♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Vizyona Giren Filmler : 5 Haziran

Dördü yerli dokuz filmin vizyona girdiği hafta korku ve dram dolu... Yerli korku “Şeytan-ı Racim 2: İfrit”, övgülere boğulan aile boyu animasyon “Hayat Kitabı”, Akdeniz üsluplu komedi “Olur İnşallah” ve seriye son noktayı koyan “Ruhlar Bölgesi Bölüm 3” haftanın öne çıkanları... Haftanın aşk kotasını dolduran “Ölümsüz Aşk”, 2014 Adana Altın Koza Film Festivali’nde yarışan filmlerin en kötüsü olarak dikkat çeken “Yola Çıkmak, 2012 yapımı “Beni de Götür” ve efsanevi modacının yaşamından bir kesit sunan “Saint Laurent”de diğer seçenekler... Haftanın en özel filmiyse Studio Ghibli’nin kapanış filmi “Marnie Oradayken”...


Şeytan-ı Racim 2: İfrit
Yönetmen: Murat Toktamışoğlu
Oyuncular: Firuze Gamze Aksu, Derya Deniz Değirmenci, Emre Kılıç, Lara Çelebi
Konu: Aslı, dokuz yaşından itibaren yetimhanede büyümüş, sıkıntılı bir çocukluk ve ergenlik dönemi geçirmiştir. Yıllar sonra çocukluğundan beri ona musallat olan, onu kontrol eden güç tekrar ortaya çıkmıştır. Aslı’nın yakın arkadaşı Müjde ve onun nişanlısı Cenk, Aslı’yı bu kabustan kurtarmak için hayatları pahasına ona yardım etmeye karar verirler. İblis’in hikâyesi ve intikamı devam ediyor.
Yerli korkular öyle bir noktaya geldi ki en kötü örneklerin bile devam filmi çekiliyor. Kötü senaryosuyla sırıtan filmin devamı yine bildik mevzuları bildik numaralarla işliyor ve artık çöplüğe dönen türe zincirleme ekleniyor...


Hayat Kitabı / The Book of Life
Yönetmen: Jorge R. Gutierrez
Konu: Hayat Kitabı, hayalperest Manolo’nun tek aşkına kavuşmak ve kasabasını korumak için büyülü ve mucizevi dünyalara yaptığı destansı yolculuğu anlatıyor. Ancak Manolo ve onunla eşit seviyede cesur olan, en iyi arkadaşı Joaquin, sıradan prenslerden olmadıkları için, peşine düştükleri prenseste sıra dışıdır. Hayat Kitabı, kitaba göre ilerlemeyen bir peri masalıdır.
Küçük büyük herkesin izleyip keyif alacağı harika bir animasyon... İzleyin, izlettirin...


Olur İnşallah
Yönetmen: Tolga Baş
Oyuncular: Çetin Altay, Arzu Yanardağ, Mesut Yar, Ayhan Rüzgar
Konu: Yerel bir televizyon projesi için belediye başkanı Antalya’nın Göbelek Köyü’ne gider. Köylülerin isteksizliğini gören başkan yerel televizyon kanalı kurmak için başka bir köy bulmaya karar verir. Şansızlık odur ki belediye başkanı köyü terk ederken Kıllı Mustafa’nın traktörü makam aracına çarpar. Başkan kızar ve projenin gerçekleşmesi için üç ay içinde para bulmalarını ister. Köylüler çocukluğunu köyde geçiren Zeynep’ten de yardım ister.
Yöre üslubuyla nabza şerbet öyküler anlatma alışkanlığı kazanan güzide sinemamız, popüler isimleri boca edip gübresini çıkarırcasına yapılan göndermelerle doldurarak ucuz komediler üretmeye devam ediyor... İzleyiciyi bitmeyen bir kabusun beklediği fragmandan çok net görünüyor...


Ruhlar Bölgesi: Bölüm 3 / Insidious: Chapter 3
Yönetmen: Leigh Whannell
Oyuncular: Dermot Mulroney, Stefanie Scott, Angus Sampson, Leigh Whannell
Konu: Genç kız Quinn, merhum annesinin kendisiyle temasa geçmeye çalıştığını hisseder ve yetenekli bir medyum arar. Bulduğu kişi Elise’dir. Bir kaza Quinn’i evde dinlenmeye mecbur bırakınca, babası Sean aileyi bir arada tutma mücadelesi verir. Daha sonra, Quinn yatak odasında bir doğaüstü varlığın saldırısına uğrar. Sean yardım etmesi için Elise’e ricada bulunur.
Zaten izlenip unutulan bir özelliği olmayan serinin üçüncü filmi tamamen baltayı taşa vurarak fabrikasyon üretim ürününden öteye geçemiyor... Bir kaç sahnede zıplatmak için 97 dakikalık film çekince sonuç kaçınılmaz olarak hüsran oluyor...


Ölümsüz Aşk / The Age of Adaline
Yönetmen: Lee Toland Krieger
Oyuncular: Blake Lively, Michiel Huisman, Harrison Ford, Ellen Burstyn
Konu: Mucizevi bir şekilde neredeyse 80 yıldır 29 yaşında kalmayı başaran Adaline Bowman, münzevi bir hayat sürmekte, sırrını ortaya çıkarabilecek hiç kimseyle fazla yakınlaşmamaktadır. Ellis’le tesadüfen tanışması aşka duyduğu tutkuyu yeniden tetikler. Ellis’in anne babasıyla geçirdiği bir haftasonu, gerçeğin ortaya çıkması tehlikesini yaratınca, Adaline, hayatını sonsuza dek değiştirecek önemli bir karar verir.
O kadar çok saçmalığı var ki hangi birinden bahsedelim... Mantık dışı ve abartının sürekli dans ettiği senaryo yazarken beyin kiraya verilmiş olmalı... Üstüne yönetmen de bu rezaleti uzata sündüre 112 dakikaya çıkararak mum dikmiş... Uzak durun...


Yola Çıkmak
Yönetmen: Evren Erdem
Oyuncular: Ruhi Sarı, Ozan Bilen, İrem Altuğ, Aysan Sümercan
Konu: Bir bar fedaisi olan Samet’in annesi Fatma, 55 yaşında bakıma muhtaç bir kadındır. Samet ve kardeşi Emre Konya’ya annelerinin yanına gitmeye karar verirler. Kocası Burak ve küçük kızı Ceren ile Bursa’da yaşayan Ayşe güzel bir kadındır. Hayatı, kızının ilkokulundaki güvenlik elemanı Kemal’le karşılaşmasıyla değişecektir. Kemal, Burak’ı yaralar, Ayşe ve Kemal Bursa’yı terk eder. Hepsinin yolları Konya’da otelde kesişir.


Beni de Götür
Yönetmen: Avni Kütükoğlu
Oyuncular: Vural Çelik, Çiğdem Suyolcu, Gürol Güngör, Hakan Türkşen
Konu: Amcası ve yengesiyle yaşayan Ayşe aşık olduğu Ali’nin İstanbul’a gidişiyle hayatının tek mutluluğunu kaybetmiştir. Her gün işe gidip gelmek dışında hiçbir şey yapmaz. Ara sıra Ali’nin annesine uğradığında kendini Ali’ye daha yakın hisseder. Bu arada amcası Ayşe’yi Ahmet’le evlendirmek ister. Bunu öğrenen Ayşe çok üzülür ama çaresizdir. Nikâh kıyıldıktan kısa bir süre sonra Ali’nin annesi vefat eder. Ayşe, Ali ile tek bağlantısı olan kişiyi de kaybetmiştir.


Saint Laurent
Yönetmen: Bertrand Bonello
Oyuncular: Gaspard Ulliel, Jérémie Renier, Louis Garrel, Lea Seydoux
Konu: Ünlü Fransız moda tasarımcısı Yves Saint Laurent’in kariyerinin en parlak dönemi olan 1967’den 1976’ya kadar geçen sürede yaşadıklarını izliyoruz.


Marnie Oradayken / Omoide no Mânî
Yönetmen: Hiromasa Yonebayash
Konu: Yazın şehirdeki bir yetimhaneden Hokkaido’da deniz kenarındaki ıssız bir köye gönderilen Anna, günlerini bataklığın içindeki terk edilmiş eski büyük binada geçirmeyi hayal eder. Anna, kendisini olduğu gibi kabul edecek iyi bir arkadaşla karşılaşamayacağını düşünür ama bu köyde tanıştığı Marnie, onu haksız çıkartır. İkisi kısa sürede kaynaşıp çok iyi arkadaş olurlar.
Studio Ghibli’nin kapanış filmi dünyaca ünlü çocuk romanından uyarlama... Kapanış için uygun duygusallıkta... Önceki işlerden farklı olarak tamamen kalbe vuran özelliksiz bir animasyon... Beklentilerinizi düşük tutarsanız keyfini çıkarabilirsiniz...


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template