♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

1080p & 720p Dizi ve Film izlemek için: Sinemapol

Sinema salonunda film izlemek, evde film izlemeye oranla daha tercih edilesi olsa da teknolojinin bize sunduğu olanaklar bazen daha cazip gelebiliyor. Fiber internetin yaygınlaşmasıyla birlikte online film izlemenin de kolaylaşması, bu konudaki en önemli etkenlerden biri şüphesiz. Dvd ve blu ray film koleksiyonlarının tozlu raflarda eskidiği bu günlerde, internet yoluyla film izleyebilmenin büyük rahatlığı beyazperdeler yerine ilk seçeneğimiz olmaya başladı. Yayınladığı dönemde izleyemeyip kaçırdığımız dizi ve filmler birkaç tıklama ile karşımıza gelebiliyordu artık. Ev konforunda cd, harici harddsik depolama derdi olmadan yayınlara ulaşabilir olduk.  

Bugün sizlere internet üzerinden film ve dizi izlemek için ziyaret edip bu rahatlığı yaşayabileceğiniz bir internet sitesini tanıtmak istedik. Sitenin ismi Sinemapol.com.  Her yerinden reklam çıkan sitelere kıyasla çok daha az reklam ve yüksek görüntü kalitesi sunan bu vizyon filmleri sitesi, farklı kategorilerdeki birçok film ve diziyi takipçileri ile buluşturuyor. Artık sıkça duymaya başladığımız 720p ve 1080p High Definition (yüksek çözünürlük) özelliğindeki içerikler güncel olarak site üzerinden paylaşılmakta. Aksiyon, gerilim,  bilimkurgu, dram gibi farklı başlıklardaki yapımlar, uygun şekilde kategorilendirilip rahat şekilde kullanımımıza sunulmuş. Sitenin tasarımı ise sade ve kullanışlı şekilde hazırlanmış. Sinemapol, bilgisayar kullanımı hakkında fazla bilgisi olmayanların bile aradığını bulabileceği bir tasarıma sahip. 1957'den 2014'e kadar yapılmış farklı alanlardaki birçok yapım hızlı şekilde izleyicilere sunuluyor. Sosyal ağlar üzerinden istek yapmaya izin veren Sinemapol, kullanıcılarına hızlı şekilde dönüş yapıyor. Kullanıcıların oylama yaparak oluşturdukları Imdb top 250 listesindeki tüm filmler hem Türkçe dublaj hem de Türkçe altyazı olanağı ile sitede yer alıyor. Tek bir dizi için bölüm bölüm uğraşmak yerine tek part şablonu altında toplanmış diziler Google sıralamalarında da üst sıralarda çıkmakta. Siteye üye olduğunuz takdirde, profil ekranınızdan, sitenin çeşitli özelliklerine ulaşabiliyorsunuz. Rastgele Film butonu bu özelliklerden biri. Kahvemizi alıp günün yorgunluğunu bir film ile çıkarmayı düşündüğümüzde "Hangi filmi izlesem?" sorunsalı tahmin ettiğimizden daha da yorucu bir hale gelebiliyor. Ödüllü yapımlar, Uzakdoğu sineması ya da bir Hint filmi. Böyle durumlar için rastgele film izle butonu biçilmiş kaftan adeta. Butona her basışımızda en çok izlenen ve tavsiye edilen filmler arasından bir örnek karşımıza geliyor. Beğenmezseniz tekrar basıp iyi bir seçenek bulabiliyorsunuz. Yapay zeka adı verilen sistem ile de önceden izlediğimiz dizi ve filmlerin çeşitlerine göre bize farklı alternatifler sunuluyor. Bir diğer seçenek ise Tavsiye Robotu özelliği. İzlemek istediğimiz filmin yapım yılından türüne, altyazı seçeneklerinden oyuncu adına kadar gelişmiş bir arama yapabiliyoruz.

Beğenerek takip edeceğinizi düşündüğümüz Sinemapol.com 720p, 1080p dizi-film izle adresini sizlere tavsiye ediyoruz. İyi seyirler dileriz. 

Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template