♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Vizyona Giren Filmler : 31 Ocak

Bu hafta iki film vizyonda... Ata Demirer ile Demet Akbağ’ın yeni komedisi "Eyyvah Eyvah 3" ve Asghar Farhadi’nin festivallerin gediklisi son filmi “Geçmiş”...

Eyyvah Eyvah 3
Yönetmen: Hakan Algül
Oyuncular: Ata Demirer, Demet Akbağ, Özge Borak, Salih Kalyon, Tarık Ünlüoğlu, Ayşenil Şamlıoğlu, Serra Yılmaz
Konu: Büyük aşkı Müjgan’a kavuşup evlenen Hüseyin Badem için hayat zorlaşmıştır. Ailesine bakabilmek için her fırsatı değerlendirmekte, hatta geceleri yörenin izbe pavyonlarında bile klârnetini çalmaktadır. Can dostu, ablası Firuzan ise hayatına İstanbul’da devam etmektedir. Ayrı şehirlerde ayrı hikâyeler yaşayan bu insanların ortak bir yönü vardır ki, kendileri bilmeseler de feleğin çemberinden geçmek üzerelerdir ve Geyikli’de festival zamanıdır.
Tamam ilk film beklenmedik derecede komikti, sevmiştik eğlenmiştik... Lakin niye üçüncü film geldi, ikincisi bile fazlalıkken... Komedi filmlerinin iyisini mumla aradığımız dönemde, maalesef devam filmi taarruzuna maruz kalıyoruz... Yeni ve farklı komedi istiyoruz artık!

Geçmiş / Le Passe
Yönetmen: Asghar Farhadi
Oyuncular: Bérénice Bejo, Tahar Rahim, Ali Mosaffa, Sabrina Ouazani, Babak Karimi
Konu: Fransız eşi, Marie’den boşanma işlemlerini tamamlamak üzere, dört yıllık bir ayrılığın ardından Tahran’dan Paris’e gelen Ahmet’i izliyor. Marie’nin niyeti ise eski eşinin hayaline bile katlanamayan yeni sevgilisi Samir’le evlenmektir. Ahmet, Marie’nin önceki beraberliğinden olan kızı Lucie ile ilişkisinin sıkıntılı olduğunu fark edince aralarını bulmaya çalışır fakat böylece geçmişten gelen sırlar açığa çıkmış olur.
“Bir Ayrılık” ile bizi bizden alan Farhadi, festivallerin gözdesi olan yeni filmiyle nihayet yaygın gösterimde demek isterdim ama maalesef festival artığı filmleri Başka Sinema adıyla yutturan organizasyonla zaten festivallerin olduğu şehirlerde duble yapmış oluyor... Önceki filminin çok uzağına düşmemesiyle bir parça hayal kırıklığı yaşatsa da, onun bir tık altında iyi iş çıkarmış yönetmen... Bunca abuk filmin arasında bakıldığında şahane film dense abartı olmaz... İzlemeden geçilmemeli...


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template