♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Vizyona Giren Filmler : 2 Mayıs

Sekiz filmin vizyona girdiği hafta ağırlıklı olarak aksiyon ve komedi vaadediyor... Herkesin sevebileceği aksiyon “Fındık İşi”, kadınların erkeği alt etme eğlenceliği “Öteki Kadın”, bayat aksiyonlar “Sabotaj” ve “Son Üç Gün”ün öne çıktığı haftanın iki de yerlisi mevcut: “Bensiz”  ve “10. Köy”... Naftalin kokulu “Şanslı Sayılar” dağıtımcı süprizi olurken, “Düş ve Gerçek” bu kısır haftanın en iyisi ve kaçırılmaması gerekeni...


Sabotaj / Sabotage
Yönetmen: David Ayer
Oyuncular: Arnold Schwarzenegger, Sam Worthington, Olivia Williams, Terrence Howard
Konu: Özel tim, bir kartelin hücre evine baskın düzenler, ama bu baskın aslında, bizzat Narkotik Büro çalışanları tarafından planlanmış ve hazırlanmış çok ince bir soygun operasyonudur. Çaldıkları 10 milyon doları saklayan sahtekâr ajanlar sırlarının güvende olduğunu düşünürken, birisi ekipteki herkesi teker teker öldürmeye başlar. Ceset sayısı giderek artarken, timdekiler de dahil olmak üzere herkes kaçınılmaz olarak şüpheli durumuna düşer.
Polis şiddetinden bıkmış ve onlardan olabildiğince uzak duruyorken vizyonda dünyalarını anlatan filme gitmek için anca aksiyon manyağı olmak lazım... Ayer’in takıntı ettiği polis dünyası daha önce yaptıklarının gerisinde kalıyor ama Arnie’nin büyük katkısı ile izlenebilir bir aksiyon arayanları mutlu edebiliyor en azından...


Fındık İşi / The Nut Job
Yönetmen: Peter Lepeniotis
Konu: Surley, yaşadığı yerden artık memnun değildir. Arkadaşı fare Buddy ile yollara düşerler. Büyük şehirde yaşamaya başlayan ikilinin koşullara ayak uydurması zordur. Yaklaşan kış mevsimi yiyecek bulmayı da zorlaştıracağından endişelidirler. Ancak akıllarına gelen bir yöntem onları bütün kış rahat ettirecektir: Fındıkçı soygunu yapmak! Ancak hedeflerine aldıkları fındıkçıyı soymayı düşünen yalnızca onlar değildir.
Mesajını vermeyi ihmal etmeden çare doğada diyen ve büyüklere de hitap eden animasyon, aksiyonuyla öne çıkıyor... Vasatı aşmayı becerebilen, sürükleyici ve eğlenceli bir seyirlik...


Son Üç Gün / 3 Days To Kill
Yönetmen: McG
Oyuncular: Kevin Costner, Amber Heard, Hailee Steinfeld, Connie Nielsen
Konu: Tehlikeli gizli servis ajanı Ethan Runner yakalandığı ölümcül hastalık nedeniyle eski eşi ve kızıyla daha sıcak bir ilişki kurmaya çalışmaktadır. Bu arada tamamlaması gereken son bir görev vardır. Bu görev onun yaşaması için son bir şanstır fakat karşısında azılı teröristler ve zorlu bir yol vardır.
Daha proje olarak açıklandığında geri zekalılık ürünü gibi görünen film, fragmanları yayınlandığında da bu yargıyı doğrulamıştı... Yaratıcılıktan yoksun saçma sapan aksiyon denemesi, zamanınızı çalmak istiyor, kanmayın!


Düş ve Gerçek / Jimmy P.
Yönetmen: Arnaud Desplechin
Oyuncular: Benicio Del Toro, Mathieu Amalric, Gina McKee, Larry Pine
Konu: 2. Dünya Savaşı’nda Fransa’da savaşmış olan Jimmy Picard, savaş sonrasında çektiği şiddetli baş ağrıları ve işitme kayıpları üzerine hastaneye yatar. Doktorlar Jimmy üzerinde çeşitli testler uygulamalarına rağmen rahatsızlığının nedenini bulamazlar. Bunun üzerine Jimmy, Fransız psikolog George Devereux’a yönlendirilir. İkili arasında karşılıklı güven ve saygıya dayalı samimi bir ilişki kurulur ve Jimmy’nin anı ve düşlerini keşfetmeye başlarlar.
Bir hastane odası... İki adam... Biri anlamaya çalışan, biri anlatmaya çalışan... Biri New York’tan gelen etnolojist ve psikoanalist, biri Karaayak halkından bir kızılderili... İki ruh üşümesi, iki ruh acısı... Haftanın en iyisi ve kaçırılmaması gerekeni...


Şanslı Sayılar / The Pelayos
Yönetmen: Eduard Cortes
Oyuncular: Daniel Brühl, Lluis Homar, Miguel Angel Silvestre, Oriol Vila
Konu: Pelayos ekibi kumarda kolay yoldan para kazanmanın peşindedir ama kazanmak için şanstan daha fazlasına ihtiyaçları vardır. Hayatları boyunca ele geçmeyecek bir fırsatı yakalamak için bir araya gelen Pelayos ekibi, kendilerinin icat ettikleri yöntem sayesinde rulet masasında harikalar yaratmaktadırlar. Onların amacı bütün dünyadaki kumarhanelerde vurgun yapmaktır. Ta ki o kumarhane müdürüne rastlayana kadar.
İlk bakışını şurdan okuyabilirsiniz...


Öteki Kadın / The Other Woman
Yönetmen: Nick Cassavetes
Oyuncular: Cameron Diaz, Leslie Mann, Kate Upton, Don Johnson
Konu: Carly, sevgilisi Mark’a neden terk edildiğini sormak için gittiğinde kötü bir sürprizle karşılaşır. Sevgilisinin evli olduğunu öğrenen Carly, hayatını yeniden düzenlemelidir. Sevgilisinin eşi Kate’le tanışan Carly düşmanlarının ortak olduğunu ve ondan intikam almaları gerektiğini düşünür. Herkesin yaptıklarından habersiz olduğunu sanan Mark, Amber’la yeni bir aşka yelken açmıştır. Fakat ikili Amber’i de yanlarına alarak Mark’a hayatın kaç bucak olduğunu öğreteceklerdir.
İlk bakışını şurdan okuyabilirsiniz...


10. Köy: Teyatora
Yönetmen: Bahadır Abşin
Oyuncular: Necmi Yapıcı, Tanju Tuncel, Ümit Bakış, Fırat Albayram
Konu: Tiyatronun temsilcisi Dionysos’un yaşadığı 10. Köy’e yolları düşen bir öğretmen ve bir tiyatro kumpanyası, köylülerin garip konuşmalar yaptıklarını fark ederler. Köylüler yalnızca akıllarından ne geçiyorsa onu söylemektedirler. Öğretmen, okulda göreve başlarken, kumpanya elemanları da Dionysos adına canlandırmak istedikleri bir gösterimi ahaliye kabul ettirmek isterler. Köylüler gelenlerle kaynaşmaya başladığında ortaya komik durumlar çıkar.
İlk bakışını şurdan okuyabilirsiniz...


Bensiz
Yönetmen: Ahmet Küçükkayalı
Oyuncular: Metin Akdülger, Öykü Çelik, Nurhan Yılma, Cengiz Orhonlu
Konu: Necip, yıllardır sürdürdüğü başarılı, profesyonel futbolcu olma hayalini son playoff maçına kadar taşımıştır. Sert bir müdahale sonunda Necip’in vücudunun tamamı felç olur. Hastanede geçen tedavi sonrasında evinde ilk gününde yaşananlar Necip’in yaşamına mercek tutmasına sebep olacaktır. Genç, yakışıklı ve yetenekli Necip artık evdeki mobilyalardan farksız hale gelmiştir.  Necip, bedeninin içinde çıktığı içsel yolculukta kişisel uyanışını yaşayacaktır.
İlk bakışını şurdan okuyabilirsiniz...


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template