♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Vizyona Giren Filmler : 14 Ağustos

Üçü yerli yedi filmin vizyona girdiği hafta her zevke göre seçenek sunuyor. Yerli korku gerilim “Üç Harfliler 2: Hablis”, yeniden çevrim komedi “Tatil Zamanı”, yerli aksiyon “61. Bölge” haftanın en çok öne çıkanları... “Barbie Prenses ve Rock Star” küçük izleyicilerden, mütevazi Kanada yapımı “Dünyanın Sonu” korku gerilim izleyicisinden, “Merdiven Baba” da farklı komedi arayanlardan ilgi bekliyor. Kısır haftanın en iyisiyse “Geçmişten Gelen”.


Üç Harfliler 2: Hablis
Yönetmen: Murat Toktamışoğlu
Oyuncular: Kısmet Ekin Tekinbaş, Cansu Fırıncı, Ezgi Fidancı, Elvan Albat
Konu: Ablanız, anneniz, babanız ve dedenizle beraber yaşadığınız mutlu, mesut, sağlam ve geniş bir aileniz var. Bu mutlu tablo terkedilmiş harap bir evin bugüne getirdikleriyle değişiyor. Çocukluk merakınız bir anda kabusunuz oluyor. Ablanız artık bir yabancı ve ondan korkuyorsunuz. Sadece siz değil tüm ailenizin hayatını kabusa çeviriyor. Adlarını anmaktan bile çekindiğiniz varlıklar tüm ailenizin kaderini sonsuza dek değiştiriyor.


Geçmişten Gelen / The Gift
Yönetmen: Joel Edgerton
Oyuncular: James Bateman, Rebecca Hall, Joel Engerton, Busy Philipps
Konu: Simon ile Robyn huzurlu bir çifttir. Yeni bir başlangıç yapmaya hazırlanan çiftin hayatı, Simon’ın eski bir tanıdığı olan Gordo ile karşılaşmasıyla altüst olur. Simon ilk anda Gordo’yu hatırlamaz bile. Fakat sürekli karşılarına çıkan bu tuhaf adamın sürpriz ziyaretleri çiftin yaşamında tedirgin ve tehdit edici bir hal almaya başlar. Zamanla Simon geçmişindeki karanlık sırlarıyla yüzleşmek zorunda kalırken Robyn, eşini hiç tanımadığını fark edecektir.
Kısır haftanın tek kayda değer filmi. Şaşırtıcı sürprizleriyle seyircisini saran, daha fazlası olabileceken kaçırılmış fırsatları da barındırsa da sonuna kadar keyifle izlenen bir film.  


Tatil Zamanı / Vacation
Yönetmenler: Jonathan Goldstein ile John Francis Daley
Oyuncular: Ed Helms, Leslie Mann, Christina Applegate, Chris Hemsworth, Elizabeth Gilles
Konu: Bu kez Griswold’lerin yeni jenerasyonu tatil için yollara çıkıyor. Artık bir yetişkin ve aile babası olan Rusty Griswold, babasının ayak izlerini takip ederek, karısı Debbie ve iki oğluna güzel bir tatil sürprizi yapmak ister. Aile, ülkeyi baştan başa turlayarak, Amerika’nın “en gözde aile eğlence parkı” olan Walley World’e doğru yola çıkarlar.
Bit pazarına nur yağdıran hollywood’un elinden hiç bir şey kaçmıyor. Bunu da gördük ama o kadar çok gördük ki artık bir kıymeti yok... Filmin neresinde gülüp eğlenecektik sahi? Bu kadar rezil bir yeniden çevrim yarattıkları için emeği geçenlere tebrikler.


Dünyanın Sonu / Afflicted
Yönetmenler: Derek Lee ile Clif Prowse
Oyuncular: Derek Lee, Clif Prowse, Michael Gill, Baya Rehaz, Benjamin Zeitoun, Tach Gray
Konu: Bir yıl boyunca dünyayı dolaşmak isteyen ve bu sırada da attıkları her adımı kayda alan iki arkadaşın korku dolu hikâyesinde olaylar, Paris’te güzel bir kadınla tanışmalarıyla karanlık ve umulmadık bir açıda yönlenir. Evlerinden kilometrelerce uzaktaki maceraperest ikili, bu karanlık gücün kaynağını, kendilerini yok etmeden bulmak zorundadır.
Kendi çapında mütevazi bir gerilim. İkili yazmış, yönetmiş ve oynamış. İnanmışlar ve iyi hesapla çıkmışlar işin içinden. Çok şey beklemeden izlerseniz zevk almanız mümkün.


Merdiven Baba
Yönetmen: Hasan Tolga Pulat
Oyuncular: Hacı Ali Konuk, Esra Dermancıoğlu, Emin Gümüşkaya, Bengü Şen
Konu: Dünyada benzeri olmayan yılın en ilginç filmi, havalimanlarında görmeye alıştığımız “Merdiven Araba”nın hayatın içine karışmasını ve Fazlı’nın hayatını sihirli bir değnek değmiş gibi değiştirmesini konu alıyor. Çevresi, eşi ve çocukları tarafından başarısız bulunan Fazlı, onu terk eden ailesini geri kazanmak için satın aldığı Merdivenli Araba ve gelişen olaylar sayesinde, bir gecede ezik bir adamdan bir halk kahramanına dönüşür.
Onca benzer komedinin arasında altın gibi parlayan film. Şahane olması gerekmez, böyle özgün ana karakteri olsun, farklı olmayı denesin yeter. Yeter ki denensin...


61. Bölge: İntikam
Yönetmen: Cuma Uğurlu
Oyuncular: Mahmut Kaldırım, Ömer Özdoğan, Adnan Varol, İsa Olgun
Konu: Özel olarak yetiştirilen Adnan, Trabzon’da görevini tamamlayınca Of’a tayini çıkmıştır. Yeni görevi için acımasızca yol alacaktır. O sırada Mahmut, Of ve çevresindeki ihaleleri kazanarak bölgede daha güçlü bir konuma gelmiştir. Trabzon’dan tanıdığı Ömer’in oğluna rastgele bir vaadde bulunur ve herhangi bir sorgulama yapmadan hayalleri için Of’a doğru yola çıkar. Adnan için ise yeni görevi sinsice ağlarını örmeye başlamıştır..


Barbie Prenses ve Rock Star / Barbie Rock’n Royals
Yönetmen: Karen J. Lloyd
Konu: Bir karışıklık sonucu Prenses Courtney bir Pop Kampı’na, ünlü Rock yıldızı Erika da Kraliyet Kampı’na gönderilince birbirinden çok farklı iki dünya çarpışır. Hem Courtney hem de Erika, farklı dünyalara uyum sağlamayı öğrenirler. Yeni ve beklenmedik arkadaşlar edinirken eğlenirler. Kızlar iki kampın da kapanma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu öğrendiklerinde bir şarkı yarışması için biraraya gelmelidirler.


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template