♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Vizyona Giren Filmler : 31 Temmuz

Biri yerli altı filmin vizyona girdiği haftada görevimiz tehlike! Bolca kopyayla salonları işgal eden “Mission: Impossible – Rogue Nation” haftaya damgasını vurmakla kalmıyor, beklentileri de karşılıyor. Nuh'un Gemisi parodisi olan eğlenceli animasyon "Kahraman Miçolar”, MİT krizini beyazperdeye taşıyan “Darbe” ve François Ozon imzalı “Yeni Kız Arkadaşım” da diğer alternatifler. Kırklı yaşlarını yaşayanların zamana ayak uydurma sorunu işleyen “While We’re Young” ve tek planın büyüleyici deneyimini yaşatan “Victoria” ise haftanın en iyileri...


Mission: Impossible – Rogue Nation
Yönetmen: Christopher McQuarrie
Oyuncular: Tom Cruise, Jeremy Renner, Simon Pegg, Rebecca Ferguson
Konu: IMF feshedilip Ethan açıkta kalınca ekip, Sendika adında son derece yetenekli özel ajanlardan oluşan bir örgütle karşı karşıya kalır. Bu iyi eğitilmiş ajanlar, hızla artan bir dizi terör saldırısıyla yeni bir dünya düzeni yaratmaya kararlıdır. Ethan, ekibini toplar ve bu hain şebekenin üyesi olup olmadığı belirsiz olan, dışlanmış İngiliz ajan Ilsa Faust ile güçlerini birleştirir. Ekip, bugüne kadarki en tehlikeli görevleriyle yüzleşir.
Albenisi hiç eskimeyen serinin beşinci filminde her şey yerli yerinde... Dördüncü filmde olduğu gibi yine ekip işine ağırlık vererek her karakterine daha iyi dağıtım yaparak dizilerden alışık olduğumuz havayı yakalıyor ve eğlendiriyor. Beklentilerin üzerinde iyi bir takım oyunu...


Kahraman Miçolar / Ooops! Noah is Gone…
Yönetmenler: Toby Genkel ile Sean McCormack
Konu: Nuh, gemisini terk edince hayvanlar tek başlarına kalır. Dünyanın sonu gelmiştir. Büyük bir sel yaklaşmaktadır. Neyse ki karada yaşayan sakar bir tür olan Nestrian’lardan Dave ve oğlu Finny’yi ve bütün hayvanları kurtaracak bir gemi yapılmıştır. Fakat görünen odur ki, Nestrian’ların bu gemiye binmesi yasaktır. Başlarına binbir çeşit macera gelecektir.


Darbe
Yönetmen: Yasin Uslu
Oyuncular: Cansel Elçin, Erdinç Gülener, Öykü Çelik, Şemsi İnkaya, Ahmet Somers
Konu: Darbe, 7 Şubat 2012’de Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Müsteşarı Hakan Fidan’ın KCK soruşturması kapsamında şüpheli sıfatıyla ifadeye çağrılmasıyla başlayan MİT krizini beyazperdeye taşıyor. Siyaset tarihimizde daha önce eşi görülmemiş bir entrikayı konu alan Darbe, sahte belge, tuzak, asılsız ihbar, casusluk, tehdit, şantaj gibi konuları da ele alıyor.


Victoria
Yönetmen: Sebastian Schipper
Oyuncular: Laia Costa, Frederick Lau, Franz Rogowski, Burak Yiğit
Konu: 2015 Berlin Film Festivali’nde büyük beğeni kazanan film 140 dakikalık tek plandan oluşan bir sinema deneyimi. Yönetmeni Sebastian Schipper’ın “Bu bir banka soygunu filmi değil. Bu bir banka soygunu.” diye tanımladığı film, izleyicisini genç bir turist olan Victoria ile beraber Berlin sokaklarında bir maceranın ortasına bırakıveriyor. Victoria, bir kulübün çıkışında dört gençle tanışır ve kendini banka soygununa kadar uzanacak olayların içinde bulur.
Evet bildik bir hikaye ama tek plan tercihiyle sahici ve etkileyici bir hikaye. İyi hazırlanılmış ve saat gibi işleyen bir film. İzleyene “sinema bir şenliktir” dedirten, coşku veren harika bir deneyim... Maalesef sadece dört şehirde gösterimde... Şanslı iller bu fırsatı kaçırmasın.


Yeni Kız Arkadaşım / Une Nouvelle Aime
Yönetmen: François Ozon
Oyuncular: Romain Duris, Anais Demoustier, Raphael Personnaz, Isild Le Besco
Konu: Claire, en yakın arkadaşı Lea’nın ölümünün ardından derin bir depresyona girer. Ancak hayatında kalan son arkadaşının kocasıyla sürpriz bir şekilde tanışınca hayata tutunması için yepyeni bir sebep doğacaktır. 
Son yıllarda nicelik ve nitelik dengesini tutturamamış da olsa, düşüşte de olsa her Ozon filmi tipik ortak noktalarıyla seyirciye istediğini vermeye devam ediyor. Yine vasatın altına düşmemiş keyifli bir melodram anlatıyor.


While We’re Young
Yönetmen: Noah Baumbach
Oyuncular: Ben Stiller, Naomi Watts, Adam Driver, Amanda Seyfried, Charles Grodin
Konu: Josh ve eşi Cornelia’nın yaşamları son zamanlarda daha sıkıcı ve renksiz bir hal almıştır. Orta yaş bunalımlarına ilaveten olarak, rutin ve sıradan hayatları artık onları oldukça yormaktadır. Belgeselci Josh´ın öğrencileri Jamie ve Darby ise özgür ruhlu, genç bir çifttir. Cornelia ile Josh bu yeni çiftle zaman geçirmeye başladıktan sonra büyük bir değişim içine girerler ancak bu hiç de kolay olmayacaktır.
Özellikle benim gibi 40’lı yaşlarda olanlar için tam bir ayna. Baumbach iki kuşağı bir araya getirerek aradaki farkları işliyor ve eskinin yeniye ayak uydurmak yerine kabullenmeme hallerini zekice resmediyor. Gençler için aynı anlamı taşımayabilir hatta durağan bile gelebilir ama çok iyi bir film. Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template