Minik Kuş, kendini hayallerinin çok ötesinde bir macera ve dostluğun içinde bulur.
Klişe bir konuya sahip olsa da mesajlarını abartmadan veren eğlendiren keyifli bir film... Çocuklara cesareti ve birlikte hareket etmenin önemini vurgulayacak, büyükler için çok görülesi bir şey yok ama en azından sıkılmadan izlenebiliyor.


13 Günah / 13 Sins
Yönetmen: Daniel Stamm
Oyuncular: Mark Webber, Devon Graye, Tom Bower, Rutina Wesley
Konu: Silik bir sosyal hizmetler görevlisi olan Elliot Brindle çaresizlik içindeyken, 13 farklı görevi yerine getirmesi halinde 6.2 milyon dolar kazanacağını söyleyen bir telefon alır. Bunun için ilk iki ve kolay görevi başarıyla geçmesi gerekmektedir. Önünde uçan sineği yakalayıp, sonra da yemek. Bunu yerine getirince bir anda banka hesabına binlerce dolar para geçer ve Elliot kendini dönüşü olmayan bir dizi olayın içinde bulur.
İyi çıkış noktasını her geçen dakikasında heba eden ve ticari kaygılarla seyircisini tavlamaya çalışan gerilim tatmin etmek hayli uzak. Uzun süredir korsan alemlerde mevcutken gösterime girmesini gerektiren ne oldu acaba diye düşünmemek elde değil...


İnsanlıktan Uzakta / Far From Men
Yönetmen: David Oelhoffen
Oyuncular: Viggo Mortensen, Reda Kateb, Djemel Barek, Vincent Martin
Konu: Öğretmenlik yapan Daru, Cezayir’de doğmuştur fakat aslen İspanyol olduğu için hem etnik Cezayirliler hem de Fransız koloniciler tarafından yabancı etiketiyle hor görülmektedir. Daru’ya, bir muhalifi garnizona götürmesi emri verilir. Bir dönem Fransız ordusuna hizmet etmiş olan Daru, bu yolculukta kendi sadakatini sorgulamaya başlar. İki kaçağı Atlas Dağları’nda zorlu bir kaçış serüveni beklemektedir.
Müthiş hikayesi, harika müzikleri ve hüznüyle kaçırılmaması gereken film... Ne de olsa Camus’un kısa hikayesi var serde...


Hayallerimdeki Kadın / Manglehorn
Yönetmen: David Gordon Green
Oyuncular: Al Pacino, Holly Hunter, Chris Messina, Harmony Korine, June Griffin Garcia
Konu: Filmde küçük bir kasabada yaşayan Angelo Manglehorn, hayatının aşkını bir türlü unutamayan bir çilingirdir. Kırk yıl önce kalbini kırmış olan güzel Clara’yı “mükemmel kadın” olarak nitelendiren Angelo Manglehorn, hayallerinin kadınına yeniden kavuşabilmek için, takıntılı bir şekilde ona hâlâ mektuplar yazmayı sürdürmekte ve onu ısrarlı bir şekilde aramaya devam etmektedir.


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template