♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Vizyona Giren Filmler : 13 Aralık

İki filmin gösterime girdiği haftanın yıldızı, merakla beklenen “Hobbit: Smaug'un Çorak Toprakları” olurken, “Bu İşte Bir Yalnızlık Var”da aynı meraklı beklentiyle vizyonda...

Hobbit: Smaug'un Çorak Toprakları / The Hobbit: The Desolation of Smaug
Yönetmen: Peter Jackson
Oyuncular: Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Richard Armitage, Ian McKellen, Orlando Bloom
Konu: Grup, doğuya doğru ilerlemeye devam ederken Göl kasabasına, oradan da nihayet Yalnız Dağ’a giderler. Burası, tüm yaratıklar içinde en korkutucu olan, gruptakilerin cesaretlerinin boyutunu sınayacak bir yaratıkla, Ejderha Smaug’la yüzleşecekleri yerdir.
Yüzüklerin Efendisi serisinden sonra ilk dönem filmlerine yakın işler çıkartmasını beklediğimiz Jackson’ın gözünü para hırsı bürümüş olacak ki, Hobbit’i üçe bölerek boşa zaman harcamaktan çekinmiyor... Berbat ilk filmden sonra, ikinci filmde de durumu geçiştiriyor... Biraz daha tempolu görünse de, yine herşey geniş geniş, uzun uzuuuuun anlatılınca hikayeninde, filminde heyecanı kayboluyor... 22 dakikalık sit-com'un bir buçuk saatlik yerli versiyonu gibi Hobbit serisi... Paranın gözü kör olsun!

Bu İşte Bir Yalnızlık Var
Yönetmen: Ketche
Oyuncular: Engin Altan Düzyatan, Özgü Namal, Emin Gürsoy, Gaye Gürsel, Ümit Erdim, Wilma Elles
Konu: Eski müzisyen Mehmet, müzikten uzaklaşmış, boşanmış bir adamdır. Geçimini özel ders vererek sağlamaktadır. O’nu, haftada bir gün görüşebildiği 9 yaşındaki kızı Ezgi hayata bağlamaktadır. Mehmet, başka biriyle evlenen eski eşi Nazlı’yla kızı yüzünden hâlâ görüşmektedir. Mehmet karısıyla evliyken de ailece görüştükleri Ayşe’nin eşinden ayrılması üzerine ona şiddetli bir aşk duymaya başlar.
Seversiniz sevmezsiniz ama iyi bir yazarın romanından ve bizim kafadan bir yönetmenden gelen yalnızlık popüler gişe filmleri içinde belli bir düzeyi tutturan iyi bir örnek gibi görünüyor... Galasını kaçırdık, ilk gösterimi kalabalıklaştırırız...Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template