♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Vizyona Giren Filmler : 27 Haziran

Yedi filmin vizyona girdiği haftanın yıldızları, merakla beklenen “Transformers: Kayıp Çağ” ve genç izleyicilerin son fenomeni “Aynı Yıldızın Altında” olurken “Hayatımın En Kötü Gecesi”de eğlence vaadiyle öne çıkıyor... Dört yıl rötarlı gelen “Derindeki Yaratık”, 30’lar Türkiye’sinde geçen aşk üçgeni “Göl Zamanı” ve iletişim sorunlarına değinen dram “Sevgilinin Ardından” diğer seçenekler... Welsh uyarlaması “Pislik” ise haftanın en iyisi ve ıskalanmaması gerekeni...


Transformers: Kayıp Çağ / Transformers: Age of Extinction
Yönetmen: Michael Bay
Oyuncular: Nicola Peltz, Mark Wahlberg, T. J. Miller, Stanley Tucci
Konu: İnsanlık toparlanmaya çalışırken, tarihin akışını kontrol etmeyi amaçlayan karanlık bir grup kendini gösterir. Bu arada Dünya’ya kendi hedef göstergesinin içinde eskiden kalma, güçlü ve yeni bir tehdit gelir.  Optimus Prime ve Autobotlar, yeni insan kadrosunun yardımıyla bugüne kadar karşılaştıkları en korkunç meydan okumaya karşı koyarlar. Olağanüstü bir macerada, sonunda tüm dünyaya yayılan heyecanlı bir mücadeleye dönüşen iyi ile kötünün savaşına çekilirler.
İlk bakışını şurdan okuyabilirsiniz...


Aynı Yıldızın Altında / The Fault in Our Stars
Yönetmen: Josh Boone
Oyuncular: Shailene Woodley, Ansel Elgort, Nat Wolff, Laura Dern
Konu: Hazel kanser hastasıdır ve hayatının sonuna kadar bir oksijen tüpüyle yaşamak zorundadır. Ailesinin gönlünü almak için kanser hastalarının katıldığı bir oturuma gider ve orada Gus adındaki başka bir hasta çocukla tanışır. Hemen kaynaşan ikili sıra dışı durumlarını unutup normal bir ilişki yaşamak isterler. Her ne olursa olsun birbirlerine duydukları sevgi ve aşk yaşayacakları her günü onlar için çok değerli kılmaktadır.
İlk bakışını şurdan okuyabilirsiniz...


Hayatımın En Kötü Gecesi / Walk of Shame
Yönetmen: Steven Brill
Oyuncular: Elizabeth Banks, James Marsden, Gillian Jacobs, Sarah Wright Olsen
Konu: Haber muhabiri Meghan Miles’ı canlandıran Elizabeth Banks arkadaşlarıyla felekten bir gece çalar. Ancak sabah uyandığında hiçbir şey hatırlamamaktadır. Yaşadığı tek gecelik ilişkiden sonra arabasız, kimliksiz ve parasız hiç bilmediği bir mahallede kalakalır. Hayatının en önemli iş görüşmesine girmeden önce durumunu düzeltmesi için sadece 8 saati vardır.
İlk bakışını şurdan okuyabilirsiniz...


Derindeki Yaratık / Amphibious
Yönetmen: Brian Yuzna
Oyuncular: Elke Salverda, Francis Magee, Janna Fassaert, Michael Pare
Konu: Deniz biyoloğu Skylar Shane Kuzey Sumatra denizi açıklarındaki tarih öncesi hayat formlarına ait yaptığı araştırmada kendisine yardım etmesi için bir tekne kaptanı olan Jack Bowman ile anlaşır. Yolculukları sırasında denizin ortasındaki balıkçı platformuna sığınan ikili burada kimsesiz bir çocuk olan Tamal ile tanışır. Tamal’ın yanlarına gelmesi ile birlikte garip olaylar ortaya çıkar ve karanlık suların altında onları bekleyen ve büyüyen dehşetin farkına varırlar.
İlk bakışını şurdan okuyabilirsiniz...
2010 yapımı filmin bu kadar geç gösterime girmesindeki kerameti ararken sıkıntıdan patlatan film, türün gerektirdiği kötü olabilmeyi bile beceremiyor... B türü filmlerin önemli isimlerinden oluşan yaratıcılarının bu kadar formsuz olmasını şaşılacak şey... Koca bir dönemi, imkansızlıklar içinden yaratıcılık çıkarmayı başararak geçiren Yuzna, kolayı seçerek ortaya gereksiz bir film çıkarıp hem kendini hem de seyircisini yakmış...


Pislik / Filth
Yönetmen: John S. Baird
Oyuncular: Imogen Poots, James McAvoy, Jamie Bell, Jim Broadbent
Konu: Entrikacı polis memuru Bruce Robertson terfi beklemektedir. Bir cinayeti çözerken meslektaşlarıyla da uğraşmak zorunda kalan Bruce, diğer polislerin sonunu getirecek bir olay tezgâhlar. Hepsinin sırlarını ortaya çıkartan ve onları birbirine düşüren Bruce, kontrolünden çıkan hile ağında kaybolmaya başlar. Çevirdiği oyundan şüphelenen meslektaşları, geçmişi, kayıp eşi ve uyuşturucu alışkanlığı içinde yitip giden Bruce Robertson’a bir oyun oynarlar.
İlk bakışını şurdan okuyabilirsiniz...
Bir Welsh uyarlamasından ne bekleniyorsa hepsini vermekle kalmayan Baird, buna en uygun anlatım biçimini kullanıp McAvoy’dan da çok iyi performans alınca izlenmesi gereken bir film çıkmış ortaya... Haftanın en iyisi...


Göl Zamanı
Yönetmen: Cafer Özgül
Oyuncular: Emre Canpolat, Begüm Birgören, Cemil Büyükdöğerli, Didem Balçın
Konu: 1930′ların Türkiye’si. Ülke Atatürk Devrimleri’ne geçişin acemiliklerini yaşamaktadır. Tıbbiyeden mezun olan iki arkadaş Ahmet ve Refik Anadolu’yu gezmeye çıkarlar. Yolları Ege’de bir kasabaya düşer ve eski İttihatçılardan Haşim Bey onları konağında misafir eder. Haşim Bey’in kızı Elif, melankolik bir kızdır. O gece Göl kenarında Refik’le karşılaşır ve aralarında bir aşk başlar. Kafası yeni fikirlerle dolu olan Refik’in aşk konusunda da kafası karışıktır.
İlk bakışını şurdan okuyabilirsiniz...


Sevgilinin Ardından / Lilting
Yönetmen: Hong Khaou
Oyuncular: Ben Wishaw, Morven Christie, Peter Bowles, Pei-Pei Cheng
Konu: Londra’da yaşayan genç Kai’nin ani ölümü, Çin – Kamboçya asıllı inatçı annesi Junn ve Kai’nin sevgilisi Richard’ı derinden sarsar. Kai’nin yaşayan tek aile üyesine karşı bir sorumluluk duygusuyla hareket eden Richard, bir huzurevinde yaşayan Junn’u sık sık ziyaret etmeye başlar. Richard, onunla iletişim kurmayı reddeden Junn’un taştan duvarlarını bir çevirmen aracılığıyla aşmaya çalışır. Bu şekilde geçmişte birbirlerine karşı oluşan yanlış anlamaları yıkmaya başlarlar.
İlk bakışını şurdan okuyabilirsiniz...
Bu kadar övgüyü niye aldığı bir türlü anlaşılamayan film, hangi yolu seçse tıkanan bir türlü akıcılık kazanamayan senaryosuyla o bahsedilen performansı ve zerafeti veremiyor... Filmle izleyici arasında da bir çevirmene ihtiyaç var sanki...


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template