♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Vizyona Giren Filmler : 17 Temmuz

Biri yerli dokuz filmin vizyona girdiği haftada bayram bereketi var. Marvel evreninin son üyesi “Ant-Man”, erkek striptizciler şovu “Magic Mike XXL”, futbol aşkından doğan animasyon “Altın Gol” ve Nuri Alço’lu komedi “Krallar Kulübü” haftanın öne çıkan filmleri. Nicole Kidman’lı “Fırtınanın Ortasında”, iyi oyunculuklarına rağmen ağırlığıyla uyutan “Bir Zamanlar New York”, yerel efsane canavarlarla korkutmayı deneyen “Kanlı Tatil” ve buluntu film rezaleti “Dehşet Gecesi” izleyeni pişman eden seçenekler... “Gemma Bovary” ise haftanın ferahlık veren eğlenceliği ve en iyisi...


Ant-Man
Yönetmen: Peyton Reed
Oyuncular: Paul Rudd, Evangeline Lilly, Corey Stoll, Bobby Cannavale
Konu: Boyunu küçülterek gücünü arttırma gibi inanılmaz bir kabiliyete sahip olan uzman hırsız Scott Lang, içindeki kahramanı kucaklamalı ve akıl hocası Dr. Hank Pym’e, Ant-Man kostümünün ardındaki sırrı, yükselen tehlikelere karşı koruması konusunda yardım etmelidir. Tüm engellere rağmen, Pym ve Lang dünyayı kurtaracak bir plan yapmalıdır.
Oooh be... Nihayet kendisini ciddiye almayan bir süper kahraman filmi... Olabildiğince absürt ve eğlenceli... Bayram şekeri niyeti tüketiniz...


Magic Mike XXL
Yönetmen: Gregory Jacobs
Oyuncular: Channing Tatum, Amber Heard, Matt Bomer, Joe Manganiello, Kevin Nash
Konu: Magic Mike’ın formunun zirvesindeyken striptizcilik hayatını noktalamasından üç yıl sonra başlayan film, diğer Tampa Kralları’nı da havlu atmaya hazır halde bulur. Ama krallarımız bunu kendi yöntemleriyle yapmak istemektedir. Myrtle Plajı’nda efsanevi baş striptizci Magic Mike’la birlikte spot ışıklarını paylaşacakları son bir olağanüstü destansı performansla tüm sevenlerinin akıllarına kazınacaklardır.
Konusu ilginizi çekiyorsa ve görsel şovu seviyorsanız memnuniyetiniz garanti. Kendince bir düzey tutturarak, abartmadan, göz sokmadan eğlendirmeyi başarıyor. Tıpkı striptiz gibi, alan razı satan razı...


Krallar Kulübü
Yönetmen: Tuncay Erol
Oyuncular: Nuri Alço, Ozan Akbaba, Özge Dolay, Güzin Usta, Özlem Savaş, Haldun Boysan
Konu: Krallar Kulübü’nde, senelerdir biriktirdiği parasıyla, çalıştığı oteli satın almak isteyen Kaan ve arkadaşlarının, Mafyatik Filozof Cumali’nin ortaya çıkmasıyla birlikte içine düştükleri komik olaylar anlatılıyor.


Kanlı Tatil / Indigenous
Yönetmen: Alastair Orr
Oyuncular: Zachary Soetenga, Lindsey McKeon, Sofia Pernas, Pierson Fode
Konu: Çocukluktan beri arkadaş olan Scott, Trevor ve Charlie’nin aralarında güçlü bir bağ vardır. En büyük tutkuları ise sörf yapmaktır. Hem bir araya gelmek hem de sörf yapmak için Panama’yı tercih ederler. Scott’ın macera arayışı ve Trevor’ın orada tanıştığı Carmen’in cazibesine kapılmasıyla sörf tatili halk arasında korkunç söylentilere neden olan Darian Ormanları’nda bir maceraya dönüşür. Sonu kanlı bitecek bir kovalamacanın içine düşerler.
Baştan aşağı klişeleri, temposuzluğu ve mantık hatalarıyla dolu kovalamacasıyla tam bir ömür törpüsü. Olurda buna film diyen olursa kafasına gözüne kürekle dalın! İzlemeyin, izlettirmeyin...


Fırtınanın Ortasında / Strangerland
Yönetmen: Kim Farrant
Oyuncular: Nicole Kidman, Joseph Fiennes, Hugo Weaving, Lisa Flanagan
Konu: Catherine ve Matthew Parker çifti çocukları ile birlikte çöl kıyısındaki küçük bir kasabaya taşınırlar. Çocukları Lily ve Tommy öldürücü çöl fırtınasının hemen öncesinde gizemli bir şekilde ortadan kaybolur. Kasabanın polisi David Rae’nin yürüttüğü geniş çaplı arama operasyonuna kasaba halkı da destek olur. Fakat operasyon devam ederken Parkerlar ile ilgili çok ilginç gerçekler ortaya çıkmaya başlar.
Benzerlerini defalarca izlediğimiz konusunu inandırıcılıktan çok uzak ve abartılı işleyen film ikinci yarıdan itibaren iyice kan kaybederek sonunu getiremiyor. Oyuncu kadrosuna aldanıp izleyecek olanları koca bir zaman kaybı bekliyor.


Altın Gol / Metegol
Yönetmen: Juan Jose Campanella
Konu: Zamanını langırt oynayarak geçiren Amadeo, bir gün futbolda çok başarılı ama bir o kadar da kötü kalpli olan Ace ile maç yapar. Ace maçı kaybedince bunu hırs haline getirir. Ace ve Amadeo aynı kıza, Laura’ya aşık oldukları için de büyük rakiplerdir. Aradan seneler geçer ve Ace kasabasına ünlü bir futbolcu olarak geri döner. Yaptığı maçın intikamını almak için bütün kasabayı dev bir stadyuma çevirecektir.
Avrupa eğlenceliği aslında güzel bir konu bulmuşsa da çok yapay anlatıyor ve eğlencesini sürekli törpüleyerek ilerliyor. Futbol sadece futbol değildir evet ama skoru yaratıcı oyuncu değiştirir!


Bir Zamanlar New York / The Immigrant
Yönetmen: James Gray
Oyuncular: Marion Cotillard, Joaquin Phoenix, Jeremy Renner, Dagmara Dominczyk
Konu: 1921’de, Ewa Cybulski ve kız kardeşi Polonya’dan New York’a gelirler. Ellis Adası’na vardıklarında doktorlar Magda’nın hasta olduğunu fark eder ve bunun üzerine iki kadının yolları ayrılır. Ewa, Manhattan’ın acımasız sokaklarında başıboş kalırken kız kardeşi de karantina altına alınır. Magda’yla bir araya gelmek adına bütün umutları tükenen Ewa bir anda kendini Bruno’nun ağına yakalanmış bulur.
Karakterlerin üzerine inşa edilmiş film hikayesini de iyi anlatıyor ama ağırlıkta sınır tanımıyor. O kadar ağır ki iyi finaline rağmen bitince göbek atası geliyor insanın... Sadece oyunculuklar ve karakter yaratımı için bile izlenebilir. 


Aşkın Dili / Gemma Bovery
Yönetmen: Anne Fontaine
Oyuncular: Fabrice Luchini, Gemma Arterton, Jason Flemyng, Isabelle Candelier
Konu: İngiliz çift Gemma ve Charlie Bovery, bir Fransız kasabasına yerleşir. Gemma burada, fırıncı Martin’le tanışır. Gemma’nın ünlü roman kahramanı Madame Bovary ile olan isim benzerliği, bir edebiyat tutkunu olan Martin’i derinden etkiler. Güzelliğiyle bütün kasabayı büyüleyen Gemma, kasabadan yakışıklı bir delikanlının ve eski sevgilisinin de denkleme girmesiyle kendini bir aşk macerasının içinde bulur.
Edebiyat ile ilişkisi ve göndermeleriyle ayrı keyif veren film ironik, absürt ve eğlenceli bir gönül çelen... 


Dehşet Gecesi / Exists
Yönetmen: Eduardo Sanchez
Oyuncular: Dora Madison Burge, Brian Steele, Denise Williamson, Samuel Davis, 
Konu: Güzel bir hafta sonu geçirmek için Teksas ormanlarına giden bir grup arkadaş, peşlerini bırakmayacak dehşetten habersizlerdi. Film hakkında The Filmreel: “Tek başınıza izlemenizi tavsiye etmiyoruz.”, Scott Weinberg: “Gerilim ve dehşet her geçen dakika daha da artıyor.” şeklinde okurlarına tavsiyede bulunuyorlar.
Buluntu filmin gübresini çıkaran yaratıcılık yoksunu bir saçmalık daha... “Blair Cadısı” formülünü işleten bir işkence. İzlemeyin, izlettirmeyin... 


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template