♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Vizyona Giren Filmler : 8 Ağustos

Beş filmin vizyona girdiği haftanın başrolünde aksiyon ve eğlence var... Luc Besson aksiyonun merkezine kadını koyduğu “Lucy”, ilk filmin yarattığı başarıyı arayan yaz bombası eğlenceliği “22 Jump Street” haftanın gözdeleri... Gençlik macerası “Ceza” haftanın yerlisi olurken, kısa animasyon serisinin büyüsünü beyazperdeye taşıyan “Minuscule: Kayıp Karıncalar Vadisi” de izleyicisini kendisine hayran bırakmak üzere gösterimde... 2011’in en iyi filmlerinden “Hafta Sonu”da Başka Sinema kapsamında yeniden izlenmeyi bekliyor...


Lucy
Yönetmen: Luc Besson
Oyuncular: Scarlett Johansson, Morgan Freeman, Chai Min Sik, Amr Waked
Konu: Yeraltı dünyasının suça batmış çetelerinin cirit attığı Taipei kentinde Lucy, bu çetelerden en belalılarından biri için zorla uyuşturucu kuryesi olarak çalıştırılmaktadır. Bir gün genç kadının vücuduna yerleştirdikleri uyuşturucu Lucy'nin kanına karışır. Damarlarında gezen kimyasallar genç kadına insan üstü güçler kazandırır. Telekinezi, akıl okuma ve acıyı hissetmeme gibi yetenekler kazanan Lucy, bu özelliklerini tek bir amaç için kullanacaktır. Genç kadın artık acımasız bir savaşçı haline gelmiştir!
İlk bakışını şurdan okuyabilirsiniz...


Liseli Polisler 2 / 22 Jump Street
Yönetmenler: Phil Lord, Christopher Miller
Oyuncular: Jonah Hill, Channing Tatum, Peter Stormare, Ice Cube
Konu: Polis memurları Schmidt ve Jenko yerel bir üniversitede gizli görev üstlenirler. Ancak, Jenko spor takımında kendine bir kanka bulup, Schmidt de bohem sanat bölümüne sızınca, ortaklıklarını sorgulamaya başlarlar. Artık sadece davayı çözmeye değil, olgun bir ilişki yürütüp yürütemeyeceklerine karar vermeleri de gerekmektedir. Öğrencilikten olgunluğa geçebilirlerse, üniversite başlarına gelmiş en güzel şey olacaktır.
İlk bakışını şurdan okuyabilirsiniz...
Beklenmedik derecede iyi çıkan ilk filmin devamı, aynı eğlenceyi daha da yukarıya taşıyarak tüm ekibin birer yaratıcılık gösterisine dönüşmüş... Konusuna aldırmayın, o sadece bahane... İlk filmi de, beklentileri de aşan bir eğlencelik, ıskalanmaması gereken bir şov bu...


Ceza
Yönetmen: Burak Donay
Oyuncular: Deniz Gönen Türkcan, Ebru Şancı, Kaan Oruçoğlu, Murat Yatman, Sertaç Akkaya
Konu: Okulun popüler çocuğu hafta sonunu geçirmek için arkadaşı Cem ile birlikte bir plan yaparlar. Kız arkadaşlarıyla beraber sınırları zorlayacak bir parti hazırlamak isteyen iki genç, okulun en zengini Selim'i de işin içine katmaya karar verirler. İki kafadar biraz saf olan Selim'e, eğer onlara yardım ederse Müge'yi de partiye getireceklerini söylerler. Selim, planlanan parti için Şile'deki yazlık evlerini ayarlar ve kredi kartını Cem'e teslim eder. Normal başlayan gecede gençler, alkol ve uyuşturucunun etkisiyle kontrolü kaybedip gecenin beklenmedik şekilde ilerlemesine tanık olur.
İlk bakışını şurdan okuyabilirsiniz...


Minuscule: Kayıp Karıncalar Vadisi / Minuscule: Valley of the Lost Ants
Yönetmenler: Thomas Szabo ile Helene Griaud
Konu: Ormanda yapılan neşeli bir piknikten geriye kalan yemekler, ormanın küçük sakinleri karıncaları çok sevindirir. Fakat iki farklı karınca grubunun yiyecekler yüzünden arası açılır. İki grup arasında başlayan yemek savaşı, kırmızı ve siyah karıncaları ikiye böler. Kendini bu kavganın ortasında bulan küçük uğurböceği Mandible, siyah karıncalardan biriyle arkadaş olur ve karınca yuvasını, kırmızı karıncalardan kurtarması için yardım eder.
İlk bakışını şurdan okuyabilirsiniz...
Hayranlık uyandıran serinin filmi, doğa aşıkları için büyük bir keyif... Yaratıcı ikili Amerikan animasyonlarının hır güründen uzak, kendince anlatıyor öyküsünü... Konuşturmadan, makyajlamadan, abartmadan... Neyse onu göstermeye, yansıtma çabasıyla da farkını gösteriyor... Seriyi bilenler zaten soluğu sinemada alacak, bilmeyenlere de müthiş bir tanışma fırsatı... Iskalamayın...


Hafta Sonu / Weekend
Yönetmen: Andrew Haigh
Oyuncular: Tom Cullen, Chris New, Jonathan Race, Laura Freeman
Konu: Bir grup arkadaşıyla takıldıktan sonra tek başına bir gece kulübüne geçen Russell, çapkınlık peşindedir. Bir süre orada takıldıktan sonra Glen ile birlikte kulüpten ayrılır. Barlarda ve yatak odalarında geçen, kimi zaman sarhoş, kimi zaman kafaları güzel bir halde dolaştıkları, hikâyeler anlatıp seviştikleri bir hafta sonu böylece başlar.
2011’in en iyi filmi olarak büyük ses getiren ve ödül canavarına dönüşen film, kısa süre içinde türün en önemli klasiği olmuştu... Halen izlemeyen varsa şiddetle tavsiye edelim...Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template